Vědci proti strachu a lhostejnosti

Verze pro tisk |

Dnešní výzva vědců:
http://www.vyzvavedcu.cz/

"My, zde podepsaní vědci a vědkyně, pracovníci akademických a výzkumných institucí, jsme velmi znepokojeni prudkým nárůstem xenofobie ve společnosti. Mnozí politici i média užívají rétoriku strachu z cizinců a lhostejnosti k jejich utrpení, dříve považovanou za extrémní a nepřijatelnou. O imigrantech, lidských bytostech, se píše, jako by šlo o škodnou zvěř či parazity valící se do naší vlasti, aby vysávali sociální systém nebo rovnou vraždili a znásilňovali. Cizinci žijící v Evropě jsou vykreslováni jako pátá kolona, podvodníci a zločinci. Muslimové jsou házeni do jednoho pytle s teroristy, bez ohledu na jejich skutečné názory či nepřebernou rozmanitost náboženských směrů, které vyznávají. Dennodenně se z našeho údajně holubičího národa ozývají hlasy přející té či oné skupině cizinců smrt. Nic z toho neodpovídá realitě a neodráží ani tak skutečnou migrační krizi, jako nemoc naší vlastní společnosti, která ztrácí lidskost a zdravý rozum..."

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Hm, pěkná citace, ale byl by fajn, pane Tichý, připojit k tomu otázku či svůj názor, aby to mohlo být chápano jako diskusní příspěvek.

Nicméně já oosbně s tímto textem souhlasím, zváště pak s poslední větou.
A na otázku, zda bych si nějakého vzal domu... Odpovídám rovnou ano.

Mám radost, že pár nácků při pohledu na uprchlíka chcípne strachy...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Snad je zřejmé, že s textem taky souhlasím. A protože jako ne-vědec se spolupodepsat nemůžu, aspoň podávám informaci. Teď má výzva už 1313 podpisů českých vědců.

Patří sem i tahle zpráva:
http://echo24.cz/a/wpbVn/vitejte-v-nemecku-ridic-autobusu-dojal-uprchliky-a-je-hrdina
Myslíte, že by tomu řidiči zatleskali i v českém autobusu?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Tak kdyby ty uprchlíky ten český řidič dovezl k hranicím s Německem, tak asi ano... :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Demagog Holý opět nezklamal.
Ani si nevšiml, že výzva vědců je určena politikům (aby jen kvůli voličským hlasům nebyli přízemní populisti), novinářům (aby dali objektivitě informací přednost před senzacechtivou sledovaností) a nám všem ostatním (abychom neztráceli zdravý rozum a lidskost).

Starost anonyma Holého o můj morální profil je předčasná, protože zatím nikdo neplánuje umístit těch pár zájemců o azyl v Česku zrovna do Boru. Ve větších městech je jistě víc možností najít současně ubytování, výuku jazyka a pracovní příležitosti.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Možná by opravdu stálo za to informovat veřejnost o záměru hodit ty běžence na krk Pražákům. Tím by se snad nárůst xenofóbie u venkovanů přibrzdil.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pane Tichý,jak to,že neplníte rozkazy holého Berana?
Naši 'vlastenci' již bijí na poplach:Čechy Čechům,Češi probuďte se ! Jak jsme blbí,že jim chceme pomáhat.To se lze dočíst i na Danysově nástěnce.
Konečně má malý český Arijec něco nového.Po kdysi oblíbených Židech,Němcích,cikánech je tu něco neomletého. .Stmelený národ vyrazí za svým vůdcem,který bude s puškou v ruce hájit svou vlast.Dovedete si nevojáka s puškou Zemana představit jak táhne do boje? To už bych se více bál Švejka na invalidním vozíku.
Jako prognostik ale jistě ví,že bez imigrantů tu budeme mít brzo velké problémy.
Jelikož má Česko velmi nízkou porodnost, sníží se bez přistěhovalectví počet obyvatel v naší zemi do roku 2150 na zhruba 7 miliónů lidí. Zároveň se bude zvyšovat i počet lidí v důchodovém věku na úkor lidí, kteří pracují, a financují tudíž sociální i důchodový systém.
Česko, které má momentálně jednu z nejnižších měr nezaměstnanosti v Evropě, trpí nedostatkem nejen kvalifikovaných pracovních sil, ale také stále více nedostatkem pomocných pracovníků ve výrobě nebo řidičů. Pracovní úřady si stěžují, že nezaměstnaní Češi o tyto práce nemají zájem
Česká republika tak kvůli nízké porodnosti, nedostatku kvalifikovaných pracovních sil v některých odvětvích, jakož i nezájmu nezaměstnaných Čechů o pracovní místa, která považují za podřadná, začne brzy narážet na meze svého ekonomického růstu. A to bude znamenat i vážné problémy pro sociální a důchodové systémy.
Sdílím tyto názory a myslím,že pro tuto republiku by bylo přínosnějším rozpoutat diskuzi,jak uprchlické vlny využít ve svůj prospěch.
Lepší než dávat prostor nahnědlým politikům na různých úrovních nás strašit něčím,co na vlastní oči neviděli.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti - Dalrymple?

Sorry, ale kniha anglického vězeňského lékaře a psychiatra Ztraceni v ghettu je O NĚČEM JINÉM, než tady tvrdí Zahradník. Stačí přečíst si první větu (parafrázi na Komunistický manifest): "Západní svět pronásleduje strašidlo: spodina společnosti. ... V té či oné míře se nachází v KAŽDÉ západní společnosti."
Kniha je o nebezpečných trendech, které ohrožují dnešní společnost, a to nejen v Anglii: rozvodovost, krize rodiny (a výchovy!), nemanželské děti, drogy, hazard, zločinnost atd.
(Mimochodem: Podobné téma popisuje František Koukolík v knihách o deprivantech mezi námi.)

Dalrymple kritizuje levicový liberalismus a teorii, "že spodina společnosti je obětí nespravedlivých společenských podmínek, že nezodpovídá za svůj život a že je naprosto bez šancí něco změnit".
Kniha Ztraceni v ghettu vyznívá jako kritika nepříliš úspěšné sociální politiky (v Anglii), která neposiluje osobní odpovědnost lidí z městských ghett, aby nebyli pasivní a snažili se taky sami svůj život zlepšit.

A imigranti? Kapitola Zvolili neúspěch například konstatuje, že děti přistěhovalců z Indie tvoří asi 1/4 všech studentů medicíny, jsou i na jiných fakultách univerzit. "Mezi indickými přistěhovalci, kteří přijeli téměř s prázdnou kapsou, je nyní údajně několik tisíc milionářů." Dalrymple uvádí protichůdné osudy členů téže rodiny přistěhovalců: 2 vězni zvolili heroin, zlodějnu a zastrašování svědků, zatímco jejich bratři a sestry volili práva, medicínu a obchod.

Kniha stojí za zamyšlení, ale o uprchlících není: "Pro americké čtenáře bude nejspíš překvapením, že většina britské spodiny je bílé pleti a že se u ní projevuje stejná sociální patologie jako u černé spodiny v Americe."

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pan profesor Piťha hovoří i k tomuto tématu.
Viz: "https://www.facebook.com/mlitvik/videos/933997469985497/">

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Výzvu vědců podporuji taky.

A pro pana Holého mám dva dotazy
Jste pro, aby se stát staral o postižené děti?
Předpokládám že ano.
A kolik jste si jich už vzal z ústavů domů?

Mimochodem věděl jste, že po roce 1948 uprchlo z Československa do zahraničí 100 tisíc lidí a v roce 1968 dalších 250 tisíc?
Nebo že v ČR je více než 60 tisíc Vietnamců? (mimochodem 80 procent Vietnamců jsou Buddhisté)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jak výše, Češi - Slované, konec konců historičtí imigranti z východu, vymírají. Přesuny lidí jsou přirozené. Co je ale problém, že si sebou dnešní imigranti taky berou svoji ideologii a zcestné ideologie napáchaly velké zlo v minulém století právě v Evropě.
Druhá věc je, že EU dovede nejlépe vynášet různé proklamace, ale řešit problémy v místě jejich vzniku neumí, pokud to neudělají Američeni lépe nebo hůře, Evropa je bezmocná. Snad jen Francie dovede intervenovat svými legiemi v místě konfliktu, ale to jen ve svým zájmových teritoriích.
Je celkem jisté, že typický Čech za 100 -200 let nebude moc podobný tomu z roku 1900.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Doporučuju aspoň k nahlédnutí příslušný zákon:
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-325

Pro Holého tam jsou jistě překvapivé objevy, např.:
HLAVA IX
STÁTNÍ INTEGRAČNÍ PROGRAM
§ 68
(1) Státní integrační program je program zaměřený na pomoc azylantům a osobám požívajícím doplňkové ochrany při zajištění jejich začlenění do společnosti. Státní integrační program zahrnuje zejména vytvoření předpokladů pro získání znalosti českého jazyka a zajištění bydlení.
(2) Pravidla státního integračního programu a výši prostředků vynakládaných na realizaci jednotlivých oblastí stanoví vláda.
§ 69
Státní integrační program v oblasti zajištění bydlení realizuje ministerstvo z prostředků státu zejména formou jednorázové nabídky bydlení nebo finančního příspěvku.
§ 70
Státní integrační program v oblasti získání znalostí českého jazyka realizuje ministerstvo ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy formou bezplatného jazykového kurzu.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jak vidíte, "diskutovat" s Holým Beranem nemá smysl. On to naštudoval v Plzni a kromě toho se považuje za mistra ironie, ha ha.

Pane Jeníku, výzvu už můžou spolupodepsat i ne-vědci.
Je tam dnes 2560 + 4130 podpisů (a Beran je tady jeden).

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Je vidět,že holý Beran má nacvičenu historii dle Zdeńka Nejedlého a za vše mohou zradizvonové. My nic.Akorát jsme neplnili to,co jsme při vzniku republiky slíbili.A místo k Západu se orientovali na Zemi,kde zítra znamená včera.A soudruzi se tam jezdili učit jak,těm ostatním zakroutit krkem.No tak kroutili.
Tvrzení,že Západ přijal skoro 350 tis.tehdejších našich občanů kvůli své zradě,to se nedá ani komentovat.Poláků díky Mnichovské zradě Západu uteklo přes milion a jenom po Jaruzelského stanném právu 250tis.
A západ dle Holého měl špatné svědomí,protože je zradil a tak jim pomáhal.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

On ho našel taky Breivik,opírající se mimochodem o názory Klause.A Josip Visarionovič měl ještě jednodušší řešení...není člověk.není problém.
Máme 3500 obcí a měst a máme za dva roky přijmout 1500 uprchlíků.,0,5 uprchlíka na jeden subjekt...Ročně navštíví desítky tisíc arabů naši zem jako turisté,nebo lázeňští hosté.Žije tu 440 tis.cizinců trvale.
Ten problém je docela směšný,těch 1500 lidí tu nic nezmění
Veselé není,že se v něm snaží zviditelnit nahnědlí pseudovlastenci a jakou histerii se jim podařilo rozhoupat.

Nahoru

Vědci proti strachu a lhostejnosti - jiný pohled

Mne ta výzva vědců neoslovila.

Souhlasím s tezí, že nenávistné komentáře je třeba odsoudit. Morálně odsoudit. Snaha některých "majitelů pravdy" o kriminalizaci názorů jejich odpůrců mi však vadí.

Souhlasím i se základní myšlenkou výzvy, tj. že je třeba debatovat racionálně a pokusit se emoce potlačit, jakkoliv to je z principu nemožné. Jenže i zde mám problém: výzva je jednoznačně zaměřena pouze na jednu stranu sporu, a to na odpůrce imigrace. Přitom zastánci imigrace také často opouštějí racionální argumentaci a občas dokonce ani nejsou diskuse schopni (např. emo argumenty, nálepkování oponentů, vyvolávání falešných pocitů viny). Tj. vadí mi jednostrannost textu, výzva neměří všem stejným metrem.

Veřejnost je vyzývána k zájmu o dění ve světě a hledání způsobů, jak problémům společně čelit. Předpokládám, že je tedy vyzývána i k diskusi.
Jenže žádná (politická) diskuse o tomto problému neprobíhala, přestože po ní společnost od loňského roku volala. A tady osobně já vidím příčinu toho, proč se debata o uprchlících v současnosti tak vyhrotila. Protože nikomu se do toho ožehavého tématu nechtělo. A pokud už se o problému mluvilo, pak takovým způsobem, který obavy veřejnosti nerozptýlil, občas dokonce kontraproduktivně zvýšil. Chcete příklad? Otázka veřejnosti zněla a stále zní:
Ze zahraničních (dnes už i tuzemských) médií se dozvídáme, že do Evropy přijíždí podstatně zvýšený počet migrantů a uprchlíků než v letech minulých. Máme informace, že multikulturalismus nefunguje. Bojíme se radikálního islámu. A tak máme obavy, jak to zvládneme. Tyto by se daly shrnout v bodech:
1) Nedojde ke zhoršení bezpečnosti, vzniku ghett, zvýšené kriminalitě?
2) Nedojde ke zhoršení vzájemného soužití, ke kulturní nekompatibilitě, k omezování našich zvyků a tradic?
3) Nedojde k dalšímu zvýšení naší (už tak příliš vysoké) daňové zátěže? Protože někdo to vše zaplatit musí.
4) Evropa není nafukovací, není reálné pomoci všem formou přijetí a usídlení na evropském území. Kdy tedy bude správné říci: stop. Neměli bychom spíše pomáhat v místě konfliktů?

A jakých odpovědí se veřejnosti dostalo?
Evropský parlament přijal rezoluci o situaci uprchlíků, která na žádnou z výše položených otázek neodpověděla. Mj. rezoluce řešila bezpečí migrantů a návrh na přerozdělovací kvóty mezi členské státy.
Mimořádná schůze Poslanecné sněmovny kvůli migrační krizi, kterou iniciovala opozice, skončila bez závěru, bez výzvy zástupců občanů pro vládu, protože část poslanců ČSSD, ANO a KDU-ČSL odmítla jednat po deváté hodině večerní.
Evropská komise se snažila prosadit kvóty na přijímání uprchlíků.
Evropská komise před týdnem schválila zemím zasaženým přílivem běženců pro nadcházejících šest let pomoc ve výši 64,9 miliardy korun.
Unijní agentura Frontex, která má na starost ochranu (!) vnějších hranic EU, zachraňuje uprchlíky před utonutím, a to již u libyjských hranic. Pokud jsou pašeráci ozbrojení, tak jim lodě vydá zpět.
Ve veřejnoprávním mediu - ČT - se až dosud poskytoval prostor téměř výhradně jen pracovníkům vládních a neziskových organizací, jejichž činností či posláním je pomoc uprchlíkům. Tito z principu obhajovali své pozice, za které jsou (zpravidla) ostatně placeni.

Nikdo tedy veřejnosti neodpovídal. A ta je nyní (dle mého názoru logicky) frustrovaná, že: "o nás bez nás, pokud nemlčíme, pak jsme xenofobové a zaprdlí Čecháčkové, ničemu nerozumíme a jsme jim dobří jen k tomu, abychom vše nakonec zaplatili. Nejen finančně."

A pak přijde tahle výzva vědců. Citace z výzvy:
Vyzýváme vás (politiky), abyste ve věci přijímání uprchlíků zohledňovali skutečné potřeby a možnosti, ne vrtkavé nálady veřejného mínění.
Všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení.

Aha. To by jeden už mlátil hlavou do zdi.

Já na tuhle směs naivity a elitářství nemám odpověď. Pan Tomáš Haas ale ano:
Nemyslím si, že nejlepším způsobem, jak problém vyřešit, je popřít jeho existenci.
Nemyslím si, že nejlepším způsobem, jak uklidnit několik milionů zneklidněných, je ignorovat nebo bagatelizovat jejich obavy.
Nemyslím si, že nejlepším způsobem, jak oslovit společnost, je oslovovat ji jako partu zbloudilých hlupáků.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Myslíte,že ty body 1,2,3, může způsobit 1500 vybraných uprchlíků,které přijmeme?
Co si myslíte o těch,kteří tomu věří a těch, co to hlásají?
Nemyslíte,že bychom měli pomoci těm státům,které jsou na ráně a čelí prvosledově náporu?A jak?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Dobrý den, pane růženíne,
v rámci diskuse o výzvě vědců je nepodstatné, co si myslím o současném (ne)řešení migrační krize. Ostatně i sami autoři výzvy ve svém textu výslovně uvádějí, že jejich cílem "není agitovat za konkrétní kroky ve vztahu k uprchlíkům", apelují totiž na morálku diskutujících (občanů, politiků a novinářů) a vyzývají k racionalizaci debaty.

V tomto kontextu jsem sepsala svůj původní příspěvek, tj. myšlenka výzvy je dobrá (osobně mi také velmi vadí nenávistné komentáře nebo druhou stranou sporu předváděné manipulace), ale forma je zoufalá.
Výzva je neobjektivní (zaměřená jen na jednu stranu sporu), ignoruje příčiny současného stavu diskuse, paušalizuje, excesy jednotlivců vydává za rozšířený jev ve společnosti (srovnejte stav v ČR s Německem, kde se bohužel odehrávají dokonce fyzické útoky) a v neposlední řadě vyzývá veřejnost ke kritickému myšlení a diskusi, když předtím vyzvala politiky k ignorování "vrtkavých nálad veřejného mínění".

Autoři textu o sobě tvrdí, že jejich základní schopností i hodnotou by mělo být kritické myšlení, schopnost nazírat problémy nezaujatě, pracovat s informacemi, rozeznat fakta od hypotéz a nedopouštět se manipulací. A mne nepřesvěčili, že tyto své schopnosti uplatnili i při formulování této výzvy.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Výzva vědců správně konstatuje, že politici + média + veřejnost se v současném diskurzu o migrantech chovají jako spojené nádoby.

Shodou okolností jsem před týdnem dostal od dávné spolužačky z gymplu řetězový e-mail "Muslimové, kteří chtějí žít podle islámského práva Sharia, byli ve středu vyzváni, aby opustili Austrálii" s údajným projevem australského premiéra - a s dovětkem „Pokud souhlasíš, pošli tohle co nejvíce lidem, které znáš.“

Nedá moc práce zjistit, že je to falzum, např. tady:
http://doklad-hubalek.cz/2009/08-srpen/31_hoax_latrina.htm
(Dočtěte až dolů ke konstatování: žádný takový projev přednesen nebyl!)
Na stránkách HOAX.cz se dokonce dočtete, že v posledních 10 letech (!) kolují internetem už 3 podobné verze "projevu", připisované postupně různým australským politikům.

Právě lidem, kteří podobné padělky šíří dál, protože jim věří, je výzva vědců určena především.
Už ji podepsalo nejen 2.750 akademiků, ale i 5.530 dalších občanů.

PS: Nemusím být ani vědec, aby mi text z "minulé středy", ale bez uvedení data, zdroje i předkladatele, byl na první pohled podezřelý. Internetem kolují i rafinovanější hoaxy :o)))

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Dobrý den, pane Tichý,
netuším, zda Váš příspěvek je odpovědí na mé komentáře (neboť v Hydeparku nefunguje grafické řazení reakcí), ovšem vzhledem ke kontextu předpokládám, že tomu tak je, a dovolím si tedy na něj reagovat.

Vaše přesvědčení o správnosti konstatování výzvy vědců o spojených nádobách nesdílím. Důvody jsem uvedla již výše. Přestože jste se mými námitkami věcně nezabýval, tj. ignoroval je a reagujete předložením argumentů nových (tj. absentuje racionální diskuse, po které přitom ta výzva vědců volá), Váš názor i tak akceptuji.

Hoax týkající se údajného projevu australského premiéra k imigrantům (četla jsem kdysi v minulosti, že jde i o vyjádření australské političky) je mi znám.
Pokud Vás chápu správně: tvrdíte, že výzva vědců je určena především lidem, kteří podobné padělky v dobré víře o jejich pravosti šíří dál. Pokud tomu tak skutečně je, pak mi nezbývá než konstatovat následující:
míra naivity (a odtrženosti od reality) autorů výzvy mne fascinuje čím dál tím více.

Kolik vědců a kolik občanů tuto výzvu podepsalo, je pro mne nepodstatný údaj. Nejsem zvolený politik v zastupitelské demokracii, kterého by měl názor veřejnosti z titulu jeho funkce zajímat. Jsem občan, který v rámci možností hájí zájmy své a zájmy svých nejbližších. Tudíž pro mne není důležité KOLIK lidí něco podepsalo, ale CO vlastně ti lidé tvrdí či požadují.
Pokud bych byla politikem, pak na počet petentů hledět musím, jde i o určitou zpětnou vazbu. Výzvu vědců lze podepisovat elektronicky, po necelém týdnu má 8 tis. podpisů. Podnět pro zamyšlení: petici uskupení IVČRN signovali lidé osobně a organizátoři nasbírali 180 tis. podpisů (omlouvám se, ale nebudu dohledávat, za jak dlouhé období).
Mimochodem kastování podepisujících na vědce, kteří vyzývají, a na "ty ostatní", kteří v této výzvě vědce podporují, mi přijde - mírně řečeno - poněkud úsměvné. Obzvláště vzhledem k celkovému vyznění té výzvy, která má k racionálnímu textu dle mého názoru opravdu hodně daleko.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Vážená Sou (proč se nepodepíšete?), vás tedy výzva neoslovila, protože je podle vás neracionální, naivní, jednostranná atd.

Já si naopak myslím, že přišla v pravý čas, aby skutečnou diskuzi podpořila. Jenže: NE diskuzi o kompetenci autorů a sympatizantů výzvy, o tom, jestli to napsali "vyváženě", jestli nepředstavují jen "elitářskou pražskou kavárnu", ALE: například o 4 bodech, které jste tady popsala ve čtvrtek (a které mi připadají pro začátek až moc obecné).
Patří k tomu i všeobecné povědomí o zásadách azylového zákona (práva azylantů a osob požívajících doplňkovou ochranu jsou daná zákonem a veřejnost o nich nemůže dodatečně "hlasovat"), solidarita s nárazníkovými zeměmi na jihu EU a z toho vyplývající finanční, materiální i personální výpomoc apod.
O tom všem ale musí v první řadě debatovat (a rozhodovat!) politici, proto jsme je přece volili. A samozřejmě i ve svém zájmu neustále přesvědčovat veřejnost (voliče), že postupují účelně a správně.

Původní záměr výzvy byl ozvat se jménem komunity akademiků, dodatečně výzvu podpořila i ostatní veřejnost. Na tom nevidím nic komického. Tisíce lidí považují výzvu za užitečnou.
Jistě znáte Konfuciovo "Je lepší rozsvítit jen malou svíčku, než proklínat temnotu". V tom smyslu je vaše kritika výzvy vědců (která nám nevnucuje žádné konkrétní opatření, aby bylo nutné protestovat) kontraproduktivní.

PS k tématu: http://www.bohumildolezal.cz/texty/rs3358.html
http://www.bohumildolezal.cz/texty/evropa-nas-potrebuje.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Já s výzvou vědců souhlasím. Je dobře, že s ní přišli. Přese všechno u většiny běžných lidí stále mají vědci autoritu, a tudíž na jejich názory lidi dají. Jinak samozřejmě nic nového pod sluncem. Podobná hysterie, dokonce i s tou hrozbou šibenic, tu byla už před více než sto lety, za hilsneriády. Tehdy jen byla jiná oběť, Židé a T.G.Masaryk, který se postavil proti antisemitismu, zaostalému myšlení a pověrčivosti.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Tak 60% Němců je přesvědčeno,že 800 tis.běženců zvládnou.
Tady je histerie ohledně 1,5tis. běženců,kteří budou prověřeni, vybráni a rozděleni do našich 3500 obcí a měst.
I to je důležitý fakt.
Jak psala Sou tak asi základní schopností i hodnotou Němců je kritické myšlení, schopnost nazírat problémy nezaujatě, pracovat s informacemi, rozeznat fakta od hypotéz a nedopouštět se manipulací.
Tedy na rozdíl od nás

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jen pro upřesnění. V ČR je cca 6 250 obcí (včetně městysů a měst ...).
Hezký víkende
F. Chot

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Dobrý den, pane Tichý,
já se podepisuji, můj nick je Sou. Přezdívka se v internetových diskusích používá běžně.

Ke smyslu výzvy: psala jsem již dříve, že hlavní myšlenku výzvy považuji za dobrou. Vadí mi forma. Pokud to mám popsat ještě jinak, pak mi jde o to, že když někoho k něčemu vyzýváte, o něco ho žádáte, pokud ho chcete oslovit, pak je třeba volit slova obzvláště pečlivě. Výše jsem popsala, proč se domnívám, že toto autoři výzvy nezvládli. A podle reakcí části veřejnosti na netu a v mém okolí se obávám, že ve svém názoru nejsem osamocena.

S Vaším vyjádřením o nutnosti debaty a rozhodování politiků a jejich komunikace zpět směrem k veřejnosti zcela souhlasím, zde vůbec nejsme ve sporu. Jak jsem uváděla ve svém prvním příspěvku, domnívám se, že naši politici z tohoto úhlu pohledu dosud naprosto selhávali. Snad se jejich jednání pod tlakem okolností (zhoršující se situace) do budoucna změní k lepšímu.

Já na tom rozdělení podepisujících také nevidím nic „komického“. To jste má slova překroutil a proti tomu se ohrazuji. Použila jsem obrat „mi přijde - mírně řečeno - poněkud úsměvné“. To už nezní tak výsměšně, že…

Tisíce lidí považují výzvu za užitečnou. Jistě znáte Konfuciovo "Je lepší rozsvítit jen malou svíčku, než proklínat temnotu". V tom smyslu je vaše kritika výzvy vědců (která nám nevnucuje žádné konkrétní opatření, aby bylo nutné protestovat) kontraproduktivní.
Aha. Tak teď už konečně vím, co je to ta racionální diskuse. Racionální diskuse je, když:
- mi oponent sděluje, kdy mám mlčet (původně použit eufemismus:„není nutné protestovat“)
- se oponent nezabývá byť jen jediným kritickým protiargumentem. A vůbec, kritika je kontraproduktivní, protože důležité totiž je, že tisíce lidí považují kritizovaný text za užitečný a… a basta fidli.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Dobrý den, pane Mirku,
děkuji za názornou ukázku argumentačního klamu, o kterém jsem se zmínila ve svém prvním příspěvku:
Přitom zastánci imigrace také často opouštějí racionální argumentaci a občas dokonce ani nejsou diskuse schopni (např. emo argumenty, nálepkování oponentů, vyvolávání falešných pocitů viny).

Pan Mirek totiž tvrdí:
Jinak samozřejmě nic nového pod sluncem. Podobná hysterie, dokonce i s tou hrozbou šibenic, tu byla už před více než sto lety, za hilsneriády. Tehdy jen byla jiná oběť, Židé a T.G.Masaryk, který se postavil proti antisemitismu, zaostalému myšlení a pověrčivosti.

Pan Mirek neargumentuje, nýbrž ukázkově manipuluje.

V této konkrétní manipulaci se předem počítá s tím, že nikdo soudný nechce mít nic společného s prokazatelnými zvěrstvy páchanými v minulosti, a proto se manipulátor snaží uměle a násilně našroubovat excesy v minulosti na současnou situaci. Cílem manipulace je vyvolat dojem, že pokud nyní nesouhlasíte s autorem, pak tedy schvalujete zmíněná historická zvěrstva.

Tak ta tvrzení proberme postupně:
Šibenice. Zajímavé je, že když před dvěma roky na demonstraci symbolicky popravovali představitele státu, nikdo to takto nehrotil, ministr vnitra se do toho tehdy (oproti současnosti) nevměšoval a nikdo neměl potřebu to účelově spojovat s jinými příklady z historie. Posuďte sami, co je více znepokojující: když dva řadoví účastníci demonstrace/idioti donesou na demonstraci maketu šibenice (určenou pro naše politiky obecně) anebo když organizátor demonstrace zajistí na podiu představení, kdy je figurám symbolizující konkrétní vrcholné politiky stínána hlava?
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/protest-proti-vlade-na-vaclavskem-namesti-holesovska-vyzva-pln-/domaci.aspx?c=A130407_093417_domaci_kop

Pokud chcete odrovnat diskusního oponenta, vytáhněte otázku Židů, pogromy či holokaust. To funguje vždy, i když to s tématem nesouvisí. Funguje to obzvlášť v naší zemi, v jejíž novodobé historii panuje vzácná shoda mezi občany a politiky ohledně velmi přátelského (a celosvětově unikátního) vztahu ke státu Izrael, jeho občanům a židům obecně vůbec. Kterému se musel podřídit i současný ministr zahraničí Zaorálek, který byl jinak před usednutím do čela Zamini zastáncem typického eurounijního propalestinského postoje.

Bonusem je, pokud v rámci manipulačního textu můžete zmínit prezidenta Masaryka, na to lidé slyší, protože o něm slyšeli vždy jen samé superlativy.
Aby bylo jasno: v případě pana Hilsnera se pan Masaryk zachoval velmi statečně a čestně, neboť použil vlastní rozum, na základě faktů si vytvořil názor a ten hájil přes nesouhlas až nenávist veřejnosti. Zastal se jednotlivce, občana své země, který byl intelektuálně, sociálně i ekonomicky velmi slabý. Zastal se ho v kriminální kauze, protestoval proti justičnímu omylu a vlivu antisemitských nálad na průběh jeho soudního procesu.
Jak tento vzácný a statečný postoj ke konkrétní kauze souvisí s dnešní situací? Nesouvisí s ní nijak.

A pro ty nesečtělé na konci své manipulace neopomeňte výslovně zdůraznit, mezi jakou bandu pakáže se ve vašich očích zařadí, pokud vám budou i nadále odporovat.

Hlavně pak ale nezapomeňte připojit svůj podpis pod výzvu vědců, jejichž základní schopností i hodnotou by mělo být kritické myšlení, schopnost nazírat problémy nezaujatě, pracovat s informacemi, rozeznat fakta od hypotéz a nedopouštět se manipulací.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Dobrý den, pane růženíne,
ve svém komentáři tvrdíte:
Jak psala Sou tak asi základní schopností i hodnotou Němců je kritické myšlení, schopnost nazírat problémy nezaujatě, pracovat s informacemi, rozeznat fakta od hypotéz a nedopouštět se manipulací.
Tedy na rozdíl od nás.

Nic takového jsem nepsala, tak mi to prosím nepodsouvejte. V mém komentáři šlo výhradně o citaci z Výzvy vědců (proto jsem použila kurzívu), tj. jednalo se o předpoklad autorů výzvy, že oni (podepsaní vědci z ČR) jsou tohoto schopni. Což jsem následně zpochybňovala. A nikdo z vás nebyl schopen či ochoten mé námitky vyvrátit.
Pokud chcete někoho citovat, pak standardem je odkázat se na původní zdroj tvrzení (zejména pokud je - tak jako v tomto případě - zcela zřejmý a lehce dohledatelný).

Tak ale pokud se tu chcete plácat po ramenou, jací jste demokrati a humanisté, navzdory věcné kritice, tak nic proti :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

K tomu, co jsem napsal, nemám mnoho co dodat. To nařčení z manipulace je samo manipulací, a to dost průhlednou. Snažím se svůj názor říci jasně a stručně, aby rozuměl opravdu každý, ať už souhlasí nebo nesouhlasí. Příliš mnoho slov reakce tu slouží jen k tomu, aby poměrně jednoduchou věc znejasnilo a zkomplikovalo, aby čtenáře znejistilo, zmátlo, aby ztratili orientaci. Tak tedy ještě jednou: ta dnešní situace, a hlavně reakce lidí, je jen projevem něčeho obecnějšího, stále se v historii opakujícího. Po staletí, možná po tisíciletí. Proto ten příklad s hilsneriádou. Ne z důvodů, které si k tomu vymýšlí značka Sou (bez mučení se přiznám k nedůvěře k lidem, kteří nemají v diskusi odvahu vystupovat pod vlastním jménem), ale proto, že je to příklad asi nejznámější.

Taky už jsem toho řekl hodně, tedy aby se neztratila podstata, opakuji, že s výzvou vědců souhlasím a podporuji ji. Bylo to pravé slovo v pravý čas.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

K tomu "domůbraní" uprchlíků jen velmi stručně. Je pěknou ukázkou, jaké pitomosti si lze vymyslet, když chybí rozumné argumenty, a kolik lidí je schopno se s onou pitomostí ztotožnit a bezmyšlenkovitě ji šířit dál. Pěkná ukázka pohrdání vlastním rozumem. On snad každý (Čech či nečech) musí bydlet u někoho konkrétního, aby mohl žít v nějaké obci či zemi? Vy, když se přestěhujete do jiného města či země, tak si musíte najít někoho, kdo si vás vezme k sobě do bytu?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Vážená paní Sou,vzal jsem z vašeho příspěvku,co vás nepřesvědčilo.Ale Němce kupodivu přesvědčilo.Volala jste přeci po reálných argumentech.
Dovedl bych s Vámi zde taky filosofovat,ale to nic nevyřeší.Jsem racionální člověk.Bavme se tedy o konkrétnu.Přoč myslíte,že Němci ,obyvatelé zeměi,kde žije několik milionů migrantů,včetně Čechů,si myslí,že 800 000 migrantů vyřeší a pro nás je 1500 utečenců problém.
Proč protiutečenecká hysterie se ujala v Německu převážně u neonacistů?
Proč v ČR,dle Vás, má IVČRN podporu 180 tis.lidí? Jenom z diskuze z Faceboku na jejich stránkách
Kurva až udělají s Iráku a Sirie jadernou střelnici a vyplení ten dobytek jednou provždy !!!!!
Ovcomrdi potrebujou držet zkrátka, pěkně diktaturou a ne jim dát demokracii.
Ja uz to nebudu ani komentovat,proste az to prijde,tak to rovnou pozabijim tu havet
No, tak to bude horší a horší, muslodementi jsou fakt vypatlanci a Ti co podporují iSlamodebilitu jsou vlastizrádci.......
Máte tu konkretní náměty k diskuzi,jak jste volala.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Vážená paní Sou,vzal jsem z vašeho příspěvku,co vás nepřesvědčilo.Ale Němce kupodivu přesvědčilo.Volala jste přeci po reálných argumentech.
Dovedl bych s Vámi zde taky filosofovat,ale to nic nevyřeší.Jsem racionální člověk.Bavme se tedy o konkrétnu.Přoč myslíte,že Němci ,obyvatelé zeměi,kde žije několik milionů migrantů,včetně Čechů,si myslí,že 800 000 migrantů vyřeší a pro nás je 1500 utečenců problém.
Proč protiutečenecká hysterie se ujala v Německu převážně u neonacistů?
Proč v ČR,dle Vás, má IVČRN podporu 180 tis.lidí? Jenom z diskuze z Faceboku na jejich stránkách
Kurva až udělají s Iráku a Sirie jadernou střelnici a vyplení ten dobytek jednou provždy !!!!!
Ovcomrdi potrebujou držet zkrátka, pěkně diktaturou a ne jim dát demokracii.
Ja uz to nebudu ani komentovat,proste az to prijde,tak to rovnou pozabijim tu havet
No, tak to bude horší a horší, muslodementi jsou fakt vypatlanci a Ti co podporují iSlamodebilitu jsou vlastizrádci.......
Máte tu konkretní náměty k diskuzi,jak jste volala.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Vážená paní Sou,vzal jsem z vašeho příspěvku,co vás nepřesvědčilo.Ale Němce kupodivu přesvědčilo.Volala jste přeci po reálných argumentech.
Dovedl bych s Vámi zde taky filosofovat,ale to nic nevyřeší.Jsem racionální člověk.Bavme se tedy o konkrétnu.Přoč myslíte,že Němci ,obyvatelé zeměi,kde žije několik milionů migrantů,včetně Čechů,si myslí,že 800 000 migrantů vyřeší a pro nás je 1500 utečenců problém.
Proč protiutečenecká hysterie se ujala v Německu převážně u neonacistů?
Proč v ČR,dle Vás, má IVČRN podporu 180 tis.lidí? Jenom z diskuze z Faceboku na jejich stránkách
Kurva až udělají s Iráku a Sirie jadernou střelnici a vyplení ten dobytek jednou provždy !!!!!
Ovcomrdi potrebujou držet zkrátka, pěkně diktaturou a ne jim dát demokracii.
Ja uz to nebudu ani komentovat,proste az to prijde,tak to rovnou pozabijim tu havet
No, tak to bude horší a horší, muslodementi jsou fakt vypatlanci a Ti co podporují iSlamodebilitu jsou vlastizrádci.......
Máte tu konkretní náměty k diskuzi,jak jste volala.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Vážená paní Sou,vzal jsem z vašeho příspěvku,co vás nepřesvědčilo.Ale Němce kupodivu přesvědčilo.Volala jste přeci po reálných argumentech.
Dovedl bych s Vámi zde taky filosofovat,ale to nic nevyřeší.Jsem racionální člověk.Bavme se tedy o konkrétnu.Přoč myslíte,že Němci ,obyvatelé zeměi,kde žije několik milionů migrantů,včetně Čechů,si myslí,že 800 000 migrantů vyřeší a pro nás je 1500 utečenců problém.
Proč protiutečenecká hysterie se ujala v Německu převážně u neonacistů?
Proč v ČR,dle Vás, má IVČRN podporu 180 tis.lidí? Jenom z diskuze z Faceboku na jejich stránkách
Kurva až udělají s Iráku a Sirie jadernou střelnici a vyplení ten dobytek jednou provždy !!!!!
Ovcomrdi potrebujou držet zkrátka, pěkně diktaturou a ne jim dát demokracii.
Ja uz to nebudu ani komentovat,proste az to prijde,tak to rovnou pozabijim tu havet
No, tak to bude horší a horší, muslodementi jsou fakt vypatlanci a Ti co podporují iSlamodebilitu jsou vlastizrádci.......
Máte tu konkretní náměty k diskuzi,jak jste volala.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Tak se mi zdá, že pověstné jádro pudla je v tomhle: Oslovili vědci politiky, média i veřejnost v důležité věci a v pravý čas?
Prakticky nikdo tady nezpochybňuje, že by autoři výzvy neměli pravdu. (I ten virtuální Holý Beran tradičně útočí jen na mě a ne na ty vědce.)

Takže by bylo účelné ukončit žabomyší spory o tom, co kdo řekl/napsal nebo nenapsal a jak to myslel a jestli je analogie s TGM (ne)místná (já například panu Hudcovi přesně rozumím, jak to myslí).

Krizovou situaci s uprchlíky musí řešit příslušná ministerstva a úřady podle zákona. Na existenci výzvy jsem tady chtěl upozornit veřejnost, aby lidi bezhlavě hned nevěřili všemu, co se kde píše nebo říká. V pondělí jsem ještě netušil, že se o výzvě bude v médiích tak široce referovat. Ale všimněte si: Výzvu vědců v plném znění znají jen uživatelé internetu. Nebo jste ji snad v některých novinách viděli vytištěnou slovo od slova?

Navrhuju zbytečně se nestrašit katastrofami, které nás čekají za x let...
Mělo by například smysl tady uvažovat o tom, jestli má NB nebo ČL možnost nabídnout několika rodinám s přiznaným/vyřízeným azylem aspoň přechodné ubytování a možnost obživy.
(Teď se mi ale vybavuje neslavná petice z pekařství proti přestěhování žen z Mařenic do NB, které jeden myslitel přirovnal k masovému vrahovi Breivikovi...)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Ano, nějak jsme už zapomněli, že svoboda musí být spojená s odpovědností a přísnou sebekázní. Jinak snadno přerůstá v tyranii, jejíž obětí se stávají ti nejslabší. Jednou zdravotně postižení, jindy další menšiny, ještě jindy třeba zoufalí lidé, kteří utíkají, aby si zachránili holý život. A jen tak mezi řečí se obětí té tyranie stávají i ti, kdo se opováží se těch slabších zastat.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti - právní pohled

Doporučuju k prostudování poznámky JUDr. Věry Honuskové. Ph. D.:
http://www.pravniprostor.cz/clanky/mezinarodni-a-evropske-pravo/pravni-pohled-na-otazky-migrace-a-uprchlictvi-podklad-pro-soucasnou-debatu

"Základní body, kterým je nutno pro současnou debatu rozumět:
Uprchlík a ekonomický migrant jsou odlišné kategorie. Uprchlík je velmi konkrétně definován Úmluvou o právním postavení uprchlíků (resp. následně v zákoně o azylu), potřebuje pomoc, a české zákony mu umožňují ji dostat, pokud se samozřejmě nachází na území ČR. Ekonomické migranty si stát vpouští na území dobrovolně na základě vydání víza, nemá však povinnost vízum vydat.
Kromě uprchlíků má stát určité povinnosti i vůči osobám, které potřebují ochranu z jiných důvodů než uprchlíci, tzv. doplňkovou ochranu. I toto je ale právně vymezená kategorie, není bezbřehá pro kohokoli.
Pokud je osoba hrozbou pro ČR, pak ochranu nezíská. Právo neumožňuje přivést na území teroristy.
Počty uprchlíků (resp. žadatelů o mezinárodní ochranu), které máme v ČR, nejsou v porovnání s dalšími zeměmi vysoké, nejsou vysoké dokonce ani v kontextu počtů těchto osob v dřívějších letech.
Osobně souhlasím s tvrzením, že je ideální řešit situaci uprchlíků v jejich domovských regionech. Znamená to ale zároveň nutnost a) pomoci těm, kdo do ČR přijdou, b) uvážit určitou solidaritu s dalšími zeměmi EU, které náporu čelí, a také zejména c) finančně podpořit kupříkladu Úřad vysokého komisaře pro uprchlíky, který pomáhá uprchlíkům v regionech, případně dělat právně akceptovatelné kroky k řešení konfliktu v domovských zemích uprchlíků.
Výběr uprchlíků podle víry atp. je diskriminační.
Přesídlení uprchlíků je jedním z nástrojů, které stát může použít. Nadále ale musí vyřizovat žádosti osob, které na území přijdou.
Společnost je způsobem, jakým je o tématu hovořeno, ovlivňována. Toto není právně postihnutelný aspekt, ale je zcela zásadní: to, zda si vážíme lidského života těch nejubožejších, vypovídá něco o tom, zda si vážíme sami sebe a jak se chováme k sobě navzájem."
(podrobně viz uvedený odkaz)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Nemyslím si, že nejlepší způsob, jak vyřešit problém, je popřít, že existuje.
Nemyslím si, že nejlepší způsob, jak uklidnit několik milionů zneklidněných, je ignorovat nebo bagatelizovat jejich obavy.
Nemyslím si, že nejlepší způsob, jak oslovit společnost, je oslovovat ji jako partu zbloudilých hlupáků.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Nemyslím si, že nejlepší způsob, jak vyřešit problém, je popřít, že existuje.
Nemyslím si, že nejlepší způsob, jak uklidnit několik milionů zneklidněných, je ignorovat nebo bagatelizovat jejich obavy.
Nemyslím si, že nejlepší způsob, jak oslovit společnost, je oslovovat ji jako partu zbloudilých hlupáků.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Váš komentář byl zařazen do fronty ke schválení administrátory webu a bude zveřejněn po schválení.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

My máme jaderné zbraně, drony, naváděné rakety, bitevní lodě, zbraně s nočním viděním, vyspělé počítačové systémy a kdovíco ještě. Zatím ještě máme i velikou početní převahu, alespoň tady na evropském kontinentu. Ale soupeř má tu nejsilnější a nejděsivější zbraň jakou si lze vůbec představit. A touto ničivou zbraní je naše vlastní hloupost. Dokud ji bude ovládat, tak nemáme nejmenší šanci se ubránit.

Další zbraně, které proti nám soupeř má, jsou naše lhostejnost, lenost, neochota se bránit, ziskuchtivost a mnoho dalších.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Když čtu některé zdejší komantáře,napadá mě jediné - Ach ty svatá prostoto !

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jaký kód?
Zatím vidím,že v rámci demokratizace se každý příspěvěk zvlášť schvaluje ke zveřejnění.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Zřejmě jsem neprošel schvalovacím řízením :-))

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://instory.cz/1670-diensbieruv-rezort-nechce-zustat-pozadu-sesmolil-vlastni-vyzvu-podle-hesla-urvi-co-muzes-dokud-je-cas.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Asi napopáté se mi ten kód objevil.Zžejmě jsem byl moc vytrvalý :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Tady je zmiňovaná výzva:
http://www.denik.cz/z_domova/vladni-vybor-pro-prava-cizincu-vyzval-vladu-aby-se-postavila-proti-xenofobii-20150821.html
Není to ale novinka: "Výbor své usnesení schválil už v červenci. Kabinet se jím bude zabývat ale až nyní, byly vládní prázdniny."

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Včera běžela v TV reportáž o slušovické firmě Fagus, kterou migranti docela slušně živí. Firma vyrábí ubytovací buňky, ktzeré vyváží do Německa. Kvůli rozšíření výroby musela už nabrat stovku nových zaměstnanců. A tipnu si, že tenhle příklad není jediný, že i leckde jinde přibylo díky migrantům pracovních míst.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Vznikne z toho časem celé jedno průmyslové odvětví.Hlavně aby se tak vedlo i v jiných oborech,aby zaměstnanci ze svých daní mohli za obyvatele buněk zaplatit všechny náklady včetně oprav i stravy.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://www.novinky.cz/komentare/378386-komentar-protixenofobni-vedecka-petice-vaclav-klaus-ml.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Reportáž z tzv. Džungle u Calais v minulém Respektu č. 34 (Lidé ze stanice Calais, str. 50) končí Tomáš Lindner tímto odstavcem:

"Přesuny uprchlíků po Evropě, které z Calais a několika dalších pohraničních měst učinily žhavé místo uprchlické krize, mají příčinu, o níž politici neradi mluví: příliš málo integrovanou Evropu. Každý stát má jiná azylová pravidla. Někde jsou odmítnutí žadatelé deportováni zpět do vlasti, jinde cestu zpátky nechají s přimhouřenýma očima na nich. Někde může azylant snadno pracovat a studovat, jinde nikoli. Liší se podmínky pro udělení azylu i integrační programy a mezi uprchlíky se tyto informace samozřejmě šíří. Proto putují Evropou sem a tam a v uzlových místech, jako je Calais, pak vzniká přetlak a obrazy chaosu šířené dál televizním zpravodajstvím. Většina z půlmiliardy Evropanů přitom ještě uprchlíka na vlastní oči neviděla."

Inu, to jsou ty pověstné "národní zájmy"...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

No jo, taky se chce trochu přiživit na cvrkotu. Aspoň tak, že vědce kopne do šimpánu a hlasitě u toho zakřičí, "helejte se, co umim". Jeho táta by eště přidal, že vědce nikdo nevolil. Holt jak říkával svého času JW, "to je blbé, to se bude líbit".

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pokusím se to přehledně shrnout, Dark Side:

1) Citujete - dokonce 2x - věty T. Haase, které tady uvedla Sou před 4 dny. Čtete vůbec, co už bylo v téhle diskuzi řečeno před vámi?
2) Opravdu si myslíte, že tady diskutujeme o válce s IS? Problémy Evropy s uprchlíky jsou totiž trochu jiné téma. (Muslim NErovná se IS! Víte třeba, kolik miliónů muslimů původem z Turecka i z arabských zemí už v Evropských státech žije? Že tady pracují, studují, kandidují ve volbách, úspěšně se integrovali?)
3) Prohlédl jsem si instory.cz, které jste nám doporučil. Značka jaj (Jitka Jahodová?) vůbec nemá ráda ministra Dienstbiera. Jiný článek končí: "...podporoval pana Jiřího Dienstbiera. Vše se stalo rázem jasným. Televizi jsme vypnuli." Kromě toho celá redakce zřejmě nesnáší "běžence" a "přistěhovalce". No a co má bejt? Mě o ničem nepřesvědčili. U většiny jejich článků docela stačí přečíst si bulvární titulek.
4) Že VK ml. výzvu vědců zkritizuje, to není žádné překvapení.
5) Ve čtyřech příspěvcích úplně zbytečně popisujete vaše problémy s editací příspěvků.
6) Ovšem jiné komentáře si od vás vysloužily známý Husův povzdech...

Možná se zase dobře bavíte. Nevím ale, čím váš postoj "všechno je špatně" přispívá k analýze a řešení uprchlického problému v Evropě?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Není na mě abych analyzoval,jako není na panu doktorovi aby počítal.viz ta jeho chvála toho,že díky uprchlíkům budeme mít víc práce.to bylo za Hitlera taky.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Taky by mě docela zajímalo,co by tomu všemu současnému dění JW řekl a možná i názor vašeho pana otce.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Ověřovací kód se mi zjevil pouze 2x.Je to záměr?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

kolik těch slabších jste už přichýlil na svou mužnou hruď?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jednou dáme Breivikovi za pravdu,ale to už bude pozdě.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

To ovšem není moc chytré tvrzení. A za vtip to můžete považovat leda sám.

Problémy se zařazováním příspěvků byste snad měli řešit přímo s administrací webu. My ostatní o tom víme stejně málo jako vy.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Dávat za pravdu masovému vrahovi? Tak to už je opravdu "zu viel". Řekněte tohle rodičům povražděných dětí.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

S něčím z toho, co uvádíte, souhlasím. Ale hlavní problém je v tom, že tato přejemnělá (v jednom městě si lidi tvrdě vynucovali na radnici, aby přestaly odbíjet věžní hodiny, protože prý kvůli tomu nemohou spát!!!) civilizace ztratila vůli k životu. Rozložila ji vysoká životní úroveň, nuda, lenost, ztráta smyslu života, zaměření na bezduchý konzum. Nejzřetelněji se to projevuje v tom, že vymíráme. Jsme líní mít děti. Dokonce jsem teď slyšel, že mnoho turistů směřujících do ciziny, vyžaduje, aby v hotelích, kde tráví dovolenou, nebyly žádné děti, aby je neobtěžovaly křikem a obvyklým dětským lumpačením. Na druhé straně tihle lidé stále více vyhledávají tzv. adrenalin, aby si nějak ulevili v té nudě. Nepochopím. Zaslouží si taková civillizace přežít?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Rozum v hrsti, klid a uvážlivost při řešení problémů není popírání problému. A nazvat hlupáka hlupákem je důležité už proto, abychom časem ještě vůbec hloupost rozeznali a dokázali s ní bojovat. Aby nepřevládla a nezničila tuhle společnost už definitivně.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Ono s těmi pracovními místy za Hitlera (jako že jich přibylo) to bylo trochu složitější, hlavně ale ČR ani EU není nacistické Německo. Přece jen je určitý rozdíl mezi pracovním místem při výrobě kabelek z lidské kůže a při výrobě ubytovacích buněk pro uprchlíky.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

No, vzhledem k tomu, že JW musel utíkat před Hitlerem a vzhledem k tomu, že můj táta musel za války do totaleinsatzu, odkud nakonec za dost dramatických okolností utíkal, přičemž německý mistr v továrně tátův útěk kryl (a riskoval tak sám), je odpověď nabíledni.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Česko mi připadá jako psychologicko-sociologicko-ekonomická laboratoř, kde se testuje, jak na jisté události lidé reagují a podle toho se pak vymýšlejí nové strategie a taktiky, jak zacházet s masami lidí, s obyvatelstvem. A pořád to funguje a jen málokdo se ozve.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Je to smutné. Já jsem si také myslel, že podepisování petic na politickou objednávku skončilo s antichartou.

Bohužel, spousta vědeckých grantů je financována z evropských fondů, a proto mnozí vědci raději podepisují, jak Brusel píská.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Ze všeho nejvíc jde o imiGranty :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Je to smutné, souhlasím: Když máte málo informací a argumentů, vymejšlíte blbé spiklenecké teorie.
Sám jsem výzvu vědců spolupodepsal. Mohli byste mi prozradit, kde a o kolik euro se mám přihlásit?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

To jste mi ale pádným argumentem vyrazil myšku z ruky.Spiklenecké teorie? Myslíte chemtrails?Co se toho € týče,jistě jste podepsal v dobré víře :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Tak Sobotka se Zaorálkem se už posírají v přímém přenosu. Zaorálek

už celej zpocenej řikal (dávám to zpaměti) -
"Teď už není čas na to hledat, kdo za to může , není čas hledat viníka a rekriminaůlizovat - teď musíme udělat co se dá ".....

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Proboha-Klaro-nemuzeme-po-nich-strilet-jsou-to-lidi-Vydeseny-Michael-Kocab-rozjeta-Klara-Samkova-a-rez-jakou-CT-dlouho-nevidela-396580

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

„Multikulturalismus je zdvořilé ustupování roztahovačnému hostu, který vás postupně vytěsňuje z vašeho příbytku."
Nizozemský režisér Theo van Gogh,zavražděný v roce 2004 fanatickým muslimem.

Nahoru

Samková-Naše společnost není xenofobní

Události komentáře 25.8.2015 - ČT 24 ve 22.00. 18. až 35. minuta pořadu.
Zásadní věta , kterou pronesla Samková: " Naše společnost není xenofobní, naše společnost má elementární sebezáchovné pudy". Uzavřít hranice jednotlivých států, vyloučit Turecko z NATO a EU. Začít válčit s Islámským státem ( porazit IS).

Nahoru

Re: Samková: Naše společnost není xenofobní

= zas jeden příklad nereálného, jen populistického blouznění... Pí Samková "vyloučí Turecko" - jak to asi udělá? To celá Evropa i NATO před ní padnou na zadek? Její nápady si dokonce logicky odporují: Turecko je přece významný spojenec proti IS!

Mě oslovují spíš státníci jako německá kancléřka i prezident nebo předseda EK v dnešní MFD (článek Evropa, ve které chci žít). Doporučuju.

Nahoru

NATO nepadne na zadek před KS i JT

Hlavní údernou silou proti IS jsou Kurdové, které Turci vraždí
Pane Tichý NATO ani EU nepadne na zadek před Klárou Samkovou. Nepadne ani před Vámi. Doporučuji se Vám podívat na tento záznam ještě jednou. Kdyby NATO padlo před Vámi, nebo před KS, byla by to světová událost. Ono se tak nestane. NATO má silnou pozici. Když by se NATO neshodlo ( padnout, či nepadnout na zadek), jsou tu ještě USA ( Viz G. Friedman ). Není špatné se podívat na názory G. Friedmana
https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE&feature=youtu.be

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Skutečně pozoruhodné názory, například: "Jednota Německa a Ruska je jedinou hrozbou pro USA, takže tomu musí zabránit!?" A k tomu ten ubohý amatérský překlad, plný překlepů a chyb (co je "korkorátní"?). A zmatený sestřih. Máte, pane kolego, dar objevovat skutečné rarity. Ten pán s pobaveným úsměvem "ví všechno" o světě, USA i Evropě zvlášť, bohužel trochu připomíná vzpomínky starého zbrojnoše.

Zásadnější novinka je ze Slovenska:
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/slovenske-osobnosti-a-instituce-reaguji-na-tragedii-v-rakousku-a-vyzyvaji-k-lidskosti

- a pro kontrast zážitek z ČR popsaný očitým svědkem:
http://www.respekt.cz/tydenik/2015/35/poslete-je-nekam

Do třetice k tématu doplním ilustrativní povzdech předsedy EK Junckera (včerejší MFD):
Komise již před devíti lety (!) navrhla společný unijní seznam "bezpečných zemí původu", jejichž občané až na výjimky právo na azyl nemají. Tehdy členské státy tento návrh odmítly (!) s tím, že zasahuje do jejich pravomocí. Jde přitom o opatření směrem k jednotné azylové politice, po které nyní všichni volají. V září tudíž komise seznam bezpečných zemí původu opět předloží členským státům.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

S názory B.Friedmena lze úspěšně polemizovat,pokud člověk zná trochu historie a geografie.
Mluví,že Rusko si nemůže dovolit neovládat nárazníkovou zonu mezi nimi a Evropou.Dokonce ještě používá pojem Stalingrad.
Tak si tu nárazníkovou zonu proberrme od shora dolů.
Finsko-vojensky napadli
Estonsko,Litva,Lotyšsko-vojensky přepadli a okupovali
Ukrajina okupována i dříve 8 mil. mrtvých po hladomoru vyvolaných Rusy v 30.letech.
Gruzie-vojensky přepadena nedávno,anektováno jeho území.
Zbývá tak akorát Bělorusko.Ale Lukašenko po Ukrajině taky hodil zpátečku.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

S názory B.Friedmena lze úspěšně polemizovat,pokud člověk zná trochu historie a geografie.
Mluví,že Rusko si nemůže dovolit neovládat nárazníkovou zonu mezi nimi a Evropou.Dokonce ještě používá pojem Stalingrad.
Tak si tu nárazníkovou zonu proberrme od shora dolů.
Finsko-vojensky napadli
Estonsko,Litva,Lotyšsko-vojensky přepadli a okupovali
Ukrajina okupována i dříve 8 mil. mrtvých po hladomoru vyvolaných Rusy v 30.letech.
Gruzie-vojensky přepadena nedávno,anektováno jeho území.
Zbývá tak akorát Bělorusko.Ale Lukašenko po Ukrajině taky hodil zpátečku.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

S názory B.Friedmena lze úspěšně polemizovat,pokud člověk zná trochu historie a geografie.
Mluví,že Rusko si nemůže dovolit neovládat nárazníkovou zonu mezi nimi a Evropou.Dokonce ještě používá pojem Stalingrad.
Tak si tu nárazníkovou zonu proberrme od shora dolů.
Finsko-vojensky napadli
Estonsko,Litva,Lotyšsko-vojensky přepadli a okupovali
Ukrajina okupována i dříve 8 mil. mrtvých po hladomoru vyvolaných Rusy v 30.letech.
Gruzie-vojensky přepadena nedávno,anektováno jeho území.
Zbývá tak akorát Bělorusko.Ale Lukašenko po Ukrajině taky hodil zpátečku.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

S názory B.Friedmena lze úspěšně polemizovat,pokud člověk zná trochu historie a geografie.
Mluví,že Rusko si nemůže dovolit neovládat nárazníkovou zonu mezi nimi a Evropou.Dokonce ještě používá pojem Stalingrad.
Tak si tu nárazníkovou zonu proberrme od shora dolů.
Finsko-vojensky napadli
Estonsko,Litva,Lotyšsko-vojensky přepadli a okupovali
Ukrajina okupována i dříve 8 mil. mrtvých po hladomoru vyvolaných Rusy v 30.letech.
Gruzie-vojensky přepadena nedávno,anektováno jeho území.
Zbývá tak akorát Bělorusko.Ale Lukašenko po Ukrajině taky hodil zpátečku.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

S názory B.Friedmena lze úspěšně polemizovat,pokud člověk zná trochu historie a geografie.
Mluví,že Rusko si nemůže dovolit neovládat nárazníkovou zonu mezi nimi a Evropou.Dokonce ještě používá pojem Stalingrad.
Tak si tu nárazníkovou zonu proberrme od shora dolů.
Finsko-vojensky napadli
Estonsko,Litva,Lotyšsko-vojensky přepadli a okupovali
Ukrajina okupována i dříve 8 mil. mrtvých po hladomoru vyvolaných Rusy v 30.letech.
Gruzie-vojensky přepadena nedávno,anektováno jeho území.
Zbývá tak akorát Bělorusko.Ale Lukašenko po Ukrajině taky hodil zpátečku.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/474543/poucna-pohadka-o-multykulturni-babicce.html

Nahoru

cynické,nemorální, ale určitě to funguje

Pane Tichý ten překlad pana G. Friedmana bude asi hodně špatný, ale myšlenky a názory autora nejsou zkreslené.
Krátce z jeho projevu: " Doporučil bych politiku jakou vedl Reagan proti Iráku a Iránu a tak zajistil, že nepůjdou proti nám. Je to cynické, určitě ne morální, ale funguje to."

Pro zajímavost, odhaduje se, že při této válce v důsledku bojových akcí zemřelo jeden a půl milionu iráckých a íránských vojáků a civilistů.

G. Friedman v únoru 2015 https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

Nahoru

Re: cynické,nemorální, ale určitě to funguje

A co to má společného s prohlášením vědců?
Snad jen to,že v USA je obyvatelstvo složeno z migrantů a ročně přijímá tolik migrantů,jako všechny země světa dohromady.A funguje a je ekonomickou velmocí.
A nebo to,že ČSR vznikla hlavně jejich zásluhou.Také nás osvobodili. A když chtěli po nás jediné-radar v Brdech,tak se tu zvedla obdobná nacionalistická vlna jako nyní.
A až zas budem opět něco potřebovat...to se tu zas najde zradizvonů

Nahoru

Re: cynické,nemorální, ale určitě to funguje

A sakra...a já si dodnes myslel že Československo vzniklo po zplesnivění Rakousko-Uherské monarchie. Že Jára Cimrman rozbil monarchii a pak atom. A v 21. století se dovídám že za to mohou Amíci. A sakra...

Nahoru

Re: cynické,nemorální, ale určitě to funguje

Do této jistě "zajímavé" diskuse a argumentace jen několik faktů:
- podle oficiálních údajů tvořili v r. 2013 celkem legální přistěhovalci o něco více, než 13% obyvatelstva USA, v absolutním vyjádření něco přes 41 milionů;
- v tomtéž roce (tedy 2013) byl roční příliv legálních imigrantů těsně pod 1 milionem osob - rozhodně tedy neobstojí tvrzení, že USA "ročně přijímá(-ají) tolik migrantů, jako všechny země světa dohromady.";
- lze částečně souhlasit s úvodem tvrzení, totiž, že (koneckonců) je obyvatelstvo USA tvořeno (původem) z migrantů. Částečně proto, že takové tvrzení zcela pomíjí původní obyvatele - několik milionů Indiánů - a jejich genocidu;
K většině další části příspěvku se vyjádřil(-a) poměrně výstižně "ani za prase".
Závěr je tak leda k vytisknutí na plakáty a vyrazit s nimi do ulic ...

Hezké nedělní poledne
F. Chot

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Nejspíš jste, pánové, v životě neslyšeli o prezidentu Wilsonovi, ani proč se po něm jmenovalo pražské nádraží?
Natož o Washingtonské deklaraci 1918...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://jakdousa.cz/historie-imigrace-do-usa.html
Pan Chot se mýlí, těch přesně 39,955,854 legálních migrantů jsou čísla od r.1990 do 2010,tedy cca 2mil. ročně.
Pane Zaprase,nesmíte věřit všemu,co vás komunisté učili a měl by jste hodně studovat.Ale chápu,když komunisté z TGM udělali pomalu zločince,tak Vám asi jméno kmotra republiky CH.R.Craneho,W.Wilsona nic neříkají.
Vždyť komunisté z toho Wilsonova nádraží udělali Hlavní nádraží,stejně jako nacisté v r. 1940.
No a nenechte se mýlit,nebyli jsme žádnou vítěznou mocností,ale platili jsme válečné reparace největší po Německu.Naštěstí se splácení E.Benešovi podařilo prodloužit až do r.1966./viz rozpravy v prvorepublikovém parlamentu/.To by jste koukal,jak vyváděli poslanci KSČ,když se to po 12 letech dozvěděli.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Co se dozvěděli naši poslanci a senátoři v r.1930
Pro náš stát na cenu převzatých státních statků připadla částka asi 261/2 miliard Kč a na liberačním poplatku 750,000.000 zl. fr., čili podle tehdejšího kursu asi 41/2 miliardy Kč, tedy úhrnem asi 31 miliard Kč. Nad to měli jsme ještě platiti náhrady za vydržování svých legií státům vítězným.
Ty to všecky závazky náš stát na sebe přijal schválením mírových smluv.
3. dohoda s Československem - která částečně platí i pro Polsko, Rumunsko a Jugoslavii - ohledně našich závazků z mírových smluv; závazky tyto stanoví na přesnou roční dávku 10 mil. zl. Mk po 37 let od r. 1930 až do r. 1966, při čemž jsme byli úplně zproštěni všech dalších závazků, plynoucích původně z povinnosti platby za převzaté státní statky a z poplatku liberačního.
Musím uznat ,že poslanec za KSČ Mikulíček to trefně okomentoval,ikdyž byl volán k pořádku.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Co se dozvěděli od E.Beneše v r.1930?
Pro náš stát na cenu převzatých státních statků připadla částka asi 261/2 miliard Kč a na liberačním poplatku 750,000.000 zl. fr., čili podle tehdejšího kursu asi 41/2 miliardy Kč, tedy úhrnem asi 31 miliard Kč. Nad to měli jsme ještě platiti náhrady za vydržování svých legií státům vítězným.
dohoda s Československem - která částečně platí i pro Polsko, Rumunsko a Jugoslavii - ohledně našich závazků z mírových smluv; závazky tyto stanoví na přesnou roční dávku 10 mil. zl. Mk po 37 let od r. 1930 až do r. 1966, při čemž jsme byli úplně zproštěni všech dalších závazků, plynoucích původně z povinnosti platby za převzaté státní statky a z poplatku liberačního;
Uznám,že poslanec za KSČ Mikuliček,to vše trefně okomentoval.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Mě to neučili komunisté ale Divadlo Járy Cimrmana, českého génia. Měl by si více studovati, milý růženíne , více.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Ty komunisty mu daly do vínku všechny tři sudičky a on se na tom dodnes točí jak na pětníku.Člověče,růženíne,vzpamatuj se! Vždyť už čtvrt století máme demokracii :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Zvláštní: kvůli dvěma repetentům už se zas debatuje o něčem úplně vedlejším.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pro Prasátko...z Senátu r. 1930...studujte pánové,já tomu věnoval dva roky...citace
řeč E.Beneše
Abychom přispěly určitými částkami, a to jednak cenou připadlých j státních statků, a jednak nad to ještě určitým penízem, jenž nazván liberačním poplatkem. Pro náš stát na cenu převzatých státních statků připadla částka asi 261/2 miliard Kč a na liberačním poplatku 750,000.000 zl. fr., čili podle tehdejšího kursu asi 41/2 miliardy Kč, tedy úhrnem asi 31 miliard Kč. Nad to měli jsme ještě platiti náhrady za vydržování svých legií státům vítězným....
3. dohoda s Československem - která částečně platí i pro Polsko, Rumunsko a Jugoslavii - ohledně našich závazků z mírových smluv; závazky tyto stanoví na přesnou roční dávku 10 mil. zl. Mk po 37 let od r. 1930 až do r. 1966, při čemž jsme byli úplně zproštěni všech dalších závazků, plynoucích původně z povinnosti platby za převzaté státní statky a z poplatku liberačního;
Dr. Karas....Dohoda č. 3. týka sa Československa.
Táto ukladá Československu platiť po 37 rokov anuity 10 mil. zlatých mariek do Medzinárodnej banky pre reparačně platy, t. j. v Kč okrúhle 80 milionov.
Prvá anuita bola splatná 15. marce 1930. Dosial zaplatená nebola, poneváč smluvy nedošly k ratifikovaniu a tiež preto, že konstituovanie menovanej banky sa opozdilo.
Ďaľšie anuity sa majú platit polročne, a sice 1. januára a 1. júla. Posledná splátka má sa složiť 1. jan. 1966.
Tohoročná splátka, obnos 10 mil. zl. mariek, okrúhle 80 mil. Kč, nie je v štátnom rozpočte na rok 1930.
Učit se,učit se učit se soudruzi.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

0

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

0

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

0

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

0

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Já jsem naprosto klidný,navíc škola se mě už netýká.
USA bez jakýchkoliv souvislostí sem zatáhl někdo jiný.Tak ty souvislosti hledám.
A vás tlačí co?Pravdivá historie ?
Tak Vás trochu uklidním příspěvky komunistických senátorů v rozpravě
Každý z té světové války má tedy něco. Prof. Masaryk stal se presidentem, bydlí v nádherném bytě na Hradčanech, má 3 mil. Kč ročně, vedle toho má Lány a Topolčianky
Váleční poškozenci mají také z té světové války něco: Vypálené oči, zurážené údy, zmrzačená těla, zničené životy. (Výkřiky senátorů strany komunistické.) Legionáři, jejich vůdcové, jsou dobře usazení a dobře si stojí, mají svoji Legiobanku, ale ti ubožáci, ti bráškové, ti žijí v bídě tak jako ostatní proletariát. Vládní strany měšťanské a vůdcové sociálfašistů pomohli s také ze světové války. Dostali ministerská křesla, funkce, úřady, ale malí živnostníci státní a veřejní zaměstnanci a dělníci mají ze světové války jenom bídu a hlad. A v této chvíli, kdy tato bída a hlad zde zuří, přicházíte ještě s placením reparací, které mají býti vymačkány z těchto trpících vrstev obyvatelstva.
Tolik na téma fabulace B.Friedmena o USA a česká pravdivá realita.
Ale vraťme se k tématu.Obchod s utrpením v Evropě roste.71 mrtvých v kamionu?Žádný problém?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

0

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

0

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

0

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

0

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

0

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

0

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

0

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

0

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

0

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

0

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Už tu chybí jen Láďa Hruška,ten guláš tomu napovídá.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Zase k věci: najdete chybu ve výpočtech?
http://svobodneforum.cz/krize-v-cislech/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Možná by se ten zásah hodil i u Holého. Jeho příspěvky jsou taky na jedno brdo. Přestal by pak možná po zásahu existoval Beran,ale třeba by pak vypučel Skleněný právník.Nebo Zelený trávník, záleželo by na ohozu.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Škoda,že ten holý Beran tu lobotomii prodělal,takže není schopen pochopit,čím je to způsobeno.I když se tady o tom hovořilo
A k těm číslům...ročně navštíví ČR 30mil.turistů.Těch muslimů budou jistě desetitisíce.
Tak proč taková histerie ohledně 1.500 utečenců?
Někomu to náramně vyhovuje.Už se semkli pod vedením ruského úředníka na Hradě.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://hradec.idnes.cz/evropa-pacha-sebevrazdu-rekl-vaclav-klaus-fg5-/hradec-zpravy.aspx?c=A150901_104305_hradec-zpravy_the

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zeman-Kazdy-kdo-ma-obavy-z-islamske-migrace-muze-byt-oznacovan-za-xenofoba-rasistu-397318

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Přes dvanáct tisíc Islanďanů se už na sociálních sítích připojilo k petici za přijetí uprchlíků. Mnozí jsou ochotni jim nabídnout přístřeší, materiální pomoc a zaplatí jim i letenky.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/na-dvanact-tisic-islandanu-chce-prijmout-migranty-fvw-/zahranicni.aspx?c=A150901_115535_zahranicni_ert
Asi chodili do jiných škamen než někteří zdejší diskuteři

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

To já si zase myslím, že někteří tady diskutující by měli velkej problém vyjmenovat 5 základních povinností věřícího muslima. Tak si aspoň přečtěte tohle:
http://svobodneforum.cz/co-byste-meli-vedet-o-islamu-a-o-uprchlicich/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jen pro upřesnění. Oficiální čísla návštěvnosti ČR se pohybují od 7,3 do 8,8 milionu turistů za rok.

Po deštivé noci hezký den

F. Chot

Nahoru

Re: Vědci proti strachu.... spící buňky nehrozí

Pane Tichý, doporučuji se ještě jednou vrátit k Turecku ( názor K. Samkové vyloučit Turecko z NATO a EU).

Viz http://video.aktualne.cz/dvtv/islamsky-stat-neni-pro-turky-zasadni-problem-rika-novinarka/r~9ae4128e4ff411e58f1e002590604f2e/

http://video.aktualne.cz/dvtv/islamsky-stat-neni-pro-turky-zasadni-problem-rika-novinarka/r~9ae4128e4ff411e58f1e002590604f2e/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jen aby nebylo afroislanďanům zima,museli by se zahřát prací.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti (Turecko)

Díky za upozornění na zasvěcené postřehy Terezy Engelové z Turecka (jeden nestíhá všecko podstatné). Která si mimochodem rozumí líp se Syřany než s Turky. A vůbec se jich nebojí!

Ale Samkovou jsem si protrpěl už 27.08.(viz tam). Pořád platí, že pro NATO je Turecko strategicky významný spojenec, takže je to jen blouznění jedné dámy (Samkové!), která - naštěstí - nemá v NATO ani v Evropě žádný vliv. Sice na sebe (zase) upozornila, ale všimněte si: žádný z politiků na její "návrh" nereagoval.

Sama Engelová zdůrazňuje, že chvilkama "se pohybuje na tenkém ledě". Pro mě z rozhovoru vyplývá hlavně to, že Turecko má gigantické problémy se syrskými uprchlíky, takže by si zasloužilo přinejmenším morální plus finanční podporu zemí EU. V našem vlastním zájmu: co Turecko nezvládne, zbude na nás!

PS: http://svobodneforum.cz/specialni-mapa-syrie-ukazuje-chaos-a-nemoznost-zasahu-zvenci/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pane Zahradníku,já bych to měl raz dva napsáno.
Ale vy to máte daleko horší.Hysterie a historie je rodu ženského.Takže....historie,ve které...ne který
....alkoholizmus, vysoká porodnost ale s ní i týrání dětí
Kdepak se chybička vloudila?
Ale nebojte.Zavolali bychom rodiče.A učitele by za takové metody vyhodili.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Mnichované přijali migranty s otevřenou náručí. Rozdávali jim jídlo i oblečení
Více není co dodávat.Možná,že tamní obyvatelstvo se značným počtem našich bývalých spoluobčanů, je už z xenofobie a nacionalismu vyléčeno.

Nahoru

Re: Vědci, Samková a Friedman proti strachu

Všichni mají problémy, a každý je vidí jinak. Za pádem diktátorských režimů stojí USA.
Na základě tohoto pádu se rozjelo migrační tažení do Evropy. Podle Samkové v režii zločinců a Muslimského bratrstva. Evropa bude brzy muslimská.
Na otázku o nebezpečí Islámského státu G. Friedman odpovídá :"
Je to problém, ale není to existenční hrozba. Je třeba se s tím vypořádat, ale musí být řešen také s úměrnou vážností. ( Vše se odehrává mimo území USA).....
V Evropě není žádná jednota. Kdybych byl Ukrajincem, vtáhl bych do boje USA.....
USA má zásadní zájem mít pod kontrolou všechny oceány světa. Díky tomu, můžeme napadat lidi, zatím co oni nás napadat nemohou. To je úžasná věc udržet si kontrolu."

Nahoru

Re: Vědci, Samková a Friedman proti strachu

Friedman taky řekl...Česká republika je 17.spolkovou zemí Německa.Měla by se jednoznačně orientovat na USA.Destabilizace Evropy vznikla díky snahám rozbít Rakouskou monarchii.Růst naconalismu v Evropě dává předpoklady pro vznik další války.
Jak tak pozoruji nálady v ČR,nebudeme u toho vzniku případně opět chybět.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

"... se rozjelo migrační tažení do Evropy. Podle Samkové v režii zločinců a Muslimského bratrstva. Evropa bude brzy muslimská." = obává se Vltavín.

Ani kupecké počty paní Samkové zřejmě moc nejdou. Kdyby si pozorně přečetla aspoň těch pár TADY doporučovaných článků, zamyslela by se např. nad tímhle:
"Loni přišlo do Evropy 630 tisíc lidí, letos už jich je asi 680 tisíc. V říjnu se ale moře rozbouří a uprchlíci se ho přestanou pokoušet přeplavat. Ukáže se, že nárůst proti loňsku tu je, ale zároveň není nijak fatálně dramatický. Pro představu: Kdyby každý rok přišel do EU milion lidí, trvalo by nejméně 500 let, než by se stavy uprchlíků a domorodců vyrovnaly, tedy stejná doba, jako od objevení Ameriky dodnes."

(A neúnavný DS je už zase trapně ftipnej za každou cenu. Asi se chudák nudí? Nebo mu schází, že ho MZ dlouho nepochválil?)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Než se moře rozbouří budeme tu mít mnoho inženýrů,ale inženýr lidských duší chválabohu žádné moře nepotřebuje.Snad jenom to Tiché.Ještě že to není žádný oceán!Každá pochvala zahřeje,ale kritika od někoho i potěší.A nudí se jen blbec,jak je všeobecně známo.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jednotka neúnavnosti je už od časů novoborského pomníku snad jeden JT :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Proti srandě, pánové, nic nemám, užívám si V+W nebo Allena a na Cimrmany jdu vždy znova, když je příležitost.

Ale protože tady jde o závažné téma, upřímně mě se.ou vaše nadřazené vtípky "bílého muže", kterej se (neoprávněně) nadřazuje "nějakejm přivandrovalcům z jihu a z východu". Ovšem v anonymitě - ve slušné společnosti, na jejímž mínění vám záleží, byste si - chci věřit! - podobné kecy o "množení" nebo "afroislanďanech" nedovolili.
A nedělejte ze sebe i ze mě hlupáčky, všichni přece víme, o co v kontextu jde...

PS: Hádejte, proč ti ostatní diskutující to po několika pokusech vzdají?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Ale ona to zase taková sranda,pane Tichý,není.Že ne?! Sluníčkáři se cítí uraženi a jsou vztahovační zrovna jako islamisté.Samozžejmě že všichni z kotextu víme o koho jde.Pamatujeme si to z předsametových let.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Raději něco z Respektu k věci:
http://www.respekt.cz/tydenik/2015/36/strach-proti-strachu

- a z trochu jiného soudku:
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/kritici-ct-si-stezuji-na-neprijatelnou-bulvarizaci-zpravodajstvi
(= mj. kritika Samkové i Kocába v TV)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://gardavsky.blog.idnes.cz/c/475311/kdy-si-angela-merkelova-oblekne-hidzab.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pokud je ten plátek závislý na grantech,pak mu není co věřit.Ale můžete,když chcete.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/332460/multykulturni-zlocinci.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Počet příspěvků byl dán tím,že od dob komunismu jsem odvykl tomu řazení do fronty.Ha,ha,ha pro pana Zahradníka. A spíš než neúnavnost JT,je mi známa neúnavnost pánů obhájců "spravedlivé popravy osmi nacistů".Ti musí vyvinout ještě nadměrné úsilí, aby těch dalších 7 spravedlivě popravených nacistů dohledali.Zatím totiž našli pouze jednoho nacistu.Vzhledem k tomu,že každá novoborská rodina dostala informaci o osmi nacistech,trvá jim to už nějak dlouho.A ten doklad o stanném soudu taky pořád nikde.
Trochu mi to připomínají Zemana s Hitlerem-gentlemanem.
Zeman má Ovčáčka,jim dělá tiskového mluvčího Danys.Jeho čeština je také skutečně vybroušená.
Ale zpátky k tématu.
V dnešní i dnes je zpráva,že ekonomice chybí 15 380 pracovníků na místa,která berou jen cizinci.Co vy na to?Chcete mít slušné důchody,nebo to nachat na socdem,ať si půjčí a ,vnoučata to zaplatí?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jak to je na Islandu doopravdy (nepřehlédněte odkaz na FB):
http://echo24.cz/a/wsezC/ubytujeme-uprchliky-doma-nabidlo-12-tisic-islandanu

A tady je podstatnější výběr článků Respektu:
http://www.respekt.cz/politika/exodus
"Jak jistě víte, články z tištěného Respektu jsou na webu dostupné v plném znění jen pro předplatitele, nicméně na této stránce najdete všechny články odemčené. A to včetně velkých reportáží, které jsme přivezli z různých koutů světa či rozhovorů.
V čase informačního chaosu, kdy mnohdy není jasné, kde se jaká informace zjevila, tady najdete články, za které ručí konkrétní novináři a konkrétní redakce. Pokud vás napadne jakákoli připomínka či najdete nepřesnost, napište nám."
Erik Tabery

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/379668-je-to-nabozenska-valka-evropa-zrudy-z-is-podcenuje-varuje-v-praze-velitelka-kurdske-zenske-milice.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Co je na tom tak divného, že by Kurdové přivítali jakékoli posily, když sami na likvidaci IS nestačí?

Tady je komplexní a zasvěcený pohled:
...Další bod v pořadí je válka celého světa pod hlavičkou OSN nebo UPROFOR, nebo NATO + Rusko, na všech frontách. Zní to hrozně, ale je třeba se na ní připravit. Porazit Islámský stát, který má poloozbrojenou armádu velikosti té naší české, společnými spojeneckými vojsky půjde snadno. Důležité je, aby se na tom shodly Spojené státy, Rusko, EU, Turecko, Saúdská Arábie a také Írán a Izrael, což je ale téměř nemožné.
Ostatní hráči jsou víceméně šachové figurky.

http://svobodneforum.cz/proc-se-zatim-nepodarilo-porazit-islamsky-stat/ (doporučuju)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

znáte někdo tuto knihu?
http://www.academia.cz/nemecko-pacha-sebevrazdu.html

vypadá velmi zajímavě!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Přiznám se,že neznám.A poté,co jsem si přečetl v německých zdrojích něco o panu autorovi a jeho výrocích,tak po tom ani netoužím.Není asi náhodou,že jeho názory korespondují s ideologií nacionální NDPD,která je tam považována za pokračovatelku NSDAP.
Mimochodem ten pán označil za nevzdělance i imigranty-Slovany z východních zemí,díky kterým prý Německo
hloupne.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Doporučuju k zamyšlení:
http://www.respekt.cz/ost-blog/mraziva-genialita-hannah-arendtove

Prohlášení 11 senátorů:
http://www.lidovky.cz/odmitame-populismus-senatori-podporili-vyzvu-vedcu-proti-xenofobii-v-cesku-1wn-/zpravy-domov.aspx?c=A150904_114927_ln_domov_sk#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pane Tichý, tak jsem se zamyslel a tohle na co odkazujete http://www.respekt.cz/ost-blog/mraziva-genialita-hannah-arendtove mi z větší části přijde jen jako účelově poskládaný a nevyvážený článek. Jako ostatně většina zde výše uvedeného.

To druhé jsem ještě nečetl, možná večer. :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Zajímavé čtení... Američanka,novinářka Anne Applebaumová držitelka Pulitzerovy ceny napsala chladný tweet: „Východní Evropané by se měli připravit na to, že jejich nezájem pomoct zbytku EU řešit uprchlickou krizi způsobí ztrátu zájmu o ně a jejich problémy.“
Jak tu již několikrát říkám-nejsme ochotni se poučit z vlastní historie.
Republika vznikla na základě tvzení především E.Beneše,že vytvoříme stát na základě spojenectví s Vítěznými mocnostmi,stát švýcarského typu,který bude hrází ruské bolševické rozpínavosti.
Jaký byl výsledek? Stát neexistujících čechoslováků,když poslala GB a F vlaky s vojenskou pomocí svému spojenci Polsku,které bojovalo proti Tuchačevského armádě,tak jsme je nepustli přes naše území.A o vztahu k Zemi,kde zítra znamená včera ani nemluvím.
A pak jsme za vše dali v roce 1938 vinu těm zradizvonům.Typický plačtivý český mýtus.My nic to oni.
To je jedna věc.A druhá je ta,komu ta krize slouží.Kdo nechce vedle sebe jednotnou Evropu.
Odpověď dá i to,že do čela se zde staví jak psaly ruské celostátní noviny, Naš čelověk v Prage.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pane Beneši, článek je možná nevyvážený, ale je to působivé a skoro zoufalé varování. Copak vám neběhá mráz po zádech z nových maďarských zákonů, například?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

přiznám se, že mráz mi po zádech neběhá. To ovšem neznamená, že ty zákony nepovažuji za hloupé a protidemokratické.
Mě spíš vadí podobná klišé, jako je tohle třeba: Němci a Rakušané demonstrativně vítající uprchlíky nás – Čechy a Slováky - usvědčují z mravního selhání, svým sobectvím jsme se vystavili jejich pohrdání.
Toto a podobná blábolovitá vyjádření u mě naprosto deklasují úroveň autora článku.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Rovněž zde máme sortu intelektuálů a vědců, kteří se jali kárat národ...

No… Myslím, že příprava rozpočtu pro rok 2016 na kulturu, školství a vědu dozná značných škrtů. Aby zbylo na ty imigranty… Filozofové se budou muset uskromnit.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Potravinářská firma Hamé nabízí zajištění ubytování a práci ve svých závodech pro zhruba deset syrských rodin. V budoucnu by se počty mohly zvýšit, uvedla v pondělí společnost v tiskové zprávě. Syřané si podle firmy azyl v Česku zaslouží.
Když to tak půjde dál,možná se bude filozofům přidávat.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Něco do jídla.Pokud tedy folozoufouni baští laskominy z Hamé.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Firma Hamé má dlouhodobě potíže s obsazením pracovních pozic. Proto také stále inzeruje nabídky práce.

Například:
Volné pracovní místo - nabídka práce
Dělník/ce - konzervář/ka, Obsluha strojů na zpracování a konzervování masa a ryb - Babice, Hamé s.r.o.
Mzda: od 13000 Kč do 14000 Kč ( hrubého)

Obávám se, že vzhledem k výši částky na úhradu „nezbytných potřeb" a peněžní částky na pokrytí osobních potřeb každodenního života (kapesné) určené zákonem „Žádost o azyl“ (AsylbLG), které dostanou syrští žadatelé o azyl v Německu, nebude pro ně práce v Hamé příliš zajímavá.
Asi by je nezajímal ani plat českého filosofa

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Ach jo, vy tady zase perlíte... Patrně i na Titaniku byste se pohodlně opřeli o zábradlí a rozšafně a hlavně "vtipně" komentovali okolní dění na hladině.
Pan Beneš odmítá naše "mravní selhání", ale co jiného je většina TÉHLE diskuze?
Víte, že je mi z vás občas nevolno?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Ale to tu přeci,pane Tichý,všechno bylo.Od r.1935,po vyhlášení Norimberských zákonů a později anšlusu Rakouska se tisíce Židů valilo do Čech.
Jako vždy nejvíce křičící čeští národovci se dokonce semkli v j Stranu národní jednoty,která ovládla naši politickou scenu.A hned do vínku si dali znemožnění cizímu živlu, aby působil škodlivě na tvoření nového života: “…vyřešíme rychle otázku emigrace, zvláště židovské.
A tak se uzavřely hranice,podporovalo se jejich vystěhovalectví,ztratili zaměstnání,neboť cizí prvek nemohl pracovat na českých státních úřadech a podnicích.
Stejně jako dnes,se každý cítil povinen k otázce vyjádřit především o ohrožení českého živlu lidmi jiné krve
Na závěr uvedu jednu z myšlenek našeho předního historika Rataje
... Jedním z mnoha paradoxů našich moderních dějin je skutečnost, že nacistická okupace Česko-Slovenska 15.března 1939 vlastně zabránila úplné fašizaci české části státu vlastními mocenskými prostředky a z vlastních programových zdrojů, lapidárně řečeno vlastními lidmi.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Tak už nejen léta předválečná,válečná a odsun.Už i Titanik.Zbývá ještě křižník Potěmkin a Santa Maria.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Zkrátka nepoučitelnej!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Chudák Kolumbus a jeho necky. Už jsou i tady.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pochopil jsem jisté diskutující tak, že všechna snaha stran pomoci uprchlíkům je jednak naivní, jednak podezřelá. A dobrá maximálně k tomu, aby si na ní brousili svůj ostrovtip. Oni už jiní nebudou, škoda ztrácet čas. Jdu se podívat, kam by se daly poslat nějaké drobné na pomoc uprchlíkům.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jenom aby vám ty vaše drobné nehodili do obličeje.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jsou tací, kteří dávají víc než drobné a nemají potřebu se tím zviditelňovat.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Často utlačované, přesto hrdé a odvážné ženy bojují do posledních sil za svou vlast, přičemž miliony mladých, zdravých, urostlých muslimských mužů zbaběle (a agresivně) prchá za vidinou štědrých sociálních dávek "to Germany...". A přihlouplí sluníčkáři napojení na (ne)ziskové penězovody jim tleskají, pseudonovináři lžou a manipulují, strejdové z Bruselu přerozdělují. Podivná to doba, podivný to svět...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

To první souvětí DS nemá moc logiky: Řeč je o kurdských bojovnicích a jejich muži - pokud vím - po Evropě "štědré dávky" taky nehledají. Ve válkách je obvykle víc trpících civilistů než aktivních bojovníků, viz třeba i u nás v době protektorátu. Tak nemudrujte za jiné a zkuste si představit, co byste asi dělal na jejich místě.

Pojem "sluníčkáři" je podobná krávovina jako "pražská kavárna": nic neznamená a poslouží jen k primitivnímu výsměchu a (nejspíš taky) k pošetilému zvýšení sebevědomí subjektu, který se takto označeným lidem vysmívá. Je papež František "sluníčkář"? Prezidenti Gauck, Kisko a další státníci? Nebo dnes už 11.000 signatářů výzvy, o kterou se tu přeme (objevíte mezi nimi řadu známých jmen)?

Nejen pro mě jsou tito lidé úctyhodná referenční skupina, kterou podporuju a ke které se i tady hlásím. Nikoli Konvička a pahejly Úsvitu, Bartoš, redaktoři instory.cz a Parlamentních listů, oba Klausové, Větvička apod. Ani Dark Side.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://info.blog.idnes.cz/c/456531/dobre-uz-bylo-rika-bloger-a-cestopisec-roku-2014-ladislav-vetvicka.html

Co s vámi pane Tichý,nepotěšil jsem vás,že ne! Pokud někdo ví,co si pod pojmem jako je sluníčkář lze představit,no pak to není krávovina,ale nejspíš takový ďobanec.Kdo je alergický,ten oteče a urazí se jak jen to muslim dokáže.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pravda,obtížný hmyz jako vosy a hovada,rády rozdávají dobance.Na rozdíl od včely,která si tím dobancem podepíše ortel.
Ale k věci.Nahoře se tu hájila Austrálie a její politika k přistěhovalcům.Ta země s dvojnásobným počtem obyvatel než my,dnes oznámila,že přijme 12 000 utečenců.
Asi tam svítí moc sluníčka.Nebo nemají obtížný hmyz.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti - pro MZ

Asi jsem to nenapsal dost jasně: když taková úplná nula pomluví a odsoudí třeba Havla, tetelí se pak blahem, jak mu to "nandala" a kochá se (zcela neodůvodněnou) "morální" převahou, že je sama něco lepšího než všeobecně známá a vážená osobnost.
I v i-novinách jsme příspěvky takových nul nejednou byli (a bohužel i budeme) nuceni číst...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jsou věci, které se v humánní a slušné společnosti neříkají ani nedělají - a je třeba jim důrazně a vytrvale oponovat. Pokud tomu budete říkat fanatismus, vaše věc.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Sice jste mimo realitu i když křičíte hodně hlasitě,pane Tichý,ale neházejte flintu do řepky.Genofond bude brzy kvalitní,takže si pak, dá-li Alláh,popovídáte jistě kvalitněji,bez akademických žvástů.Třeba o Mohamedovi a pedofilech.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Kamarrrad Juncker - Rozdělíme 160 tisíc imigošů,jinak dáme pokuty.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Přesně tak! Není od věci mít svého zatvrzelého oponenta a toho my tu máme. Nastavuje nám zrcadlo a my,nevděčníci,ani na chvíli nazapochybujeme.Smutné,smutné smutné...málem pohřeb.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

To jste mi zrovna nahrál: Jako se třeba nevtipkuje na pohřbu před pozůstalými, tak se nevtipkuje o holokaustu a podobných tragédiích. A pro současné uprchlíky je to taky obrovská katastrofa, ve které potřebují okamžitou pomoc. Riskují život a někteří o něj dokonce cestou přišli.
Nikdy nepochopím povahu člověka, který se staví do role nezúčastněného diváka a je to pro něj jen vítané téma k nevkusným a cynickým vtípkům, které vůbec vtipné nejsou. V téhle "diskuzi" jich je bohužel řada, račte si zalistovat dozadu.
A ještě něco: cynismus nebo výsměch není vůbec žádný "vlastní názor", pořád je to jen nelidský a odsouzeníhodný cynismus.

Ale protože ani nevím, kdo jste, ačkoli se možná ve městě potkáváme, budu následovat příklad kolegy Hudce. Vaše vtípky budu ignorovat a jen jako iniciátor tématu sem například přidám odkaz na dnešní Junckerův projev ve Štrasburku, až se v překladu objeví.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

o holokaustu by se opravdu vtipkovat nemělo, v jakékoli rovině. To mi přijde strašně nemorální, odporné a hnusné. Je to jedno z mála témat, kde by se pieta opravdu měla držet.

A Junckerův projev? Co s ním tady? Evropská civilizace tak, jak ji známe my, je na konci svého života. A bohužel, si za to může sama. Asi takhle, když už jsme u toho černého humoru:
Rok 2050, Teplice, základní škola...
Paní učitelka vítá žáky a začíná docházku.
"Mohamed Ahmed Ali!?"
"Tady!"
"Mustafa Mohamed Isad!?"
"Zde!"
"Mich Alves Eli!?"
Ticho...
"Mich Alves Eli, je tady?"
A ze zadní lavice se ozve:
"To budu asi já, ale čte se to Michal Veselý!"

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Ona ta diskuze je o něčem jiném.Vždy tu byla ta Pražská kavárna-TGM,Čapek,Peroutka,Havel atd.,kteří měli vizi hrdého českého nárada schopného se podívat zpříma a řešit i nepříjemné věci.
A pak je tu skupina těch,co vtipkuje v neosobní rovině na tema Kolik židů propadne roštem nebo o třetím mýdle zleva..Případně obdivovat Breivika.Je to jejich světonázor,který bych nazval česká malost.
A k vtipu pana Beneše.
Kolik se vystřídá Arabů v těch lázní ročně?Tisíce?Desetitisíce? A už nám tu republiku rozvrátili? Asi ano,když se toho bojí a burcují Klaus,Zeman a další vůdci národa.I když vidět takového Zemana,jak vyráží s puškou a Ovčáčkem proti Islamistům....
Jsem rád,že můj výše v diskuzi uvedený názor sdílí i ministr spravedlnosti.Byť je taky "osamocen".

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://hodik.blog.idnes.cz/c/476015/angela-a-uprchlici-taskarice-pokracuje.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Humor nehumor,jsme teprve na začátku a tak si myslím,že nás časem veškerý humor přejde.Pak si budeme moci na diskuzích listovat dozadu a vzpomínat na to,jak kamaraden Juncker chtěl rozdělovat 160 tisíc imigrantů,jinak že budou padat pokuty.Kdopak to řekl o Češích že jsou smějící se bestie?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://lubomirkvapil.blog.idnes.cz/c/475951/ceska-televize-zacina-detem-utvaret-jejich-nazor-na-uprchliky.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Zatím aspoň tohle:
http://www.investicniweb.cz/zpravy-z-trhu/2015/9/9/juncker-evropska-unie-neni-v-dobrem-stavu-prioritou-jsou-uprchlici/

PS:
http://svobodneforum.cz/evropsky-parlament-podporil-trvale-reseni-uprchlickeho-problemu/

A tady je poučný případ adolescenta, který si myslel, že "jen obhajuje svůj názor":
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/zahranicni/nemce-vyhodili-z-prace-kvuli-komentari-pod-fotkou-mrtveho-ajlana

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Starosta-berlinske-pristehovalecke-ctvrti-jeste-jednou-Pristehovalci-tvrde-vladnou-a-tyranizuji-nemecke-deti-dospele-i-duchodce-Uci-sve-potomky-aby-proti-nam-bojovali-398650

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

To, že pár stovek lidí, kteří se považují za vědce (a někteří jimi i jsou) má nějaký názor, který vyjádří peticí, neznamená, že se jedná o české vědce obecně, nehledě k tomu, že většina jmen se již dlouho objevuje pod nejrůznějšími peticemi, poněvadž základní kádr oněch vědců patří k těm, kteří jsou v naší společnosti ironicky nazýváni „pravdoláskaři“. Považuji pojem „čeští vědci“ označující signatáře provolání proti xenofobii za opovážlivý, nepravdivý a matoucí veřejnost. Ani vědci, ani jiné skupiny, si nemohou osobovat právo na pravdu.
(Milan Knížák)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/66249/poradce-izraelskych-premieru-je-to-vas-konec.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

ten článek v Reflexu je zajímavý, tohle považuji za základní a podepisuji:
Druhou známkou probíhající sebevraždy je rezignace na evropské hodnoty. Evropané již nejsou hrdí na vlastní duchovní dědictví. Místo hrdosti na hodnoty, zvyklosti, úsilí, jež jim zajistily ve všech smyslech bohatý život, rozhodli se pro „multikulti“ mentalitu, která již nerozlišuje kulturní a sociální vymoženosti podle dosažené úrovně.

je to smutné, alespoň pro mne, člověka, který má rád tradice, ale je to tak, je mi líto našich dětí....

Nahoru

Re: Vědci ...rezignace na evropské hodnoty

A co to jsou ty naše hodnoty,kterými se tak všichni rádi zaštiťujeme?Čím se tak odlišujeme od multikulti USA,Austrélie,Nového Zélandu atd?
Snad jen ty národnostní státy,díky kterým v Evropě přišly o život miliony jejich obyvatel.A válčí se v jejich duchu dodnes.
Snad mi dá na ty evropské hodnoty jednou někdo jasnou odpověď.Předem děkuji.
Také mám rád tradice,byť zde v Sudetech je zrovna problematické je dodržovat.Co s tím?Moje dětii vnoučata to taky přežilii.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Dark Side a spol. (nejde-li tedy o jedinou osobu, což nevím) se provokativními diskusními příspěvky zjevně především baví. Trochu mi to připomíná někdejší můj vlastní pubertální cynismus: zírejte, dospěláci, co vám dokážu říct, a trhněte si nohou. Přesto nejsou ty provokace neužitečné. Pomáhají nám pochopit, proč i zcela normální lidé v některých situacích doslova zešílí a dokáží páchat i strašná zvěrstva. Ona se lidská psychika od dob lovců mamutů zas tak moc nezměnila. Je třeba s tím počítat. Ve vypjatých situacích, jako je ta současná, zejména.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Mirku,táhnou vám hlavou zajímavé nápady,to musím přiznat.Zřejmě se taky nalézáte ve vypjaté situaci a proto nevidíte kolem sebe.Provozní slepota tomu někdy říkají.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

xylofoni z té si vezměte příklad

Ve středu po půlnoci do bytu překladatelky Moniky Horákové zavítali neobvyklí hosté. Sedm mladíků, kteří ten den byli propuštěni z detenčního tábora ve Vyšních Lhotách, v noci dorazilo vlakem do Prahy, kde se jich ujala skupinka dobrovolníků.Nervozitu z toho, že v bytě přespí sedm cizích lidí, Horáková necítila. „Kluci byli slušní, za všechno děkovali, pomáhali,dětisi je zamilovaly. Bylo to moc milé setkání,“ shrnuje.„Ti kluci byli z různých zemí, moc nerozuměli anglicky. Z Vyšních Lhot byli zdeptaní, byli bez jídla a bez peněz, protože tam téměř všechno nechali zapobyt,“ popisuje Horáková. Jelikož další vlak do Německa jel až ráno a nádraží se na noc zavírá, nabídla jim nocleh. „Manžel tou dobou spal, neměl s tím ale nakonec problém a ještě ve dvě ráno jim ohříval dýňovou polévku,“ líčí překladatelka. Hosté poté strávili několik hodin na internetu, aby se po týdnech v detenčním zařízení ozvali své rodině.

:-) :-) :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Odporna propaganda pokračuje. "Uprchlikum pry pomaha stale vice Čechu". No tak to je pravda. Byli dva. Ombucmáňa a jeji manžel. Fčil už jsou čtyři. Co vám iDnes zapoměla říci - paní "překladatelka Monika Horáková" je manželkou Michala UHLA, tedy - velmi vykutáleného SYNA revolučně-marxistického párečku ŠABATOVÁ-UHL. Monika Horáková, Jakub Ort a Jan Vrobel. No jestli si někdo snad myslí, že toto jsou nějací běžní občané - tak je na hlubokém omylu. Větší bandu exotů by člověk totiž těžko pohledal. Všichni "žurnalisté" prapodivných plátků, zelená, nedostudovaný farář, profesionální anarchista." Začina se mi to libit, propaganda jak za Bilaka...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Co říkáte té propagandě na "Déčku".Pořad Planeta Yo ?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://www.krajskelisty.cz/praha/9836-cesti-obcane-to-zaplati-zivoty-darmoslapove-zijici-z-nasich-dani-oteviraji-dvere-drancujicim-hordam-jez-nas-zotroci-sociolog-vazne-varuje-pred-uprchliky.htm

Však oni ti naši liboví liberálové jednou prozřou pane Zahradníku.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Junckerova zpráva 9. 9. 15

Junckerova Zpráva o stavu Unie z 9. září (česky):
http://europa.eu/rapid/press-release_SPEECH-15-5614_cs.htm

...Musíme změnit svůj způsob práce.
Musíme být rychlejší.
Musíme být evropštější ve způsobu, jakým pracujeme.
Nikoli proto, že chceme moc na evropské úrovni. Ale proto, že naléhavě potřebujeme lepší a rychlejší výsledky.
V naší Unii potřebujeme více Evropy.
V naší Unii potřebujeme více Unie.
Celý svůj život jsem věřil v Evropu. Mám své důvody, z nichž mnohé naštěstí dnešním generacím nic neříkají.
Při nástupu do funkce jsem řekl, že chci znovu stavět mosty, které se začaly rozpadat. Tam, kde se solidarita začala vytrácet. Tam, kde se snaží vrátit staří démoni.
Stále před sebou máme dlouhou cestu.
Ale až si lidé za mnoho generací budou číst o těchto okamžicích v knihách o dějinách Evropy, ať si přečtou, že jsme společně projevili soucit a otevřeli své domovy těm, kteří potřebovali naši ochranu.
Že jsme spojili své síly při řešení globálních výzev, při ochraně našich hodnot a řešení konfliktů.
Že jsme zajistili, aby daňoví poplatníci již nikdy nemuseli doplácet na chamtivost finančních spekulantů.
Že jsme ruku v ruce zajistili růst a prosperitu našich ekonomik, našich podniků a především našich dětí.
Ať si přečtou, že jsme vybudovali Unii, která je silnější než kdykoli předtím.
Ať si přečtou, že jsme společně utvářeli evropské dějiny. Příběh, který naši vnuci a vnučky budou vyprávět s pýchou.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti,zdravý úsudek

Včerejší zveřejněná statistika.Za první pololetí zemřelo o 600 Čechů víc,než se narodilo.6500 cizinců získalo trvalý pobyt.Co na to zdravý rozum?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Zdravý rozum pana Junckera?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://gayer.blog.idnes.cz/c/476239/proboha-co-jsem-to-za-zrudu.html?ref=viacbloger

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Tohle by například mohl být docela dobrý odrazový můstek k rozumnější diskuzi:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-jsem-xenofob-nebo-xenofil-dwz-/p_spolecnost.aspx?c=A150910_220057_p_spolecnost_wag

Všimněte si třeba tohohle výroku:
"Naprostá většina muslimů jsou pohostinní a přátelští lidé. Pokud ale máte jen elementární vhled do historie a současnosti muslimských zemí, je vám jasné, že demokratická a liberální Evropa s islámem prostě nejde dohromady. Skoro všude, kde se islám setkává s jinými náboženstvími nebo se sekularismem, nastávají problémy. To není žádná xenofobie, to je realita – a to mám pro antimuslimské demagogy typu Konvičky nebo Okamury jen slova nejhlubšího pohrdání."
Nebo i:
"Odpůrci imigrantů ze mne naopak udělali xenofila a sluníčkáře (bez ohledu na to, že jde o zcela bezobsažnou nálepku) a propagátora islámu. V několika článcích jsem totiž napsal, že muslimové nejsou jednolitá masa, ale pestrá mozaika. Sekularizovaný turecký alevita nebo názorově otevřený íránský šíita je prostě něco jiného než radikálně sunnitský terorista z Islámského státu, jehož vznik podle statistik notabene podporuje jen 2,6 % světových muslimů. Tedy zanedbatelná část."

To by se ovšem "ta druhá strana" musela obejít bez exhibicionismu, nálepek, poťouchlostí a vyslovených urážek... Nemožné?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pane Tichý, líbí se mi Váš poslední příspěvek. Totiž, u mě je to naopak. Ze mě zase vítači a příznivci imigrantů udělali odpůrce sluníčkářů a odpůrce propagátorů islámu. Islám prostě do Evropy nepatří. Nevím, netuším, zda jsem exhibicionista, poťouchlík s nálepkami, či co, ale na mě to působí takto :-)

I když chápu, že kolo dějin se již bohužel nenávratně pohnulo....

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pane Tichý,udělejte jednu věc,vraťte se k tématu uprchlého esesáka,tady jste úplně mimo diskuzi,vždyť vy tomu,co tu píšete,ani sám valně nerozumíte.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pane Beneši, budete muset vzít na vědomí, že islám už do Evropy patří:
"V celé Evropě celkem žije přinejmenším 44 miliónů muslimů (údaj z roku 2010), z toho většina zatím mimo EU."

Taky jste pozapomněl na jižní a východní země Evropy:
"Někde muslimové už nyní představují většinu – v Kosovu a v Albánii, v Turecku, Ázerbájdžánu a Kazachstánu, jež ovšem leží v Evropě jen zčásti."

Nahoru

Re: Vědci proti strachu.. Jak to vidí Fico

https://www.youtube.com/watch?v=IzyWg2K2ocI

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://denikreferendum.cz/clanek/21242-obeti-strachu

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pan Ličko se nemusí bát,vždyť už i sami Němci mění své postoje.Jenom sluníčkáři nebudou vědět kam se vrtnout.Kdo jim bude dávat falešné naděje jako tomu pánovi s vestou!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Mládež nová - mládež Kohoutova !

http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/476650/angazovana-mladez-vitezi-nad-odpornymi-nacisty.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Krása.Takový projev jako Landa tu od dob Hitlerových nebyl.Nakonec ten již před třemi roky přišel do televize s runou severských jednotek SS.A aby nikdo nebyl na pochybách,přidal upravené 44 evokující totéž.
Mladí Sluníčkáři nazvali ten postarší dav Fašomaškary.Sedí to.
A Větvička,když byl ještě vrátným, psal zajímavě.Dnes potřebuje karmu,aby měl na cesty peníze a čas.To zaručí odpor k EU a přiživení se na strachu zdejších čecháčků.Jinak by byl zase vrátným.

Nahoru

Re: Vědci proti.. Jinak to vidí i V. Klaus ml.

http://www.novinky.cz/komentare/380491-komentar-to-je-ta-zeme-mlekem-a-strdim-oplyvajici-vaclav-klaus-ml.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Růženíne,zase jsi se díval na Planetu Yó ?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Ne ,na to vystoupení Landy jste tu upozornil Vy.Aspoň první řady tentokrát nehajlovaly.A neříkejte ,že jste neviděl pověstné vystoupení Landy s KOHOUTEM ve zmíněné mikině.
A proto,že taky řekl že se může vysr---- na muzikály v zemi kde se volí komunisti,to na YO,či jak se to jmenuje,asi nedávali.
A ta Planeta YO,to je Vaše oblíbená?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - a je to tady:

Při cestě do školy viděla v Domažlicích muže snědé pleti, oblečeného do černé kombinézy a bílé modlitební (?) čepice, který měl přes rameno dlouhou střelnou zbraň (byl to kominík v pracovním oděvu a se štětkou).

Pozorní občané hlásili, že se ve městě pohybují nelegální migranti (byli to fotbalisté FK Mladá Boleslav tmavé pleti).

Všímavý občan hlásil na linku 158, že u silnice Vápenný Podol - Prachovice se pohybují tři běženci, kteří se už asi na místě zabydlují a staví si bunkr nebo nějaké týpí (byli to lesní dělníci a házeli ořezané větve na hromadu).

V Uherském Hradišti policisté na služebnu předvedli skupinu Afričanů, kteří u sebe neměli doklady a budili podezření, že jde o uprchlíky (byli to folklorní tanečníci z Beninu na zájezdu).

Znáte další podobné příklady počínající hysterie?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti-tři lži V.Klause ml.

Divím se,že se ředitel školy neporadí s dějepiscem,než začne o ní psát.
Ale spíš to nepotřebuje,protože historická realita by nepodpořila to,o čem píše.
Klaus se staví do role Slovana,stejně jako Okamura.No typická slovanská příjmení.Nakonec i genetický výzkum obyvatel Čech hovoří o 30 %. Slovanů. Germánů je tu víc než v Německu.
Obyvatelstvo nikdy nebylo vybíjeno.Lidé spjatí s půdou a řemeslem byli vždy vítaným majetkem nových elit.To elity se vybíjeli mezi sebou.
Jak čteme ve Fuldských análech,zápisech Římanů a zprávách kupců,Slované byli zkrátka větší barbaři než ti,co tu byli.Spíš než rolníci to byli náramní lupičia ukrutní válečníci. Na výpravách do dnešního bavorského území bylo kořistí vedle majetku především množství germánských žen.Mísili se tedy již tenkrát.
Proč by zabíjeli obyvatele?Vždyť se s nimi dalo obchodovat jako s otroky. Za Boleslava byla Praha centrem obchodu s otroky v Evropě.Ty lovili mezi bratry Slovany na území Polska a Ukrajiny.Nakonec Slav/e/,Sclave zůstalo pro slovo otrok,či Slovan v jiných jazycích podnes.
A konečně jsem se dozvěděl co jsou to ty naše tradice a kde jsou naše kořeny..Prý boží přikázání.Jaksi nám ale Klaus nevysvětlil jak je to s tím
5/ "Žij a nech žít."
8/ "Když mluvíš o někom v jeho nepřítomnosti, hovoř tak, jako by přítomen byl, a vždy jen pravdu."
10/ "Přej ostatním lidem věci, které mají. Važ si toho, co máš ty..."
Tedy další bla bla na téma Přání otcem myšlenky.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu, 3 fáze islámu, a projevy muslimů

http://www.lifenews.sk/node/9131
https://www.youtube.com/watch?v=_zIczKO0ERg v Norsku
https://www.youtube.com/watch?v=rj16bZ4xEXA v Dánsku
https://www.youtube.com/watch?v=PVc5JrqZJmw muslim v Paříži
https://www.youtube.com/watch?v=qZ-QX8LuKHA a jinde

Nahoru

Re: Vědci proti strachu, 3 fáze islámu, a projevy muslimů

http://www.lifenews.sk/node/9131
https://www.youtube.com/watch?v=_zIczKO0ERg v Norsku
https://www.youtube.com/watch?v=rj16bZ4xEXA v Dánsku
https://www.youtube.com/watch?v=PVc5JrqZJmw muslim v Paříži
https://www.youtube.com/watch?v=qZ-QX8LuKHA a jinde

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pane Doškáři, oznamuju, že jsem se podíval zatím jen na začátek prvního doporučeného videa a hned mě napadly dvě námitky: 1) Zas jeden anonymní Všeználek = propagandista? 2) V Bibli taky najdeme různé kompromitující a protiřečící si výroky...

Všichni přece víme, že existují vrahouni, kteří si islám berou jen jako "zdůvodnění" svých zvrhlých činů.
Takže jen znova připomenu slovo odborníka (viz tady 12. září):
"...muslimové nejsou jednolitá masa, ale pestrá mozaika. Sekularizovaný turecký alevita nebo názorově otevřený íránský šíita je prostě něco jiného než radikálně sunnitský terorista z Islámského státu, jehož vznik podle statistik notabene podporuje jen 2,6 % světových muslimů. Tedy zanedbatelná část." Howgh.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - z Planety Yó

Na útoky proti TV trefně odpovídá publicista Doležal (na hrubej pytel...):

"ČT odvysílala pořad pro děti o tom, že uprchlíkům se má pomáhat. Pořad se jmenuje Planeta Yó, je situován na jakousi cizí planetu a říkalo se v něm mj., že „jídla je tady dost pro všechny. Silnější má pomáhat slabšímu“.
V diváctvu to vzbudilo vlnu nevole, jde prý o goebbelsovskou propagandu (pomáhat slabším byla zjevně hlavní zásada Josefa Goebbelse, nevšiml jsem si toho), je to hnus, vidění světa je v ní černobílé, a je třeba podat komplexnější rozbor.
Komplexnější rozbor spočívá v tom, že jsou situace, kdy je možné slabšímu pomoci, a jiné, kde je ho třeba naopak kopnout do prdele (čtenář promine). Tak to chodí v našem barevném světě."

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Viz níže.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

I Vy patříte mezi Všeználky.
Rád bych Vám připomněl Vaší radost nad pádem diktátora Kaddáfího v Libyi.
Nad Vaší radostí z demokratického arabského jara. Pád tohoto diktátora vyvolal krizi, která nemá po druhé světové válce obdoby. Ti co tuto krizi zavinili, odmítají za ní nést odpovědnost. Vy jste je podporoval.
Odmítal jste všechny připomínky, které varovaly před pádem tohoto diktátora. Máte strach z Ruska. Prý je velmi blízko. Krvavá hranice islámu je za dveřmi. Pátá kolona je ve Francii, Holandsku, Belgii, SRN, Anglii, Rakousku atd.
Držíte se stále hlavního mediálního názorového proudu stejným způsobem, jako se kdysi komunisté schovávali za závěry sjezdových usnesení.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Bystřejší a informovanější mozek než my dva dohromady vám odpoví za mě:

"Tato kritika (= "viníků" ze Západu!?) je neoprávněná. Zásahy USA, NATO a velkých evropských států v této oblasti od Afghánistánu po Libyi byly nutné a legitimní, za prvé proto, že se obracely proti nespolehlivým, proradným a politicky nevypočitatelným režimům, které byly pro ně zdrojem stálého nebezpečí a rizika (přepadávání sousedních států, teroristické akce doma i zahraničí, únosy občanů cizích zemí ap.) – to je pragmatická stránka věci. A za druhé, což s tím prvním souvisí, že to byly autokratické, kruté, nelidské režimy. To je ideální, „ideová“ stránka věci.
Problém není v tom, že by angažmá „západních“ států (nezapomínejme, že K NIM PATŘÍME, tedy aspoň formálně, i my) bylo přepjaté a nenáležité, nýbrž že bylo polovičaté, že zůstalo na půl cesty."
Podrobně viz - http://svobodneforum.cz/dolezal-jake-jsou-priciny-migracni-krize-a-co-z-toho-plyne/

PS: To není žádné "usnesení shora", ale shoda rozumně uvažujících lidí...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pane Tichý neodvolávejte se se na pana Doležela.
Destabilizace poměrů v Libyi bylo špatné neuvážené rozhodnutí. Bylo to stejně špatné rozhodnutí jako je podpora USA "umírněným" islamistům v Sýrii, neodůvodněné napadení Iráku a "humánní" bombardování v Jugoslávii.
USA destabilizovaly poměry mimo území USA.
Je to přesně podle politiky USA jak o ní hovoří G. Friedman v únoru 2015 https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

Na základě těchto rozhodnutí máme krvavé hranice islámu za dveřmi a jejich pátou kolonu v západních a severních zemích EU.

Je to zvláštní shoda rozumně uvažujících lidí, kteří ještě k tomu destabilizovali Ukrajinu.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Zanechte všech akademických debat co by,kdyby,kudy,odkud a kam.Paní Merkelová to rázně vyřešila utnutím přístupu dalších imigrantů a když si budeme moc vyskakovat,tak i grantů, neposlušným zemím.Mějte na paměti,že myšlenkové pochody politiků jsou jinačí než má běžny politolog amatér.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Ale jak k tomu přijdou ti,co zde imiGranty chtěli ? :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pane Doškáři, vypíchnu pro vás ještě jednou tu podstatu, kterou úplně ignorujete:
"Zásahy USA, NATO a velkých evropských států v této oblasti od Afghánistánu po Libyi byly nutné a legitimní proto, že se obracely proti nespolehlivým, proradným a politicky nevypočitatelným režimům, které byly pro ně zdrojem stálého nebezpečí a rizika (přepadávání sousedních států, teroristické akce doma i zahraničí, únosy občanů cizích zemí ap.). Byly to autokratické, kruté, nelidské režimy."

Tohle stojí za zamyšlení:
http://svobodneforum.cz/proc-nekritizuji-nemce-a-proc-mam-obavy-z-ceskeho-vyvoje/

PS: Věra Čáslavská řekla 5. září jinými slovy totéž jako Výzva vědců:
http://denikreferendum.cz/clanek/21180-vyzva-very-caslavske

Nahoru

JT proti proradným a politicky nevypočitatelným režimům

Zásahy proti Vámi citovaným státům byly nutné.... Pane Tichý ujel Vám vlak. Velká část politiků přece dnes již jednoznačně toto považuje za zásadní chybu. Rád "googlujete " snadno si to najdete.
Vaše citace: Zásahy USA, NATO a velkých evropských států v této oblasti od Afghánistánu po Libyi byly nutné a legitimní proto, že se obracely proti nespolehlivým, proradným a politicky nevypočitatelným režimům, které byly pro ně zdrojem stálého nebezpečí a rizika (přepadávání sousedních států, teroristické akce doma i zahraničí, únosy občanů cizích zemí ap.). Byly to autokratické, kruté, nelidské režimy." ( Jako by to psalo Rudé právo, před rokem 89 , pouze by tam nebylo USA a NATO, bylo by tam napsáno SSSR a VS).

Důsledek tohoto " legitimního a nutného zásahu" vyvolal podstatně větší násilí, která vyvolalo chaos a utrpení a smrt milionů lidí. Ohrožuje existenci evropských států.

Znovu připomínám. Vše se odehrává na územích mimo USA. Američtí vojáci se přesouvají přes ČR a SR do Maďarska. Usmívají se a mávají.
Je možné, že V. Čáslavská má jiný názor. Jiný názor má premiér Fico, Zeman, Klaus, Šándor, Vondra, Zahradil a další.
Jiný názor máte i Vy.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

To není nic nového, že se postoje společnosti dělí do dvou extrémů. Pak je možné citovat do aleluja.
V "české" debatě se ale pořád hlasitěji ozývá NE, po kterém bohužel NEnásledují žádné realizovatelné návrhy, jak pomoci nejvíc postiženým nárazníkovým zemím na jihu (ihned!) a jak kalamitu vyřešit (do budoucna). Hraběcí rady ani kritika zaměřená do minulosti jaksi nestačí.

U kritiků, co si i tady brousí ostrovtip, mě překvapuje jedno: Copak vůbec nevědí, že ČR je taky členem OSN (málo aktivní), EU i NATO, takže neseme svůj díl spoluzodpovědnosti i za tu nedávnou historii?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

jaké návrhy máte na mysli? Jako doporučit USA, aby se přestali angažovat ve snaze zničit Asada? Protože pokud přestane válka, přestanou proudit uprchlíci... Kritika do minulosti musí být, protože jinak se to bude stále opakovat. Vývoz demokracie přináší hořké ovoce, ale nikoliv tomu, kdo to způsobil. USA se usmívají a drží nám palce. Ale stále podporují "umírněnou" opozici, v překladu řečeno, válku neukončí a budou tam zasahovat nadále. Bez ukončení této války se nic nezmění. Libye je již pravděpodobně natrvalo rozbita, tam jen lze doufat, že se to časem "nějak" upraví. Ale je faktem, že tyto země a nejen tyto, dostali na momentální úroveň USA, Británie a Francie. Že jejich důvody nebyly ani demokratické, ani morální snad není nutné psát. Ale leckdy ti samí politici jsou nyní poboření a hledají řešení. Za mne je tedy něco špatně. A pokud neustane prvotní příčina, následky si poneseme všichni v Evropě. Mimochodem, je někdo schopen mi vysvětlit, kde oni uprchlíci berou ty horentní sumy €? Pokud je pravda, že v Sýrii a všude jinde prodávají majetky a domy, kdo je tam kupuje? Nějaké místní CPI Byty? A nebylo by lepší za ty peníze žít v pohodlí Afriky? Protože 5-10. 000€ je hodně i v Evropě, v Africe je skutečně HODNĚ peněz... Nezlobte se, kolegové diskutující, ale toto mi nikdo nevysvětlil a kupodivu se o to nikdo nezajímá. A já si rád vyslechnu, jak to je, když tady máme tak informované lidi, co o tom, jak se zdá, vědí skoro vše... Děkuji :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Členstvím v neonacistické NATO bych se neoháněl. O tom si občané nerozhodli. Jsou tam zavlečeni proti svojí vůli.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/131557-lomcovali-mi-klikou-rvali-mlatili-do-auta-muz-popisuje-setkani-s-uprchliky-u-mikulova/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Ještě že je NATO tak bezzubá organizace,stejně jako OSN.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Bacha, pane Lípo, pokud by se ten bizár "vemtesejidomování" opravdu ujal, už se za hranice země a možná ani města nedostanete. Tedy pokud si vás tam někdo neveme k sobě domů. Obávám se ale, že třeba hoteliéři radostí kozelce metat nebudou, ani provozovatelé jiných ubytovacích a stravovacích zařízení, sloužících lidem na cestách, pobývajících mimo domov už stovky, ne-li tisíce let. Zajímavý druh zpátečnictví. Ona i logika toho nápadu mírně řečeno kulhá. Ale to zřejmě není nijak na překážku jeho šíření: "To je blbý, to se bude líbit" (Jan Werich).

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/60660/evropa-se-zblaznila-real-madrid-odstranil-z-loga-krestansky-kriz-kvuli-muslimskemu-sponzorovi.html

Už je to tady...

Nahoru

Re: Vědci proti... a realista generál Šándór

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3466943

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Charita

Náhodou zrovna dnes přišel poštou zářijový Bulletin Arcidiecézní charity Praha, takže místo neplodného pokřikování a hádek sem přepíšu informaci Mgr. Světlany Porche, ředitelky Střediska migrace AChP:

"Pomocí migrantům se náš specializovaný tým věnuje už od roku 1995. Mezi odborníky jsou soc. pracovníci, právníci, psychologové, tlumočníci, součástí týmu jsou také terénní pracovníci z řad cizinců, kteří se v naší zemi už integrovali. Dojíždíme každý týden do Zařízení pro zajištění cizinců Bělá-Jezová ... i do dalších středisek Správy uprchlických zařízení. Provozujeme odbornou sociální poradnu pro cizince žijící v naší zemi s různými druhy pobytu.
Poskytujeme sociální asistenci v programu MEDEVAC, pomáháme při integraci potomkům krajanů z Ukrajiny. Ve spolupráci s Ministerstvem vnitra, Min. práce a soc. věcí a Magistrátem hl. m. Prahy realizujeme další projekty, jejichž cílem je pomoc cizincům. ... Každoročně využijí našich služeb zhruba tři tisíce žadatelů o azyl, azylantů i cizinců s trvalým pobytem. ...
Připravujeme možnosti, jak personálně posílit tým migračního oddělení, jednáme na úrovni Charity ČR i České biskupské konference. Církev vyzve farnosti, aby se ve spolupráci s Charitou na pomoci podílelo co nejvíce lidí. Jakmile vláda či Ministerstvo vnitra formulují podmínky, podle nichž bude podpora imigrantům v jejich integraci probíhat, jsme připraveni se do této práce zapojit."

A pokud máte chvilku čas: http://reportermagazin.cz/virtualni-vudce-nas-vzor/

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Historie se opakuje a opakuje se po spirále. Časy se mění, mění se i kulisy a aktéři v nich vystupující, ale lidská pošetilost, netečnost a zbabělost zůstává stejná. Když koncem třicátých let minulého století mohlo být jen trochu pozorným lidem jasné, co je nastupující fašismus zač, politické elity západních států a značná část evropských intelektuálních kruhů buď Hitlerovi přímo fandily, nebo zřetelně se rýsující hrozbu bagatelizovaly. Propagandě o tom, jak se Hitler umírní a jak jeho vliv bude nakonec prospěšný pro celou Evropu uvěřila i velká část židovské komunity, v důsledku čehož včas neemigrovala. Nikdo nechtěl žádnou hrozbu vidět, nikdo nechtěl nic řešit. Winston Churchill, který před ní varoval, byl – dokonce i v období po Mnichovské dohodě - označován za válečného štváče, v dobovém tisku si s ním mnozí pacifisté a humanisté vyrovnávali účty a celá plejáda tlachalů se mu vysmívala. Ojedinělých varovných hlasů bylo málo. Když si po uzavření Mnichovské dohody jeden z vysokých úředníků Foreign Office liboval, jaká že je to úleva po přestálém napětí, řekl mu Duff Cooper (člen britské vlády, který na protest proti Mnichovu odstoupil): „Ano úleva to je – asi jako když se člověk podělá do vlastních kalhot“. Ostatní strkali hlavu do písku a čekali až se to přežene. Jenže ono se „to“ nepřehnalo. Teprve když Hitler zabral zbytek Československa, začalo některým kruhům v Británii svítat. Usmiřovači a pacifisté najednou zmlkli a vytratili se. Jenže to už bylo pozdě.

Dnes máme obdobnou krizovou situaci. Pravda, celoevropská krize má jiný původ, jiné aspekty i jiné hráče. Ale neschopnost a nečinnost politiků je stejná, usmiřovací praktiky podobné a metody páté kolony prakticky identické. A jako tenkrát, tak i dnes začíná některým kruhům svítat a pseudohumanisté zařazují zpátečku a pomalu couvají do vytracena. Problém, na jehož vytváření se valnou měrou podíleli, nám však zůstane. Doufejme, že ještě není pozdě.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Ještě je třeba dodat, že pomnichovská tzv. Druhá republika leckdy vracela prchající antifašisty a Židy (jak jinak, německojazyčné) zpět do nacisitckého Německa. "Prý, Němec jako Němec, ať si to tam vyříděj mezi sebou", mínili čeští nacionalisti s uspokojením. A antisemitský ČESKÝ tisk štval proti Židům, ať je k nám přes hranice nepouštějí, že je to kulturně cizí živel, ohrožující naši hezkou českou kulturu. I tady se historie opakuje. Nacisti vyvraždili 6 miliónů Židů, kterým se nepodařilo z jejich dosahu uprchnout.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pan Tichý má sice výdrž,to se musí nechat,ale situace v Evropě je taková,že nějaká magistra,jakých je dnes za korunu pytel,zřejmě přijde o výdělek v podniku Charita.Ale jsou stále připraveni :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

"Jakmile vláda či Ministerstvo vnitra formulují podmínky, podle nichž bude podpora imigrantům v jejich integraci probíhat, jsme připraveni se do této práce zapojit."
Proč by se tady měli uprchlíci integrovat? Nepatří sem, je nutné jim pomoci, podpořit je, ale pak je poslat zpět. Vždyť akorát zničí evropskou kulturu a civilizaci.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

To je marný...

Mohl byste, pane Beneši, pro ilustraci rozhodnout, kam pošlete takového Sámera Issu, aby neničil naši kulturu? (Nedávno o sobě prohlásil, že je Čech jako poleno.)
A kam rozešlete ostatní členy jeho rodiny? A co uděláte s matkou? (Dětství prožil v Damašku v Sýrii, od 6 let žije v Česku. Ze Sýrie pochází jeho otec, jeho matka je Češka. Má mladšího sourozence Marwana.)

Příspěvky DS jsou poněkud jednotvárné, on nakonec všechno převádí na prachy. Když meditoval před třemi lety nad mou recenzí Romské otázky o Samkové, taky to bylo furt o platech, dotacích a vyhozených penězích.
Ale u toho mimořádně dlouhého příspěvku určitě zapomněl uvést autora, od kterého opisuje.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pane Tichý, já přeci nepíšu o nějakém Sámeru, či o jiném, co tu již dlouho žijí. Třeba primátor MB je na tom podobně. Já píši o těch, co se přichází.
Udělení pár azylů ročně, proč ne. Ale ne plošně a tisíce.
Inkluze integrace, multi-kulti apod. nefunguje, je to vidět hezky i na západě Evropy.
Já prostě nevidím žádný přínos v tom, že Evropa se začne měnit v islámskou zemi. Evropa se řítí do pekel a cesta je lemována dobrými, ale naivními, úmysly, jako jsou ty Vaše.

je to marný, je to marný, je to marný ... :-))

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Je to marný.Musíme si zachovat tu rasovou čistotu.
A tak vzhůru za myslitelem Václavem Klausem,jehož amnestie propustila ty největší hospodářské gaunery a české zlodějíčky.
Rázem stoupla kriminalita o více jak 7 %.A co to stálo daňové poplatníky je znovu pochytat.
A teď si představte 5 tis.žadatelů o azyl.Ti by tu naši zemičku převrátili o 180 stupňů.A rozkradli ji.
A vůbec,USA,N.Zéland,Australie jako typičtí multy kulty spějí k úpadku a na úroveň rozvojových zemí.
To proto,že tam nemají takové ty Čechy Čechům.
Ale to pan Tichý nepochopí,nepochopí a nepochopí.
Mimochodem, já taky ne.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

1) Jak souvisí otec pana Tichého se zdejší diskusí? Každý máme nějaké předky, takové či onaké, někdy ani nevíme jaké. Tedy co? Pro jistotu vůbec nediskutovat, neboť kdo ví, co na ty naše předky do x-tého kolena kdo kdy vyšťárá, a když nevyšťárá, vymyslí si?
2) Hledal jsem v příspěvcích pana Tichého "podlou zlobu", "nechutnou přetvářku" a "zastřenou nenávist". Sice musím ocenit šťavnatost a výživnost těch formulací, dávno již tomu, co jsem cosi podobného četl v předlistopadovém tisku, ale v příspěvcích pana Tichého jsem nenašel nic, co by se tak dalo charakterizovat. Je to moje vina?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Díky, kolegové!

Mě nejvíc udivuje tohle:
Někteří tady projevují své obavy, co Evropu v blízké budoucnosti čeká. Je totiž pořád víc jasné, že i když kvóty tvrdohlavě odmítáme, nakonec se budeme muset postarat o mnohem vyšší počty uprchlíků.
Když ale ocituju Mgr. Porche, která se dlouhodobě podílí na pomoci několika tisícům azylantů ročně (a vláda bude zkušenosti a nasazení takových lidí brzo potřebovat!), má pro ni stejný "myslitel" jen výsměch.
Vidíte v tom nějakou logiku? Svatá prostoto...

PS: Není nic proti ničemu, když si tady vypůjčíme formulace nebo i celé odstavce jiného autora. Je ale slušné zdroj a jméno toho autora vždycky taky uvést!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pan Tichý mi vyčítá autory od kterých opisuji (přiznávám,že ano),ale když ti autoři jsou chytřejší než já...bylo by zbytečné cokoliv nudného (Tichého) k tomu dodávat.Příště mi snad vyčte tvrdé a měkké i/y,ale pořád je mimo dnes i tehdy.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jak by to dnes asi řekl vedoucí Karfík : "A každýmu z nich jsem tady na tý točně říkal: Nepokračuj v tý diskuzi, nepokračuj v tý diskuzi, nepokračuj v tý diskuzi, nebo se z toho zblázníš, ale je to marný, je to marný, je to marný..."

Nahoru

Re: Vědci proti .. Benjamin Kuras to vidí jinak

Migrace muslimů do Evropy je plánovaná akce, byla domluvena v roce 1995, říká Benjamin Kuras
Evropská Unie právě zahájila postupnou imigraci 56 milionů severoafrických muslimů, v onom slavném „společném řízení migračních toků a tlaků“ nastoleném Lisabonskou smlouvou.

Projekt se jmenuje „Euro-Mediterranean Partnership“ (též „barcelonský proces“ a „Unie pro Středomoří“) a v byrokratických útrobách EU se s vyloučením veřejnosti připravuje už patnáct let. V hlavních evropských médiích se poprvé objevil 11. října 2008 ve zprávě britského deníku The Daily Express.
Více na:
http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/3011-migrace-muslimu-do-evropy-je-planovana-akce-byla-domluvena-v-roce-1995-rika-benjamin-kuras

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

vltavíne,neuvěřím dokud mi to pan Tichý nepotvrdí ! :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Tady jsou některé otázky, na které právě hledáme "českou" i společnou "unijní" odpověď:
http://svobodneforum.cz/uprchlici-jsi-slunicko-nebo-nacek/

Spiklenecké teorie žádnou z těch otázek nevyřeší.

Nahoru

Re: Syřané nechtějí do EU, chtějí především do SRN

Dark Side, JT to nepotvrdí.
Napadlo mne ale, že největší paniku vyvolávají lidé , kteří tvrdí, že je normální, že Merklová zve všechny Syřany do SRN a pak je proti vůli Syřanů rozdělí "stejnoměrně" do dalších států EU přesto, že je některé státy EU nechtějí.

Bude to problém pro vědce i pro pana Tichého.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

A znáte tu o Odstřelu Dvojčat v New Yorku prostřednictvím CIA?
Nebo jak elity rozprašují z letadel Chemtrail,aby lidé byli hloupí a dali se snadno ovládat?
Tu o tom,že se podnebí neotepluje ,jak se sami můžeme přesvědčit ,nenapsal sice B.Kuras,sám imigrant a spisovatel o sexu,ale náš vůdce profesor Klaus.
To,že Evropa je založena na vzájemné pomoci a solidaritě již pohádka není.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti víte,že

Např v r.2000 bylo zjištěno na území ČR 55 tis.ilegálních imigrantů?

V ČR žije 450 000 cizinců a v r. 2013 /poslední čísla/ bylo trestně stíháno 1180 z nich,což je 0,26 %.?

Ve stejný čas bylo trestně stíháno 92 000 místních tzn. 0,92 %,což je téměř čtyřikrát tolik?

Podle projekce ČSÚ o ekonomické zatíženosti obyvatel bez imigrantů je jasné,že mladí lidé, kteří naletí na řeči ČSSD o státních důchodech, a nebudou řešit svůj důchod s předstihem a alespoň zčásti samostatně, se budou muset připravit na to, že si důchod „užijí“ možná až po osmdesátce (pokud na ně skutečně něco zbyde), což je určitě skvělá představa.

Zdroje ČSÚ,Policie ČR

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Největší spiklenecká teorie je,že ČSSD,ANO a TOP 09 jsou demokratické strany. O Zelených nemluvě.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pak tu zbývá jediná plně demokratická strana KSČM.
Mimochodem,v Řecku již vyhlásili společné tažení do voleb s fašisty.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

http://martinkavka.blog.idnes.cz/c/477263/arabove-jsou-lini-a-proto-nic-nemaji-rika-islamsky-duchovni.html

V tom by si mohli podat ruce s naší nejmenovanou menšinou.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Nojo,fašista kam se podíváš! Nebo aspoň xenofob,rasista a jiný multiinstrumentalista.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Když se podívám na čísla o Sýrii z r. 2011 / před konfliktem/ tak měla vyšší ekonomickou úroveň než Ukrajinci a Rumuni. Jo Ukrajinci,to jsou flákači.

Nahoru

: Vědci proti strachu a lhostejnosti Merkel a Češi

Co řekl kdo
1.Merkelová..Heidenau
Kancléřka zdůraznila, že každý, kdo prchá z vlasti kvůli politickému pronásledování nebo před občanskou válkou, musí mít právo na spravedlivé posouzení žádosti o azyl a rovněž na to, aby se k němu přistupovalo lidsky.žádný Syřan (ani ten, kterému nebude přiznán status uprchlíka) nebude z německa vyhoštěn.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/angela-merkelova-v-heidenau-dfn-/zahranicni.aspx?c=A150826_142808_zahranicni_mlb
2.Babiš Angela Merkelová nejprve prohlásila, že přijme všechny Syřany, a vlastně pozvala hlavně ekonomické migranty
Zdroj: http://www.lidovky.cz/babis-merkelova-pozvala-ekonomicke-migranty-a-porusila-dublinske-dohody-1q1-/zpravy-domov.aspx?c=A150914_080223_ln_domov_ELE
3.Kancléřka Merkelová si pozvala do Německa uprchlíky, ekonimické migranty a „spící“ bojovníky ISIS
píše se již na úspěšném blogu M.Malého s názvem Frau Merkel a Sudety, ty nechcete?
Takže nic luštit nemusíte,pane Tichý.
Ono tu už bylo to "humanitární bombardování" tatíčka Falbra taky probráno.
Nebo,že by ti amíci vypouštěli nad tou českou kotlinkou toho chgemtralisu příliš mnoho?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti je to jasné

Těžkým zraněním podlehl v nemocnici jeden z mužů, které ve středu večer přepadli lupiči v rodinné firmě v Horusicích na Táborsku. Policie dál hledá svědky. Sousedé o rodině mluví jen v dobrém. Nechápou, že ji někdo mohl napadnout.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/muz-zraneny-lupici-v-horusicich-zemrel-d9h-/krimi.aspx?c=A150918_105854_budejovice-zpravy_khr
Je to jasné.Stojí za tím ISS tvořené syrskými imigranty na území ČR.Lidé bděte! A na hranicích zděte!

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Dobro došli !

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Bez komentáře:
http://www.respekt.cz/denni-menu/jak-se-odnaucit-rasismu

PS: Zase to nevkusné a ne-lidské vtipkování nad jedním mrtvým a dalšími vážně zraněnými...

Nahoru

Re: Vědci.... rozumný názor Petra Hanniga ze Cvikova

http://hannig.blog.idnes.cz/c/476622/arabske-jaro-vyustilo-v-podzim-evropy.html

Pan Hannig , původem ze Cvikova mi mluví z duše.

Nahoru

Re: Vědci.... rozumný názor Petra Hanniga ze Cvikova

Inu, přelom tisíciletí. To jsou vždy katastrofické vize v módě. Kdo zůstane pozadu s jejich vymýšlením, není "in".

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Tvrzení,že pan Hannig je ze Cvikova,je pouze další mystifikace.Nicméně musím uznat,když lustrační komando přišlo i na to,že jsem chodil tak trochu počas studií s jeho sestrou Evou,odvádí pozoruhodnou práci.
Ještě by to chtělo prolustrovat otce pana Hanniga.V jakých jednotkách , kde a v jaké hodnosti bojoval.To je přeci hlavní náplní tohoto spolku.
S náplní blogu lze v mnohém souhlasit v mnohém je to opět obvyklý plačtivý český mýtus..My nic to oni.My jsme nebyli v Sovětském bloku,my jsme nejsme v NATO,Rakousko neanektovalo Bosnu a Hercegovinu ,u nás se na fotbale nepokřikuje na černochy posměšně HU-HU-Hu atd.

Ale co je hlavní,co je škodlivější
Když Merkelová řekne to,co jsem výše otiskl
nebo když Babiš troubí do světa,že pozvala všechny ekonomické migranty?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Migranti zdevastovali hotel v Záhřebu! Autocensura v 'českých' médiích!!!

Asi 500 migrantů, kteří včera ráno byli ubytováni v hotelu "Porin" na předměstí hlavního města Chorvatska Záhřebu hotel začali ji zničit. Migranti přišli ze sousedního Srbska a vlaky byly převezeni do hotelu.

O hodinu později vyšli na terasu a začali házet nábytek z pokojů z koupelen. Přes terasu letěly postele, skříně a jiné kovové konstrukce. Migranti trefovali domorodce a lidi kolem hotelu toaletním papírem a skandovali "svobodu, svobodu".

Vykřikovali, že nechtějí, aby zůstali v Chorvatsku a chtějí pokračovat do Německa. Někteří z nich prozpěvovali jméno německá kancléřky Angely Merkel.
Záběry z vandalismu v hotelu již byly vysílány i v chorvatské televizi.

Česká média mají od Kabaly a českých lokálních shabesgoyim přísný autocensurní zákaz o tomto incidentu informovat. I při sebelepším googlení naleznete jedinou zmínku na Novinách, kde je lakonicky uvedeno:

"...Protesty v Záhřebu

( opsáno z FB)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - a P. Hannig

Tak jsem si přečet´ Hannigův blog = polopravdy a rozšafné úvahy jednoho strejdy, kterej si už moc nepamatuje:
To VONI všechno zavinili, tak ať se teď postarají, jak to napravit. MY přece vůbec za nic nemůžeme (jako vždycky), tak jim leda geniálně poradíme, jak to mají dělat. Hlavně aby nás to nic nestálo...

Před podobnými postoji mj. varuje Výzva vědců, a proto jsem ji taky podepsal:
"Je naivní a nebezpečné myslet si, že se můžeme uzavřít před světem a ignorovat jeho problémy. Naopak, čím aktivněji pomůžeme s jejich řešením, tím méně na nás v budoucnu dopadnou. Zajímejme se o dění ve světě, snažme se porozumět skutečným příčinám zla a hledejme způsoby, jak mu SPOLEČNĚ ČELIT."

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - z komára velbloud?

Přímo v Záhřebu pořádková policie obklíčila jeden z hotelů, kde jsou migranti ubytovaní. Podle britské televize Sky News se shromáždili na balkónech, vyhazovali na ulici toaletní papír a skandovali: „Svobodu, svobodu!“
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/chorvatsko-uz-nezvladne-dalsi-migranty-fc9-/zahranicni.aspx?c=A150917_150842_zahranicni_mlb

První vlak s asi 800 imigranty dorazil do Záhřebu ráno. Část jich ubytovali v záhřebském hotelu Porin, kde obvykle přebývají žadatelé o azyl. Na jeho terase protestovali, křičeli freedom a vyvěsili transparent s nápisem Volný průchod, uvedl web rádia B92.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/380933-budte-pripraveni-chranit-hranice-vyzvala-chorvatska-prezidentka-armadu.html

+ samozřejmě tady nemůže chybět další přihlouplá spiklenecká teorie DS: už 26 let totiž cenzuru nemáme (etické zásady a ověřování zpráv z různých zdrojů naštěstí mnohé redakce dodržují).

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Mluvíte o cenzuře a přitom zmiňujete jenom ten toaletní papír.Budete ho možná brzy potřebovat až se k vám budou chtít nakvartýrovat.Angela vše sleduje,tak se zařaďte do houfu stejně postižených,jinak ty dotace nebudou...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jako vyspělý, levicový evropský humanista musíš předpokládat až do posledního okamžiku, že multikulti reprezentant to myslí dobře a že se jedná jen o drobné kulturní nedorozumění. Pokud je už tvá hlava z poloviny odříznuta, máš dovoleno začít uvažovat o nutné obraně.

Líp bych to nenapsal !

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

"Statečný umírá jednou, zbabělec stokrát" - při každém svém straš(l)ivém diskusním příspěvku.

Nahoru

Re:Vědci proti strachu a lhostejnosti,asi četla zdejší diskutery

Jak už jsou lidé vyděšeni ukázala například školačka z Domažlic, která nahlásila policii, že viděla ozbrojeného teroristu tmavé pleti. Vyklubal se z něj kominík se štětkou na rameni

Nahoru

Re:Vědci proti strachu a lhostejnosti,asi četla zdejší diskutery

Nic nového. Loni tady proběhla vzrušená zpráva o výskytu vlků u Doks....a pak se z toho vyklubal sousedovic vlčák.

Nahoru

Re: Vědci proti Bydlel pan Hannig ve Cvikově?

31. března 2014 byla zveřejněna v i novinách tato informace. Viz níže. Není to snad ani tak důležité. Předpokládám, že pan Petr Hannig bydlel ve Cvikově a že bydlel vedle stejného pana růženína. V případě, že byli sousedy v jiném městě, pak se omlouvám.

Re: Ukrajina
31. Březen 2014 - 23:10 | růženín
Pane Tichý,největší prča je,že Petr Hannig byl náš soused.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - a "Parlamentní listy"

http://byznys.lidovky.cz/parlamentni-listy-jsou-radikalni-listy-f0d-/media.aspx?c=A150817_124641_ln_nazory_ELE#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_byznys&utm_content=main

To proto, že i zdejší oponenti občas odkazují na PL, které s parlamentem nemají vůbec nic společného...

PS z Wikipedie:
"Podle Štěpána Kotrby z Britských listů (prosinec 2010) se internetový server Parlamentní listy tváří jako zpravodajské a publicistické médium, ve skutečnosti však vytváří „soft“ PR. Kotrba rovněž kritizuje, že si server bez zjevného důvodu dal název navozující vztah k Parlamentu, ačkoliv jeho vydavatelem není sbor zákonodárců, ale firma OUR MEDIA a.s., která má jako předmět činnosti uvedeno provádění dobrovolných dražeb movitých věcí podle zákona o veřejných dražbách a výrobu, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, takže vydávání časopisu je zřejmě neoprávněným podnikáním.[12]
Kancelář Poslanecké sněmovny PČR se 23. dubna 2012 rozhodně distancovala od internetového serveru Parlamentní listy a uvedla, že jeho název, obsah, zaměření, autoři článků a vydavatelé nemají s prací Poslanecké sněmovny PČR nic společného a žádným způsobem neodrážejí její stanoviska.[13][14]
V roce 2014 Parlamentní listy získaly třetí místo Anticeny Křišťálové Lupy za "Porušování principů seriózní žurnalistiky u tzv. alternativních online médií."[15]."

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Lidovky,to je studnice vědomostí a politické vyváženosti.Dnes si medium nevyberete.Objektivní není nikdo a ČT ta už vůbec ne.Jisté je to,že brány jsou otevřeny a co bude následovat,to ještě uvidíme.Němcům už to pomalu začíná docházet a jejich nohsledům to dojde taky.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

"Nohsledi"? Inu, dle zobáka poznáš ptáka.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Hezký večer,

myslím, že každý trošku inteligentní člověk ví, že Parlamentní listy nemají s Parlamentem ČR nic společného. Je to ale nějak důležité? No, možná pro zdejší diskutující ano :-) Ale ono opírat se o Krystlíka je něco podobného :-)

Zajímavější mně osobně ale přijde, že až doposud nikdo nebyl schopen vysvětlit:
- proč zde, tj. v Evropě, máme uprchlíky vítat
- proč se zde mají uprchlíci integrovat do společnosti.

Také spor o hotel v Záhřebu, jak moc ho uprchlíci zdemolovali, či nikoli, či zda tam jen demonstrovali, mi přijde zbytečný. I kdyby tam jen demonstrovali, tak proti čemu a za co? Za jakou svobodu a volnost??

Nahoru

Re: Vědci proti strachu ,, vzkaz B. Obamovi a též JT

http://gloria.tv/media/ddwP12D1NdP

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

vltavíne - na to jsem se vydržel dívat necelé dvě minuty.Za tu dobu se to tam akademickými tituly v oboru islamistiky jenom hemží.Zřejmě tam někde mají svou Plzeň.Jestli jsem o něco důležitého přišel,určitě se to tu od nškoho dozvím :-)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Panu Benešovi:
1) Nejde o to, že PL nemají nic společného s Parlamentem ČR, ale o to, že je nelze považovat za seriózní zdroj informací - viz důkazy v článku.
2) Protože nás k tomu zavazuje lidskost (morálně) a azylový zákon (právně) -
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-325 (proto už jsem o něm tady psal v srpnu).
3) Protože jsme jim po splnění podmínek zákona povinni poskytnout azyl nebo ochranu. A taky ve vlastním zájmu, protože tak aspoň zmírníme stálý úbytek produktivního obyvatelstva.
4) Z hotelu Porin máme zatím jen málo informací. Museli bychom vědět, co už měli uprchlíci za sebou, jak úplně je tamní úřady informovaly, co jim slíbily apod. - a pak teprve soudit, jestli se zachovali adekvátně. (Kromě toho pramen "opsáno z FB" nezní moc přesvědčivě...)

PS: Se zákonem sice můžete "nesouhlasit" jako Cimrman, ale stejně platí.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

ad 1/ - ano, stejně tak nelze za seriózní zdroje považovat mnoho jiného

se zbylými odpověďmi nesouhlasím, jsou podle mne povrchní, alibistické a jednostranné.

A co se týče toho, že bych měl u nás vítat emigranty - tak odpověď mi přijde přímo komická.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Nevím,co s tímto tématem má společného pan Krystlík :o))).Ale pokud už je sem zatažen,tak mohu naprosto objektivně říci,že to ,co píše má vždy podloženo odkazem.I když uznám,že názor na základě určitého faktu si může vytvořit každý svůj.
Ale to je naprosto odlišné od toho,kdy třeba ČSOL dá pověření mluvit za ní lidem,kteří zjevně lžou o spravedlivé popravě OSMI zločinců,nacistů/ bez jakéhokoliv podložení/ a šíří to do novoborských rodin.
Stejně tak by se distancoval od akcí,kdy se sejdou příslušníci ČSBS.ČSOL /př.Trávnický/,KSČM a KČP aby cituji...politickém úvodu vyzdvihl přínos února 1948 pro vývoj československé republiky . Výdobytky Února nám hlídali hrdiní esembáci ,cituji...po Vítězném únoru bránili přechodům nepřátel socialistického zřízení, špionům a teroristům, kteří k nám přicházeli podrývat a narušovat budování spravedlivého společenského řádu, zastrašovat i vraždit jeho stoupence.
Jeden "pověřenec" dokonce tvrdí,že M.Horáková si přála třetí světovou .
Tak nevím jestli by dali ti legionáři se zkušenostmi s bolševiky nebo pan Hynek radši přednost panu Krystlíkovi.
Jak říká Dark divná doba.Voláme po tradicích a ani tu Masarykovskou nectíme.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

K tématu.Dnes byl dopaden jeden uprchlík na našem území.Doporučil bych toho uprchlíka přemluvit k turné po ČR,aby ti,co o nich tak přesvědčivě mluví,taky nějakého viděli.Jistě by to byl pro ně zážitek.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu + Středoevropský dopis:

Otevřený dopis 101 polských, českých, slovenských, maďarských či litevských politiků, umělců a lidskoprávních aktivistů vyzývá lídry zemí střední Evropy k solidaritě s uprchlíky. Je to naše povinnost, Evropa je totiž na principech solidarity vystavěna:
"Ve jménu naší lidskosti a ve jménu našich zásad a hodnot vyzýváme vlády a občany našich zemí k praktickým projevům solidarity vůči utečencům. Tak, aby i mezi námi nalezli klidné útočiště a zůstali ve volbě vlastní budoucnosti plně svobodnými lidmi."
http://www.euractiv.cz/evropa-dnes0/analyza/stredoevropsky-dopis-012897

Přečtěte si taky:
http://www.respekt.cz/ost-blog/otec

A (nepřekvapivý) hlas proti:
http://echo24.cz/a/iQqFw/merkelova-se-myli-uprchliky-nejde-snadno-zaclenit-pise-klaus

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pamatujete pane Tichý film Bílá paní?
Tam se český lid vrhá do řeky a oslavuje most,který tam není.Včetně proslulého"Nekecej a plav !".
Pan profesor Klaus /mimochodem za co dostal tu profesuru se nedovíte/ je takovým příkladným vlasteneckým vůdcem svého lidu.
Nejprve vytáhl do boje proti levici,aby se stal následně největším podporovatelem Zemana.
Pak,jako ekonomický genius vytáhl ekonomické teorie,za které se mu jinými odborníky dostalo přezdívka Papa Tunelling.
Pokračoval v nelítostném tažení proti" Oteplovačům" jak je nazval.Napsal o tom i knihu,aby nebyl nikdo na pochybách.Naštěstí předpovědi počasí již nejsou dle přání strany a vlády,jako kdysi.
Atd.
Dnes opět táhne lid za svatou věcí.
Těch co kříčejí sláva,sláva neexistujícímu mostu a vrhají se do vody,je tu bohužel stále moc.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Proč nepřekvapivý hlas proti?

Nahoru

Re:Odhaleno, za sra.ku v N.Boru mohou imigranti

Kam až blbost lidská sahá,ukazuje zcela vážně míněný názor Miroslava Grunera na idnes

Výbuch v prachárně ve Vlašimi je po požáru výrobny nafty zprávou o podlomené síle státu

Z Madˇarska se ozývá, že na Evropu doléhá invaze a v ČR už pomalu neuplyne týden, aby nedošlo k havárii významného technického zařízení - výbuchy skladů munice, producent nafty, porucha v Temelíně, nehoda v prachárně

I množící se havárie na železnici a opakované poměrně závažné, i když lokální, infikace vodovodní sítě nesoucí sebou ochromení celých čtvrtí svědčí o tom, že se něco děje. Přinejmenším je v rozkladu systém ochrany civilní bezpečnosti českého státu. To znamená pochopitelně výraznou příležitost pro každého, kdo má zájem na tom, aby přehradil cestu tohoto státu k jeho aktivní akci na obranu, bude-li třeba.

http://gruner.blog.idnes.cz/c/477619/vybuch-v-pracharne-ve-vlasimi-je-po-pozaru-vyrobny-nafty-zpravou-o-podlomene-sile-statu.html

.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - Mílá Evropo!

Milá Evropo… aneb Otevřený dopis občanů České republiky
Datum: 21.9.2015
V souvislosti s uprchlickou krizí byl vytvořen otevřený dopis všech, kterým není lhostejný ani osud uprchlíků, ani členství v EU a náš obraz ve světě. Dopis „visí“ na webových stránkách, koluje na facebooku a my jej publikujeme v plném znění bez úprav.

Milá Evropo,
možná posloucháš deklarace našich politiků a myslíš si, že jsme trochu pokrytci a že si nevážíme členství v unii. Možná to vypadá, že jsme zapomněli na bolestnou historii, když naši spoluobčané museli nedobrovolně opustit zemi: 80 000 Židů během holokaustu, 800 000 Němců, často antifašistů, po skončení války, 25 000 Čechoslováků po roce 1948 a téměř 500 000 lidí po roce 1968.
Snad si klepeš na čelo, co se to najednou děje v zemi, která dala světu Karla Čapka, Tomáše Garrigua Masaryka a Václava Havla. Kde se v Češích vzalo tolik nerozhodnosti, skepse a zbabělosti? Kam se poděly myšlenky solidarity, velkorysosti a humanismu? Neboj. S naší zemí to není tak špatné. To je jen dojem, který vyvolává naše politická reprezentace...

http://svobodneforum.cz/mila-evropo-aneb-otevreny-dopis-obcanu-ceske-republiky/

Nahoru

Vědci a umělci celého světa, spojte se! Klaus reaguje

K problému uprchlické krize Klaus zopakoval, že za migrační vlnu jsou odpovědní čelní politici EU. „Tato migrační vlna nebyla způsobena v Africe nebo na Blízkém východě. Vyvolala ji Evropa sama, její nezodpovědní politici, kterým nevadí, že Evropa páchá sebevraždu. Hledat příčiny v Afghánistánu nebo Sýrii je chyba, koukejme se na politiky EU a zvláště Německa,“ řekl Klaus.
Ten také uvedl, že velmi polemizuje s termínem „uprchlík“. „Raději používejme označení ekonomický migrant, protože těch, kteří utíkají před ohrožením života, je skutečně zlomek,“ dodal exprezident..

http://www.novinky.cz/domaci/381335-doufam-ze-sef-hradni-straze-spachal-kvuli-trenkam-harakiri-vtipkoval-klaus.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

1) Seriózní prameny uvádějí, že "ekonomických" migrantů je cca POLOVINA, tj. stejně jako těch druhých! To je sice taky "zlomek", ale tak to VK určitě nemyslel...

2) http://www.respekt.cz/denni-menu/valku-v-syrii-vyvolalo-globalni-oteplovani
- viz třetí téma. Nekonzultoval to VK s Hannigem?

PS pro Vltavína:
http://garassy.blog.idnes.cz/c/475687/odkud-imigranti-proudi-a-kam-miri.html
V článku jsou statistiky Eurostatu - žadatelé o azyl v Evropě za rok 2014. Rozdělte si je sám na rozvrácené (Sýrie, Eritrea...) a bezpečné země (např. ty evropské) a vyjde vám to taky cca půl na půl.

Nahoru

Re:Neseriózní je tvrdít, že ekonomických migrantů je jen 50ˇ%

VK určitě myslel zlomek, tak jako to myslí celá řada dalších, dle Vás neseriózních, pramenů.
Pan Hannig mi nesdělil nic z toho, co konsultoval s VK. Mně sdělil pouze to, že ve Cvikově nikdy nebydlel. Koupil si kdysi dávno ve Cvikově psa. Tyto věci nesouvisí ale s migrací. Něco nám tato informace napovídá. Není asi muslim. Muslim by psa nekupoval.

Ještě jedna důležitá informace:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/381360-v-berlinske-mesite-zasahli-proti-verbirum-do-syrie.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

tak tohle je slušnej blábol:
http://svobodneforum.cz/mila-evropo-aneb-otevreny-dopis-obcanu-ceske-republiky/

a to čísla emigrantů po roce 68? To někdo usnul nad klávesnicí s prstem na nule, ne? :-)

Obecně s tezí pomoci uprchlíkům samo, že souhlasím, ale podobné bláboly podle mě dělají věci spíše medvědí službu.
A stále mi není jasné, proč zde mám uprchlíky vítat a proč se zde mají integrovat.
Žádný zákon na vítání neznám a argumenty o pracovní síle považuji pouze za z nouze cnost.

Škoda, že zde v této diskusi nezaznívají rozumné vyvážené hlasy, které by mě přesvědčili, ale pouze extrémní názory z jedné, či druhé strany

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pane Doškáři,aby jste nemusel telefonovat,odcituji Vám z rozhovoru s Petrem Hannigem.
Válka je vynechána,po ní museli Hannigovi do podnájmu
„Narodil jsem se v Ústí nad Labem v Lidické ulici ve sklepním bytě v takové vile, kde byli
naši v podnájmu...„Táta byl Němec. Narodil se v Ústí nad Labem, které bylo
z devadesáti procent neměcké. Jeho maminka byla Češka– Františka Pěknicová – a jeho táta byl Němec – Eduard Hannig,.
Když po druhé světové válce přišel odsun a odsunovali i smíšené rodiny,!!!tak se za ně sousedé z Krásného Března zaručili!!!, že byli významná česká rodina, která za války nekolaborovala.
Naopak, maminka mi vyprávěla, že tam byl takový minizajatecký tábor a ona s holkama tam chodila a házela
zajatcům přes plot jídlo. Nebyl to koncentrák, ale malinkýzajatecký tábor, ve kterém byli francouzští zajatci.
....o těch Francouzích bych mohl vyprávět...dokonce tahali nevybuchlé bomby po náletech a to německé obyvatelstvo jim dávalo jídlo,německý řezník ze Schwarischestrasse jim dokonce uvařil guláš.A jejich hlídači se otáčeli,že to nevidí...ale dále.
„Nostalgicky vzpomínám na zaniklý Nový svět neboli část Krásného Března, které se
také říkalo »Pod dráhou«, a svou Matiční ulici. Své dětství jsem prožíval v Matiční osm, to
je ten první obecní dům..„Matiční ulice dostala své jméno od slova Matice Česká. Tenkrát tam žila česká enkláva v ryze německém městě Ústí nad Labem neboli Aussig an der Elbe. V Matiční byl Český dům, kde se konaly České hodiny, byl tam Sokol...česká škola byla i za války,češi tam cvičili a měli i svůj fotbalový klub.
Když jsem po válce vyrůstal v Matiční ulici, byly tam obecní domy, ve kterých žily německé babičky, a proto
jsem i já odmalinka mluvil nejen česky, ale i německy,“ přiznává Petr.
Takže tolik o Hannigovi ze Cvikova,což jsem nikdy neřekl.
Jenom dodám,že ty německé babičky se scházeli s těmi českými a klábosili tou svou "sudetštinou".Jako před válkou,tak za války tak po válce a já mnohé poslouchal.A vytvořil si svůj názor na "spravedlivé popravy".
Z pana Hanniga se po boku Bobošíkové stal němcobijec.Já to nechápu,stejně jako nechápu,proč do středu té české enklávy navozili svobodovci tuny a tuny výbušnin,které tak záhadně /plánovaně dle historiků UL/ vybuchly.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Ten blábol,pane Beneši, má dvě verze.Jednu pod kterou se lze podepsat /je správná/ a druhou s fiktivními čísly na Svobodném foru.Proč nevím.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Možná, že původní text dodatečně opravili?

"...Možná to vypadá, že jsme zapomněli na bolestnou historii, když naši spoluobčané museli nedobrovolně opustit zemi: 80 000 Židů během holokaustu, miliony Němců, často antifašistů, po skončení války, 25 000 Čechoslováků po roce 1948 a téměř 300 000 lidí po roce 1968."

http://www.deareurope.cz/cs

Nahoru

Re: Vědci..Evropané jen potřebují čas, aby to pochopili.

Denacizace německého národa se, až na výjimky, podařila.( Důsledné odstranění nacistů a vlivu nacistické ideologie z veřejného života poválečného Německa (požadované Postupimskou dohodou) ).

Podstatně těžší je odstranit zákony šaria, čili "dešariazovat " muslimské učení, či společnost.
Podle šéfa českých muslimů M. Abbase Evropané potřebují čas, aby pochopili, že islámské náboženské právo vůči ženám je moudré.
Kamenování, bičování, sekání rukou. To jsou tresty, které jsou běžné v islámských státech, které se řídí právem šaría. Podle šéfa českých muslimů Mohameda Abbase je islámské náboženské právo vůči ženám moudré. Evropané jen potřebují čas, aby to pochopili.
Viz: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/279064/sef-muslimu-v-cesku-pravo-saria-vuci-zenam-je-moudre.html

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

a tohle má být ten opravený text?
http://www.deareurope.cz/cs
:-)))
jednak ta čísla jsou stále špatně, jednak je to celé napsáno nekorektně, manipulativně. Já osobně bych se styděl pod nějaký takovýhle slint se podepsat...

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Včera večer běžel pořad J.Klímy,kde naaranžovali podpisovou akci Pro imgranty a pak proti nim.Doporučuji si to přehrát.Ta označení sluníčkáři a fašomaškarády dokonale sedí.

Nahoru

Re: Vědci ..co na to dcera Nicholase Wintona?

"V současné době si hodně lidí myslí, že když je většina těch rodin muslimských, musí je zaškatulkovat mezi “ty druhé“. Nejsou žádní druzí - jsou stejní jako my. Když si sednete s lidmi, kteří jsou jiní než vy, a promluvíte si s nimi, začnou vám být podobní. Začnou být někým, jako jste vy," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz Wintonová
Podle ní je paradoxní, když česká veřejnost i vysocí představitelé státu jeho otce za jeho zásluhy oceňují a přitom se v České republice objevují poslední dobou značně rozporuplné hlasy v rámci debaty o imigraci.
Já dodám,že to není paradoxní,ale normální.,

Nahoru

Dejme uprchlíky celému světu tvrdí Orbán.To je bomba

Proč jen Evropa? Dejme uprchlíky celému světu, navrhl v Německu Orbán
„Vytvořme světový kontingent a začleňme celý svět do řešení této uprchlické krize. Ať jsou světové kvóty,“ řekl při návštěvě Bavorska, které je v rámci Německa nejvíc zasažené migrační krizí.
„Jižní hranice Bavorska dnes chrání Maďarsko,“ dodal Orbán. „Mým cílem na summitu bude, abychom vnesli realitu do evropské politiky,“ dodal.
„Vytvořme světový kontingent a začleňme celý svět do řešení této uprchlické krize. Ať jsou světové kvóty,“ řekl při návštěvě Bavorska, které je v rámci Německa nejvíc zasažené migrační krizí.„Jižní hranice Bavorska dnes chrání Maďarsko,“ dodal Orbán. „Mým cílem na summitu bude, abychom vnesli realitu do evropské politiky,“ dodal.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/381468-proc-jen-evropa-dejme-uprchliky-celemu-svetu-navrhl-v-nemecku-orban.html

Jak se zachová Austrálie?

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - pane Beneši,

uvažoval jsem i o tom, že vám připomenu biblické Podobenství o milosrdném Samařanovi...

Spíš ale přijmete věcné argumenty P. Rychetského, který reprezentuje naši nejvyšší právní instituci (viz dnešní rozhovor v MFD):

Jsem téměř otřesen tím, jak se v české společnosti šíří xenofobie a nenávist k lidem, kteří utíkají před hrůzami skutečné války vedené tím nejbarbarštějším způsobem.

Jakmile se jakýkoli uprchlík z té ohromné vlny ocitne na území našeho státu, platí pro něj veškerá pravidla zaručená Listinou základních práv a svobod. Současně platí a mají ústavní charakter i veškeré závazky České republiky z mezinárodních smluv, ať již o uprchlících, nebo o mezinárodní ochraně.

Nelze rozdělovat rodiny, nelze je okrádat o úspory, o mobily. Nejsou to žádní trestanci a musí mít zajištěno důstojné zacházení včetně přiměřeného ubytování, sociálního a zdravotního zabezpečení.

Civilizační a kulturní úroveň národa se posuzuje podle toho, jak zachází s těmi nejslabšími. Sirotky, vězni, uprchlíky...

Spravedlnost je stále spíše utopií. Stačí se podívat, jak se zachází v současné době s uprchlíky z některých zemí a koneckonců i na realitu v naší společnosti. Tuším, že nejen státní úředníci, příslušníci policie, případně i představitelé veřejně poskytovaných služeb, jako je zdravotnictví či sociální péče, se občas chovají rozdílně vůči jednotlivci. Nejen podle jeho vzhledu a ošacení, ale někdy podle barvy jeho pleti a sociálního statusu.

(Jen ještě dodám, že KAŽDÁ iniciativa, která takové postoje prosazuje, si zasluhuje podporu a úctu - ne kritiku nebo dokonce výsměch - viz například ten váš "slint"...)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Pane Tichý,

s Vaším posledním příspěvkem, resp. s tím, co napsal p. Rychetský souhlasím. Ne, že bych s tím pánem souhlasil vždy, má taky svoje, ale s tímhle se souhlasit dá.
S čím ale nesouhlasím je to, co jste nakonec napsal v té závorce. Něco, co je věcně špatné, manipulativně napsáno apod. nebudu podporovat.

Ovšem stále mi to nevyjasňuje, proč bych měl uprchlíky vítat a proč by se měli integrovat do naší společnosti.

Nahoru

Re: Vědci. I ODS se chce soudit! Zeman poděkuje Ficovi

Zítra zdvihnu telefon, Robertovi zavolám a poblahopřeji mu k odvaze, prohlásil o Ficovi Zeman
Prezident Miloš Zeman oceňuje postoj slovenského premiéra Roberta Fica, který řekl, že nebude respektovat rozhodnutí ministrů vnitra osmadvacítky ohledně přerozdělení 120 tisíc uprchlíků podle povinných kvót. Zeman chce Ficovi osobně poděkovat, uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
Fico po úterním jednání, kdy ministři vnitra EU přehlasovali Česko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko, uvedl, že raději vstoupí do infringementu (procedury porušení pravidel), než aby respektoval diktát. Nevyloučil ani soudní spor s Bruselem.
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ve středu případný soudní spor s EU odmítl, podle svých slov nechce žalobami stupňovat napětí v Evropě.
ODS žádá soudní spor s Bruselem
K napadení rozhodnutí vyzvala vládu ve čtvrtek ODS. „Vláda by se měla připojit ke slovenské vládě a právně rozhodnutí rady napadnout,“ řekl místopředseda strany Jan Zahradil.
Hlasování kvalifikovanou většinou v takto důležité otázce se nemůže podle Zahradila použít. Občanští demokraté se proto rozhodli spustit iniciativu „Ne kvótám”, která má za cíl vyvinout na vládu tlak, aby neustupovala rozhodnutí Rady
Více na :http://www.novinky.cz/domaci/381575-zitra-zdvihnu-telefon-robertovi-zavolam-a-poblahopreji-mu-k-odvaze-prohlasil-o-ficovi-zeman.html

Nahoru

Vědci..... Vl. Vondružka prohrali-jsme-a-poneseme-nasledky

http://prvopodstata.blog.cz/1508/prohrali-jsme-a-poneseme-nasledky

Nahoru

Re: Vědci proti strachu - beseda Respektu!

Přínosná beseda Respektu:
http://www.respekt.cz/fokus/simon-panek-xenofobie-ceskych-medii-a-neschopnost-politickych-elit-je-skandalni

Pokud nemáte moc času na celou besedu, poslechněte si aspoň příspěvek staršího, rozhořčeného účastníka (není to John Bok?) od 50. minuty záznamu (až na ty vulgarizmy na konci)!

Dole je i záznam komentáře Erika Taberyho k tématu: Chovanec nemohl o kvótách vyjednávat, protože neumí jazyky.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu Klaus to věděl už dávno

http://www.novinky.cz/domaci/381626-referendum-nebo-mimoradne-volby-vyzyva-kvuli-uprchlikum-klaus.html

Bylo zcela názorně předvedeno, že se v Evropské unii vládne silou, jako tomu ostatně bylo vždycky. Do okamžiku Lisabonské smlouvy to ale tak snadné nebylo, neboť do té doby v EU neexistovalo o závažných věcech většinové hlasování,“ uvedl Klaus ve čtvrtečních Událostech, komentářích v České televizi.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Nic nového, pane Doškáři. Sám jste byl celé období zastupitelem. Zkuste si na chvilku představit, co by se stalo, kdyby každé rozhodnutí ZM platilo jen tehdy, když NIKDO NENÍ PROTI? Myslím, že by to fungování obce úplně ochromilo: pokud by někdo z opozice "shodil" hlasování, příště by se mu zas někdo jiný pomstil atd. Podobně by jediný stát mohl fungování EU z trucu sabotovat. Proto pravidla EU umožňují Evropské radě, aby dále zvyšovala počet oblastí, kde se v Radě ROZHODUJE KVALIFIKOVANOU VĚTŠINOU.

Kromě toho: Dne 3. listopadu 2009 v 15 hodin prezident Václav Klaus Lisabonskou smlouvu svým podpisem sám ratifikoval.
Koncem roku 2008 v interview s ČT totiž VK prohlásil: „Já mohu nahlas opakovat jeden svůj výrok. Pokud by opravdu všichni se shodli, že lisabonská smlouva je takové zlaté ořechové pro Evropu, že být musí, že je jedna jediná osoba, která by ji chtěla zablokovat, a tou osobou je český prezident, tak toto já neudělám. To je všechno.“

Všechny české parlamentní politické strany v roce 2009 s výjimkou KSČM Lisabonskou smlouvu více či méně podporovaly...
(podle Wikipedie)

Nahoru

Re: Vědci proti strachu.. referendum co nejdříve

Pane Tichý, umím si představit všechno, co Vy si představit neumíte. Jsem tomu rád.
Vždy jsem si vážil pana presidenta Klause a vážím si ho i dnes. Včera mi mluvil, na Vaší ČT 1, z duše. Vysvětloval i to, proč nakonec LS podepsal a bylo to i logické.

V EU se vládne silou. Jsem za to , aby bylo referendum, o příjmu uprchlíků, co nejdříve. Myslím referendum, které odmítne, nebo neodmítne nařízené kvóty uprchlíků. Tento požadavek je uveden v petici iniciované panem expresidentem Klausem.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Se divim tomu Klausovi,že nevyhlásil referendum a nezeptal se lidí,jestli chtějí omilostnit gaunery,co okradli stát i lidi o stovky miliard.Nebo vypustit všechny kriminálníky,aby se tak razantně navýšila kriminalita.
Rozhodl silově.,
Káže vodu,pije víno.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

... kromě toho vymejšlí petice a pořádá akce jako "občan Klaus", ačkoli ho už roky nikdo nikam nezvolil. A vždycky přece PRÁVĚ PROTI TOMU vystupoval.

Škoda, pane Doškáři, že nedokážete přečíst dotaz a odpovědět na něj. Tak znova: jak by fungovala kterákoli radnice, kdyby každý ze zastupitelů měl právo veta?

A další: Máte vůbec ponětí, jak a o čem se v EU rozhoduje KVALIFIKOVANOU VĚTŠINOU (a co to teda je)?

Ostatně soudím, že žádné referendum nebude. Stačilo by pozorně poslouchat předsedu vlády.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jestli myslíte to samé ponětí co já, tak mám.

Exprezident Václav Klaus bude usilovat o to, aby kvůli postoji české vlády, která se nehodlá bránit proti kvótám o rozdělení uprchlíků, bylo vypsáno buď celostátní referendum, nebo mimořádné parlamentní volby. Ve čtvrtek večer v Událostech, komentářích v ČT oznámil, že kvůli tomu povede konzultace s parlamentními i neparlamentními stranami.
Zatímco slovenský premiér Robert Fico hned oznámil, že Slovensko hlasování ministrů vnitra zemí EU nebude respektovat a napadne ho soudně, česká vláda se rozhodla opačně (o postoji ministrů čtěte zde). O žalobě uvažuje i Maďarsko. Podle Klause vládě Bohuslava Sobotky nikdo nedal mandát, aby tak postupovala.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/klaus-chce-referendum-ci-mimoradne-volby-kvuli-postoji-vlady-ke-kvotam-1ml-/domaci.aspx?c=A150925_091208_domaci_kop

Když si to umí představit expresident Klaus, tak si to umím představit i já.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Tak v Německu využívají protiuprchlickou propagandu neonacisté,u nás Klaus a jeho následovníci.Trefné.

Nahoru

Re: Vědci proti strachu a lhostejnosti

Bavorsko uprchlíky vítá:
http://plzen.idnes.cz/uprchlici-bezenci-uprchlicka-krize-nemecko-fk6-/plzen-zpravy.aspx?c=A150923_100333_plzen-zpravy_pp

Věří této propagandě ještě někdo vůbec?

Já jsem se doposud nedozvěděl, proč bych je měl vítat, ale jestli bych se neměl nad sebou zamyslet? No, pro začátek mi stačí, že mám vlastní, ne obecní byt:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/381631-uvolnete-byt-potrebujeme-ho-pro-uprchliky-naridila-radnice-obyvatelce-nieheimu.html
Tohle je hodně špatný přešlap, který ke klidné situaci moc bohužel nepřispěje.

Nahoru

Re: Vědci... Není zde jen Reflex, je zde i Jiří Vyvadil v PL

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Vyvadil-Mila-Daso-Vy-nechapete-ze-Vas-Vasek-byl-v-moralnim-smyslu-vrah-398400
Mimo jiné je zde např.:"
Otázka zní, Dášo: kolika vojenských agresí se tento zavrženíhodný a zločinný režim od roku 1948- 1989 účastnil….
Nuže žádného: žádná mise, žádná agrese…teploučko a buzerace v kasárnách.
Dobře jste odpověděla.
A teď kontrolní otázka: Kolika vojenských agresí se účastnil režim, který Váš Vašek na počátku vybudoval…
Pojďme počítat…
Válka v Iráku, humanitární bombardování Jugoslávie, válka v Afghánistánu, 2. a zásadní válka v Iráku, arabské jaro……které postihlo Tunisko, Maroko, Egypt, Libyi a s tím související útoky v Libyi a dnes válka v Sýrii.
snažil odklonit fakt, že je to, z hlediska odpovědnosti České republiky jeho dílo.
Váš lidumil Vašek měl nástupce.
Byl jím sebestředný a arogantní Václav Klaus.
Ne nebyl lidumilem v očích havlistických následovníků Vašeho Vaška.
Ale po celý svůj život v politice ostře protestoval proti humanitárnímu bombardování Srbska, válce v Iráku (velvyslance USA vyrazil ze dveří, když mu lhal o existenci zbraní hromadného ničení v Iráku), či útoku na Libyi. A donedávna byl kritizován, že nechce vojenský útok na Rusko.
Milá Dášo, očekávám Vaši sebereflexi.
Ti uprchlíci jsou v našich poměrech, především dílem Vašeho manžela."

Nahoru