Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

Hokejisté nezvládli odvetu semifinále play-off a sezóna končí

Od úvodního vhazování  více útočili domácí, puk z jejich holí několikrát poskakoval nebezpečně v brankovišti českolipských. S přibývajícími minutami se tempo zvolnilo. Sudí nasadili přísný metr a hrály se časté přesilovky. Ani jedno z mužstev však nepřetavilo početní výhodu v gól, byť zejména domácí k tomu byli blíž. Třetina poklidně dospěla ke konci za bezbrankového stavu.

I začátek druhého dějství připomínal spíše přátelský zápas než semifinále play-off. Vzruch přineslo  až oslabení libereckých, v něm  ale hosté předvedli doslova festival zmařených příležitostí. Na druhé straně vyfasoval 2+10 Řezáč za tvrdý střet u mantinelu. Přesilovku domácí nevyužili, ale v polovině utkání už se radovali. Po akci Malínského se štěstím skóroval Baran. Poté  opět ukazovali své umění zejména oba brankáři a tak stav 1:0 vydržel až do konce třetiny.

Českolipští se rozhodli změnit brankový stav a hned od prvních minut třetí třetiny zaměstnali gólmana domácích. Srovnat stav se jim podařilo v přesilovce pět na tři. Prosadil se Novák. i nadále měli hosté víc ze hry a po chybě domácího brankáře strhl vedení na lipskou stranu kapitán Holčák. Pět minut před koncem  Veberova tečovaná střela znamenala vedení hostů 1:3. PSK ke konci zkusil hru bez brankáře a 39 vteřin před koncem snížili. Navíc jim nezbyl čas a domácí tak podlehli českolipským 2:3.

Branky: 31. Baran (Malinský), 60. Kotrč (Šebesta J.)  -  49. Novák (Peterka), 52. Holčák,  55. Veber (Holčák).

Vyloučení : 9:9

Diváci : 130

HC  Česká Lípa – PSK Liberec  4:7 (1:2, 2:1, 1:3 – 0:1)

Do odvety nastoupili domácí s odhodláním potvrdit své vítězství z Liberce, ale hosté byli proti a naopak to byli oni, kdo se v sedmé minutě ujali vedení. To zvýšili za dalších 87 vteřin na 2:0. Domácí odpověděli gólem Rašína ale jejich další snahy brzdila častá vylučování. Slušně zaplněné ochozy se bavily svižnou hrou a oba celky předváděly své útočné snahy. Dalšího gólu se ale diváci do přestávky nedočkali.

V další části se po ospalém začátku hra poněkud vyostřila. Domácí se snažili srovnat skóre, ale pozorný Pirochta v brance libereckých byl proti. Hosté přidali třetí branku, po chybě domácího gólmana Karáska měl snadnou práci Šebesta. Na 2:3 snížil Karel Veber a domácí zatlačili hosty do defenzívy. V této fázi oba týmy bojovali o každý kousek ledu. Vyrovnání přinesla trefa Bauera tři minuty před koncem třetiny. Po dvou třetinách byl stav 3:3.

Když po třech minutách třetí třetiny strhl vedení na stranu domácích Preussler, bouřili diváci nadšením. Jejich euforii umírnil Šebesta a vyrovnal na 4:4. Pátý zásah za Karáskova záda nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Gól padl až 3,5 minuty před koncem, bohužel opět do sítě domácích. Remízu, která by zaručila postup se domácí snažili urvat při power-play, ale naopak sami inkasovali šestou branku z hole Malínského a prodlužovalo se.

Prodloužení ovládli hosté. Domácí bez nápadu nedokázali Pirochtu přímo ohrozit a tak udeřilo na druhé straně. Zlatý gól pro hosty trefil v čase 63:55 Maděra a ukončil tak domácím letošní sezónu. Ve finále KLM se utkají  liberecké týmy VTJ a PSK.

PSK Liberec – HC Česká Lípa  2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 11. Rašín (Bauer), 33. K. Veber (Rašín, Peterka), 37. Bauer (Peterka),  44. Preussler (Holčák) – 7. Baran (Malínský), 9. Šebesta (Ubry), 31. Šebesta, 48. Šebesta (Zákoutský), 57. Zákoutský (Maděra), 59. Malínský, 64. Maděra

Vyloučení: 5 – 6                  Diváci: 380               Report: Pavel Milt         Foto: Půlčlověk