Dnes je 01. 10. 2024
svátek má Igor

Opět z venku bez bodového efektu

Českolipský Arsenal jel v nedělním odpoledni na hřiště dosud sestupem ohroženého Fotbalového klubu Králův Dvůr. Domácí potřebovali bodovat, aby si před posledními dvěmi koly zajistili účast v ČFL.

FK Králův Dvůr – Arsenal Česká Lípa 3:1 (3:0)

Úvod utkání patřil domácím, kteří šli za svým cílem, zisk tří bodů. První gól nedal na sebe dlouho čekat. V 9. minutě hlavní arbitr Jelínek nařídil pokutový kop za údajný faul na Šilhavého. K míči se postavil nejzkušenější hráč domácích Svátek, mířil nad branku. O devět minut později se již domácí těšili z vedení, kdy rozhodčí pustili Nováka z jasného ofsajdového postavení před gólmana Meiera a bylo to 1:0. Lípa v té době hrála ustrašeně, nedokázala si přihrát, čehož využili domácí ke vstřelení druhého gólu. Po centru z přímého kopu poslal hlavou Šilhavý míč do tyče, ten se odrazil do branky, kde se snažil gólman Meier o vyražení, jenže dle asistenta rozhodčího, byl již balón celým objemem za brankovou čárou – 2:0. Třetí gól přišel po chybě Broschinského, který u brankové čáry neuhlídal Trantinu, tomu se podařilo poslat centr na volného Nováka, který hlavou nedal šanci českolipskému brankáři. První poločas zhodnotil jeden z koučů Arsenalu Milan Slipčenko takto: „ Dle mého názoru rozhodčí nás nechali hrát až za stavu 2:0. Do té doby domácí kopali jednu standardku za druhou. Pak přišla penalta, která nebyla, tak jasná. První gól padl z dvoumetrového ofsajdu, což nám potvrdili i domácí diváci.“

Ve druhém poločase českolipští hráči zlepšili hru a začali ohrožovat domácí branku. První ohrožení přišlo až v padesáté minutě, kdy Kousal vyzkoušel pozornost domácího gólmana přízemní střelou. O patnáct minut později musel domácí gólman Kudrna předvést jeden ze svých dobrých zákroků, když likvidoval Vrabcovu střelu z trestného kopu, která mířila těsně pod břevno. Zlepšená hra hostujícího celku přinesla i snížení skóre na 3:1. Autorem jediného lipského gólu byl tři minuty před koncem Pícha, který poslal nechytatelnou střelu z přímého kopu za Kudrnova záda. Domácí si tak připsali do tabulky tři body a tím mají po starostech. Domácí trenér Miloslav Kučera k utkání řekl: „ Dnešní vítězství nás udrželo v ČFL, jsem tomu rád. První gól měl přijít již z penalty, co se týče vedoucího gólu, tak nikdy nehodnotím ofsajdy jak u našeho, tak i u soupeře. Jinak uznávám, že to byla naše první kloudná akce a my z toho dali gól.“

Milan Slipčenko hodnotil i druhý poločas: „ Ve druhé půli nás rozhodčí nechali hrát. Byli jsme lepším mužstvem. Dali jsme i gól. Musím kluky pochválit za to, že utkání zvládli nervově a že se obešli bez karet. Myslím si, že o výsledcích v této soutěži rozhoduje úplně někdo jiný, než hráči na hřišti.“

Branky 18. a 39. Novák, 28. Šilhavý - 87. Pícha.  Rozhodčí Jelínek. 230 diváků.

Sestava: Meier - Broschinský, Silný, Jablonský, Řehák - Hradecký (79.Parys), Beran, Vrabec, Voltr - Moulis (57.Novotný) - Kousal (59.Pícha)