Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

Démoni pokřtili novou halu výhrou

Sobotní večer a 20. hodina, to je vždy jasná volba, co s volným časem, Démoni totiž hrají svá domácí utkání v nové sportovní hale Česká Lípa. V šestém kole druhé ligy západ a zároveň prvním historickém severočeském derby jsme hostili Slávii TU Liberec.

I když dle prozatímních výsledků jsme byli mírným favoritem, tak naše statistika vzájemných zápasů jasně hovořila ve prospěch Slávie. Ještě nikdy jsme Slávii neporazili.

První poločas jsme začali opatrně a vyčkávali, co na nás Slávia přivezla za taktiku. Ale nepřišlo nic nového, kromě famózního výkonu bratří Beránků. Obzvlášť Jiří Beránek byl na palubovce vždy neomylný. Ovšem to na nás prozatím v tomto zápase nestačilo. V páté minutě po ukázkové akci Jakuba Dutky překonal Makovinyho v brance hostí Lukáš Půlpán a bylo to 1:0. Sedm minut poté se po asistenci Martina Švece parádně trefil Milan Soukup.

2:0 už vneslo do naší hry klid a pohodu. V šestnácté minutě po akci dvojice Husák, Beránek přišlo snížení, ale hned z další akce, kterou založil Jakub Dutka, přišlo zvýšení skore z futsalky Milana Soukupa a stav pro první poločas byl 3:1.

Ve druhém poločase jsme začali celkem zbrkle a po zbytečném faul si míč postavil Jiří Beránek a s přehledem snížil na 3:2.

To byl moment, kdy jsem trošku zapochyboval o vývoji dnešního utkání a lehce jsem se začal obávat o konečný stav. Bylo to na místě. Slávia začala hrát aktivněji a vytvářela chvílemi větší tlak, něž bylo zdrávo. Trochu uklidnění na naší lavici přinesl Václav Zdich, který po signálu z rohu zvyšoval na 4:2. Slávia ale potřebovala body jako sůl, a tak se jen tak nechtěla vzdát. Po akci Husák, Kraslický opět snížila na rozdíl jednoho gólu. Jenže pak přišel zkrat hostujícího brankáře, který nestačil nebo nechtěl vykopnout druhou malou domů od Milana Bláhy. Takže skóre 5:3 a deset minut do konce zápasu nahrával v náš prospěch. Teď bylo na Slávii, co vymyslí, aby si odvezla z České Lípy alespoň bod. Slávia vytvořila tlak před naší brankou a donutila tím naší obranu k hrubé chybě, a tak přišel trest od bratří Beránků na 5:4.

V závěru zápasu hrála Slávia power play, ale na skóre se již nic nezměnilo, a tak Démoni slavili další body.

Nová hala, ale i atraktivní soupeř přilákali na tribunu rovných 320 diváků, kteří vytvořili našemu týmu skvělou domácí atmosféru.

Budu doufat, že Démoni a jejich futsalové nasazení přiláká minimálně tolik diváků i na další domácí utkání, které sehrajeme s lídrem soutěže CF Radobýl Litoměřice.

FC Démoni Česká Lípa – Slávia TU Liberec 5:4 ( 3:1 )