Dnes je 01. 10. 2024
svátek má Igor

Obhajoba vítězství na vánočním turnaji v Kolíně

Velkého úspěchu dosáhli hráči HC Česká Lípa ročník 2005 na turnaji v Kolíně. O vánočních prázdninách se koná tradiční vánoční turnaj v minihokeji. Loňský ročník se nám po velkém boji podařilo vyhrát a i letos jsme v koutku duše věřili v úspěch.

V prvním zápase se kluci utkali s HC Příbram. Hned od prvních minut se do soupeře pustili a k ničemu ho nepustili, výborně bruslili a z toho vyplývala převaha a brankové příležitosti. Mohli jsme vyhrát i větším rozdílem, ale i tento výsledek byl výborný a v dalším průběhu turnaje se ukázal jako klíčový.

HC Česká Lípa x HC Příbram   12 : 0

Branky:       Čamra 3x, Hašlar 2x, Lučan 4x, Janata 2x, Šmejkal 1x,

Asistence:   Janata 3x, Hašlar 1x, Kučera 1x, Čamra 1x, Lučan 1x, Hrobský 1x,

Druhý zápas proti Chrudimi byl o hodně vyrovnanější a pro nás se šťastným koncem. Ze začátku utkání to vypadalo na jednoznačný výsledek v náš prospěch, vedli jsme už 2:0, ale o náskok jsme přišli nešťastným gólem necelé 2 minuty před koncem. Naštěstí to kluky nezlomilo a hned z protiútoku dali rozhodující gól, na který už soupeř odpovědět nedokázal.

HC Česká Lípa x HC Chrudim   4 : 3

Branky:       Lučan 2x, Hašlar 1x, Janata 1x

Asistence:   Lučan 1x, Janata 1x

Poslední zápas ve skupině jsme sehráli se soupeřem z Vysočiny HC Lvi Chotěboř. Tento soupeř byl velice kvalitní a hrál se vyrovnaný a emocemi nabitý zápas. I mezi fanoušky se rozpoutal boj hlasivek o co nejhlasitější povzbuzování svých borců. S ohledem na předešlé výsledky nám stačila remíza, kterou jsme vybojovali. Celý tým bojoval a ukázal bojovného týmového ducha, pevná obrana, v čele s vynikajícím brankářem, i přes nepřízeň osudu, když se nám podařilo vstřelit si nešťastný vlastní gól, zápas zvládla.

HC Česká Lípa x HC Chotěboř   2 : 2

Branky:       Lučan 2x,

Asistence:   Janata 1x

Tyto výsledky znamenali postup do finále turnaje a boj s domácím Kolínem.

Finálový zápas se nám povedl a nedali jsme domácím nejmenší šanci. Hráli jsme náš kombinační hokej a střelecky se prosadily všechny útoky, což dělalo trenérům a  fanouškům největší radost.

Finále:    HC Česká Lípa x SC Kolín  10 : 4

Branky:       Rajsigl 1x, Čamra 2x, Lučan 3x, Hašlar 1x, Janata 3x,

Asistence:   Grešl 1x, Hašlar 1x, Čamra 1x, Lučan 1x, Janata 1x

Při vyhlášení výsledků turnaje byli vyhlášeni i nejlepší hráči turnaje. Nás potěšilo, že jsme i tam měli své zastoupení, když nejlepším střelcem byl T. Lučan s 11 góly a nejlepším brankářem D.Hora. Gratulujeme!!!