Dnes je 09. 09. 2024
svátek má Daniela

Andílci porazili lídra soutěže

V neděli 19. 1. 2014 se odehrálo šesté kolo 1. okresní futsalové třídy. V prvním zápase nastoupili Andílci proti dosud prvnímu týmu Bába Kamenický Šenov.

Andílci od začátku utkání napadali soupeřovu branku, ale gól vstřelit nedokázali. Skóre zápasu otevřel až v sedmnácté minutě hostující kapitán Báby Tomáš Kadlec a Bába vedla 0:1. Do konce poločasu dokázal snížit Jan Sysel z přímého kopu na 1:1. Po Změně stran Andílci opět tlačili Bábu na její půlce, ale po rychlém protiútoku inkasovali opět Andílci z kopačky Jiřího Mazáka. Na 2:2 dokázal ve stejné minutě snížit opět Jan Sysel. Světlou chvilku si vybral gólman Andílků Jiří Machačný, kdy mu při výhozu nešťastně vypadl míč z ruky, a nahrál tak na gól Jiřímu Mazákovi. Minutu na to vyrovnal za Andílky do prázdné brány po krásné futsalové akci Pavel Mareček. Od této chvíle měli Andílci zápas pevně ve svých rukou a po rychlém protiútoku krásnou střelou strhnul vedení na stranu Andílků Petr Knolle. Další gól skončil za zády gólmana Báby houslemi po samostatném průniku přes dva hráče od Lukáše Kuběje a Andílci vedli 5:3. Šestým gólem za Andílky oslavil své narozeniny i Tomáš Konečný, kdy po přihrávce Pavla Marečka stanovil konečný účet utkání na 6:3 pro Andílky. Kaňkou na nádherném zápase bylo závěrečné napadení mezi hráči Janem Syslem z Andílků a Alešem Bouchalem z Báby, odměněné červenými kartami na obou stranách.

Ve druhém zápase Andílci hráli s týmem Gunners Česká Lípa. V šesté minutě se trefil kapitán Andílků Tomáš Konečný a Andílci vedli 1:0. Gunners dokázali po pěti minutách snížit Jakubem Brebisem. Za chvíli po samostatném průniku poslal Lukáš Dušánek do vedení tým Gunners – 1:2. Do poločasu Andílci nedokázali snížit, ale ihned po změně stran se trefil Lukáš Kuběj a vyrovnal. Po deseti minutách vyrovnaného boje se trefil opět Tomáš konečný a Andílci vedli 3:2. Do konce zápasu si vzal slovo kanonýr Andílků Pavel Mareček a zvýšil nejprve na 4:2, poté dokázal snížit za soupeře Petr Ištok na 4:3, ale 2 minuty před koncem pojistil Pavel Mareček vedení Andílků na 5:3. Na konci utkání polevili Andílci v defenzivě a dovolili Petru Ištokovi korigovat stav zápasu na konečných 5:4 pro Andílky.

I přes výhru Andílků zůstává v čele soutěže tým Bába Kamenický Šenov před Andílky o jediný bod.