Dnes je 17. 09. 2024
svátek má Naděžda

Bohemie MTB maraton 2013

Uplynulou neděli se uskutečnil už 12. ročník cyklistického Bohemie MTB Maratonu. Závod byl zahajovacím podnikem seriálu závodů horských kol Haven Amulet cup 2013.

Centrum závodu bylo jako už tradičně v Radvanci a na závodníky kromě náročné trati čekalo překvapivě slunečné a teplé počasí.
V dopoledních hodinách proběhly závody nejmenších adeptů cyklistiky. Děti do 6 a do 10 let absolvovaly jednoduchou trasu po parkových cestičkách za vydatného povzbuzování rodičů a doprovodů.
Hlavní závod dne Maraton Bohemie byl odstartován v pravé poledne a na závodníky čekala 42kilometrová trasa poznamenaná dlouhou zimou a místy i nezvykle velkou těžbou dřeva. Vice jak stovka závodníků si však s nástrahami trati poradila důstojně a bez zaváhání. Hned po startu se vytvořila silná skupinka závodníků, která se odpoutala od hlavního pole. Tato skupina se zhruba v polovině trasy zredukovala na tři závodníky. O vítězství si to v závěrečných kilometrech rozdali Jan Novota a Jan Matoušek, kteří se odpoutali od třetího Tomáše Bartáka. Více sil ve finiši pak dokázal vydolovat Jan Novota z Bicykl Team Kříž a zaslouženě zvítězil. Vítěz závodu zhodnotil závod jako těžký, ale technicky zajímavý, a upřímně se radoval ze svého prvního absolutního triumfu v tomto závodě.
Na druhém místě dojel s minimální ztrátou Jan Matoušek z Eleven team Příchovice a třetí byl Tomáš Barták z Remerx-Merida team Kolín. Mezi ženami zvítězila Katarina Španihelová z Cyklofit MTB team Liberec.

Maratonem Bohemie odstartovala letošní biková sezona a pro závodníky v blízkém okolí jsou připraveny další atraktivní podniky. Už následující neděli začíná v České Kamenici další ročník Pekla severu oblíbenou Cross country Jehla a 5. května je v Doksech na programu další závod Haven Amulet cupu XC Bílý kámen.