Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

2. liga futsalu: Českolipští Démoni zdolali Benešov

V rámci 16. kola druhé futsalové ligy skupiny Západ hostili Démoni celek Benešova. Podle postavení v tabulce byli domácí jasnými favority, jenomže Arsenal nedal svou kůži lacino a Českolipští zlomili odpor soupeře až ve druhém poločase, kdy díky gólům Beránka a Švece odskočili na tříbrankový rozdíl. Benešovský Burian už pak jen snížil na konečných 5:3.

Trenér Démonů Karel Kruliš se musel v duelu s Benešovem obejít bez kanonýra Milana Soukupa, který si odpykával trest za čtyři žluté karty. Během utkání navíc kvůli zranění odstoupil Karel Kaňkovský. Hostitelé se však s těmito ztrátami vypořádali a po neproměněných šancích Buryána a Demkeho, který trefil břevno, se ujala spolupráce Šindeláře s Davidem Haviarem – 1:0.
O dvě minuty později běžel Vojtěch Pohorský sám na brankáře Michálka a srovnal – 1:1. Zanedlouho Českolipští znovu vedli, Švec předložil lahůdkovou přihrávku Stanislavu Bejdovi, který jen uklidil míč do prázdné branky – 2:1. Poté se prosadil i Lukáš Demke, který pro svůj tým zařídil dvoubrankový náskok – 3:1. Vzápětí trefil Paleček tyč a těsně před přestávkou snížil Vojtěch Pohorský na 3:2.

Ve druhém dějství si Démoni vypracovali řadu příležitostí, ale střeleckou impotenci prolomil až ve 33. minutě po přesném pasu Bejdy Jiří Beránek - 4:2. Záhy se trefil i Martin Švec, který nejenom že definitivně zlomil odpor soupeře, ale navíc zaznamenal 100. gól mužstva v sezóně – 5:2. Minutu před koncem jen kosmeticky upravil skóre hostující Martin Burian – 5:3.
Benešov v samotném závěru zápasu ještě zkusil své štěstí při power-play, ovšem Česká Lípa si vítězství a tři body pohlídala.

Další domácí střetnutí sehrají Démoni v sobotu 1. března od 20:30, kdy ve sportovní hale přivítají celek CF Litoměřice.
FC Démoni Česká Lípa – FC Arsenal Benešov 5:3 (3:2)

Branky a asistence: 8. Haviar (Šindelář), 13. Bejda (Švec), 16. Demke (Haviar), 33. Beránek (Bejda), 34. Švec (Beránek) – 10. Pohorský, 20. Pohorský (Burian), 39. Burian.

Rozhodčí: Šmíd – Smreček. ŽK: Michálek, Švec, Šindelář – Lukáč.