Dnes je 09. 09. 2024
svátek má Daniela

Sport Relax opět skvěle na tatami

Karate klub Sport Relax s mladými svěřenci bodoval na Libereckém poháru v České Lípě.

Startovalo zde 153 závodníků z 18 klubů a naši svěřenci vybojovali 6× zlato, 7× stříbro, 4× bronz a v celkovém pořadí klubů obsadil Sport Relax druhé místo.

První a úspěšná kategorie byla kata do 8 let, Dagmar Suchá si vybojovala svoji první zlatou medaili. Jakub Vavřinčík se ukázal v kata mladší žáci 8-7kyu a musíme konstatovat, že se mu začíná dařit a potvrdil to stříbrnou medailí. Druhým
úspěšným medailistou, který vybojoval také svou první zlatou medaili v kata starší žáci 8-7kyu, byl Dan Kühnel.

V kata starší žáci nad 6kyu si dokázali poradit s pavoukem soupeřů Jiří Svoboda a Matěj Kühn, když se oba nakonec probojovali do finále, a zlato bylo nakloněno Svobodovi a stříbro bral Kühn.
Eliška Povolná se startovala v kata starší žákyně nad 6kyu a svým výkonem přesvědčila rozhodčí o bronzové medaili. Třetí úspěšnou medailistkou se stala Barbora Nolová, která v kata dorostenky vybojovala svou první zlatou medaili, a po
delší odmlce se vrátila na tatami Veronika Kašparová, která vybojovala stříbro.
Posledním bronzovým medailistou v kata dorost se stal Josef Franěk.

Nepopulární čtvrtá místa v kata vybojovali Jakub Scholz, Barbora Vlčková, Dominik Koudela, Jakub Novotný a Anna Vorlíčková. V disciplíně kata team mladší žáci si dobře vedou naši chlapci ve složení David Minárik, Jakub Vavřinčík a Jakub Scholz, kteří si odvezli zlatou medaili. Děvčata ve složení Klára Stratilová, Anna Vorlíčková a Barbora Vlčková vybojovala stříbrnou medaili.

Poslední medailová umístění byla v disciplíně kumite, kde se nám podařilo vytvořit nový funkční tým mládeže, který nese ovoce. Nejlépe se vedlo Matěji Kühnovi, jenž si poradil se soupeři a bral zlato. Stříbrné medaile patřily těmto závodníkům: Dominik Koudela, Barbora Nolová a Jakub Novotný. Bronzové medaile vybojovali Jiří Svoboda a Alexandr Fedosov.