Koncert Dana Bárty s kapelou Illustratosphere v KD Crystal

Verze pro tisk |

DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE - NĚMÁ ÉRA TOUR | 11. 4. 2024 od 19 hodin | Kulturní dům Crystal Česká Lípa

Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kultovních J.A.R. Jeho široký hudební rozhled získal uplatnění od roztančených Sexy Dancers přes populární písně z filmů (mj. Snowboarďáci, Rafťáci, Horem pádem) až k jazzu spojenému např. s triem Roberta Balzara. Svou výraznou stopu zanechal v řadě dalších domácích hudebních projektů a vystupoval i s veličinami světového hudebního nebe (např. s fenomenálním zpěvákem Bobby McFerrinem nebo se Stingovým dvorním kytaristou Dominikem Millerem).

V roce 2000 Dan Bárta překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere, se kterou vydal dosud pět řadových alb a jedno živé dvojalbum. Koncertní turné bude věnováno především návratu ke skladbám z prvních dvou desek (eponymnímu debutu a Entropicture), které znovu vycházejí v remasterované reedici (a vůbec poprvé i na vinylu).

Nezaměnitelný hlas s vynikající technikou zpěvu, texty pohrávající si s půvabem češtiny a prvotřídní hudebníci: to vše dává vzniknout písním vzlétajícím nad standard populární hudby. Dan Bárta & Illustratosphere okouzlují posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již více než dvacet let!

VSTUPNÉ 590 Kč | 490 Kč

Vstupenky zakoupíte online, na pokladně KD Crystal ve všední dny od 15 do 18 hodin, na pokladně v Centru textilního tisku úterý–sobota 9–12 a 13–16 hodin nebo na místě před začátkem koncertu.

Více informací na www.cl-kultura.cz a www.danbarta.cz

alt
alt
alt
Nahoru