Liberecký kraj vydal brožuru, která hodnotí končící rok 2020

Zprávička
Verze pro tisk |

Liberecký kraj opět po roce představuje výsledky své dosavadní práce. Činí tak každoročně, a to prostřednictvím tradiční brožury. Veřejnost se v ní dozví kompletní informace o letos dokončených projektech, investicích a záměrech kraje na další rok. 

Odkaz na stažení brožury: https://poradenstvi.kraj-lbc.cz/getFile/case:show/id:1087810/2020-12-10%2021:53:44.000000

Další zprávičky

Druhé testovací místo pro řidiče kamionů by mělo být v Harrachově

24.2.2021 07:53 | redakce

Liberecký kraj je připraven zprovoznit další odběrové místo pro řidiče kamionů, tentokrát na česko-polské hranici v Harrachově. Na pravidelné tiskové konferenci po jednání Krizového štábu Libereckého kraje to uvedl hejtman Martin Půta. Stejnou službu již zajišťuje kraj ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem a společností SMRŽO – MEDIC v Hrádku nad Nisou vedle silnice I/35.

Testovací místo pro řidiče kamionů bude fungovat do začátku března

19.2.2021 21:52 | Andrea Fulková

Místa pro provedení antigenních testů jsou v příhraničním Hrádku nad Nisou rovnou dvě. Jedno z nich, vedle silnice I/35 směrem do Polska, slouží pouze řidičům kamionové dopravy. Je pro ně snadno dostupné a funguje šest dnů v týdnu. V tomto režimu bude v provozu do doby, než sousední Německo neukončí podmínku negativního testu pro vstup do země. Tato podmínka zřejmě bude platit do prvního březnového týdne.

Očkovací centrum v KD Crystal

15.2.2021 17:25 | redakce

Nové očkovací centrum se bude nacházet v budově Kulturního domu Crystal na adrese Boženy Němcové 2942, Česká Lípa, a do provozu bude uvedeno 22. 02. 2021. V prvních týdnech provozu bude centrum otevřeno v době mezi 13. a 17. hodinou. Pro osoby registrované na očkování je na parkovišti před budovou KD Crystal vyhrazeno několik bezplatných parkovacích míst – ta budou viditelně označena. Vstup je bezbariérový.

Hejtman požádal o vyhlášení stavu nouze

14.2.2021 18:50 | Andrea Fulková

V neděli 14. února 2021 na základě doporučení Krizového štábu Libereckého kraje a s ohledem na skutečnost, že Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR dne 11. února 2021 odmítla prodloužit stávající nouzový stav, požádal hejtman Martin Půta předsedu vlády ČR Andreje Babiše o vyhlášení nouzového stavu na dobu dvou týdnů.

Pokud žádosti nebude ze strany vlády vyhověno do neděle 14. února 2021 do 18.00, bude muset hejtman Půta vyhlásit na území Libereckého kraje stav nebezpečí.

Uzavření Edmundovy a Divoké soutěsky do poloviny dubna

5.2.2021 20:20 | redakce

V současnosti jsou z důvodu kůrovcové kalamity a vysokého rizika pádu stromů až do poloviny dubna uzavřeny všechny přístupové cesty do soutěsek Kamenice, tj. od Hřenska, Mezné, Hájenek i Soorgrundem od Vysoké Lípy a Mezní Louky. V těsné blízkosti koryta řeky obou soutěsek, které patří do klidové zóny, je kolem tisícovky odumřelých smrků, z nichž třetina nejvíce nebezpečných stromů má být do začátku sezóny odstraněna.

Vše přehledně na jednom místě. Kraj spustil web k očkování

3.2.2021 17:36 | Filip Trdla

Jaká je aktuální epidemická situace? Jak se zaregistrovat k očkování proti COVID-19? Nejčastější otázky a odpovědi k současnému vývoji? To vše najdou na přehledném místě návštěvníci nových krajských stránek pod adresou https://ockovani.kraj-lbc.cz/.   

Na přípravu webu pracovalo tiskové oddělení Krajského úřadu Libereckého kraje ve spolupráci s odborem informatiky a dodavatelem IT technologií a služeb v rámci své pracovní náplně.

„Jsem rád, že obyvatelé našeho kraje na jednom místě naleznou ucelené informace o současné situaci ohledně vývoje koronavirové pandemie a možnosti, jak a kde se proti nemoci nechat očkovat a kam zajít na testy,“uvedl hejtman Martin Půta.  

Na web se občané mohou dostat dvěma způsoby, a to buď proklikem z panelu v horní části oficiálních stránek Libereckého kraje (www.kraj-lbc.cz) anebo vypsáním adresy ockovani.kraj-lbc.cz do vyhledávacího okénka v internetovém prohlížeči.

Volné termíny pro svatby na hradě Lipý

3.2.2021 17:35 | Kultura Česká Lípa

Malebná scenérie českolipského hradu Lipý jako ideální místo pro svatební obřad. To je možnost, kterou nabízí Kultura Česká Lípa pro všechny zájemce o svatbu na nějakém pěkném místě našeho města. Od dubna do září je proto v nabídce celkem jedenáct termínů, kdy si budou moci nastávající manželé říct své ano na nádvoří naší českolipské památky.

„O svatební obřady na nádvoří našeho hradu jsme registrovali zájem i loni, také se tu několik pěkných svateb odehrálo. Letos jsme se proto rozhodli jít cestou nabídky konkrétních termínů i s dostatečným předstihem,“ dodává ředitelka Kultury Česká Lípa, Tereza Vraná.“

Nabízené termíny:. 23. a 24. dubna

                                   14. května

                                    2., 3., 23. a 24. července

                                    6., 20. a 21. srpna

                                    17. září

Zájemci si mohou konkrétní termínrezervovatna telefonním čísle732 324 700.

Provoz krajské linky k očkování omezen

27.1.2021 07:52 | Filip Trdla

 Provoz krajské linky k očkování bude od nadcházejícího víkendu omezen. Nadále bude fungovat pouze v pracovních dnech, protože o sobotách a nedělích o její služby nebyl takový zájem.

Společné prohlášení zástupců MŽP, MZV a Libereckého kraje

9.12.2020 19:27 | redakce

Dnes se zástupci Ministerstva životního prostředí ČR, Ministerstva zahraničních věcí ČR a Libereckého kraje jednoznačně shodli na tom, že polská reakce na požadavky, které by mohly vést k mimosoudnímu řešení problémů způsobených těžbou v polském hnědouhelném dole Turów, je naprosto nedostatečná a nelze ji akceptovat.

Česká strana o tom bude informovat jak své polské protějšky, tak i Evropskou komisi, která ji o to přímo požádala. Česká republika očekává do konce roku vyjádření Evropské komise k podanému podnětu dle čl. 259 Smlouvy o fungování EU. Na základě vyjádření Komise i dosavadního průběhu jednání následně vláda rozhodne o dalším postupu v celé záležitosti.

MČR v boxu v České Lípě

7.12.2020 16:43 | redakce

Ve dnech 9.12. -11.12. 2020 se ve víceúčelové hale v České Lípě uskuteční za podpory města Česká Lípa a České boxerské asociace MČR v boxu. 

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli

29.10.2020 12:33 | redakce

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst.

Pokladna KD Crystal uzavřena

27.10.2020 15:17 | redakce

Kultura Česká Lípa, příspěvková organizace na základě rozhodnutí vlády ČR v souvislosti s nařízeními k ochraně před onemocněním COVID-19 UZAVÍRÁ od 28.10.2020 do odvolání POKLADNU KD CRYSTAL.  Uzavřena zůstává také pokladna v kancelářích v 1. patře KD Crystal. Pro informace o stornu vstupenek a vrácení peněz na přesouvané nebo rušené akce se obraťte na e-mail info@cl-kultura.cz

Covid 19 děčínskou zoo o sto tisíc návštěvníků nepřipravil

14.10.2020 08:33 | Alena Houšková

Stotisícovou hranici návštěvnosti se děčínské zoologické zahradě podařilo letos překonat i navzdory koronavirové krizi. Dosáhla jí těsně před plošným uzavřením všech zoo, které vláda vyhlásila na pátek 9. října 2020. Prozatím se tak letošní návštěvnost zastavila na čísle 100.151 příchozích. 

Lidé trvalých hodnot

7.10.2020 18:10 | redakce

Již zítra uvede v Centru textilního tisku Mgr. Zdeněk Pokorný svoji přednášku s názvem LIDÉ TRVALÝCH HODNOT - před 350 lety zemřel Jan Amos Komenský. Jak už podtitul napovídá, řeč bude o učiteli národů, od jehož úmrtí letos uplyne právě 350 let. Vstupenky v prodeji na pokladně KD Crystal nebo na místě před akcí.

Počet registrovaných drive-in voličů pro druhé kolo senátních voleb

7.10.2020 18:06 | redakce

Množství voličů, kteří využili možnost odvolit v tzv. drive-in režimu pro 2. kolo senátních voleb, je výrazně nižší než před prvním kolem. Pět se jich zaregistrovalo v okrese Česká Lípa, žádný v okrese Liberec.