Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Srdnatý výkon na body nestačil, na Spartě padla Česká Lípa 3:5

Pouze jeden bod vybojovali florbalisté České Lípy v letošní sezoně na palubovkách pražských soupeřů. Tato bilance zůstala nezměněna i po nedělní (13.1.) bitvě na Spartě, kde po sympatickém boji padli 3:5. V tabulce tak jsou na 13. místě.

Začátek utkání byl v podání České Lípy povedený. V oslabení unikli dopředu Kněžour s Džieržou a druhý jmenovaný překonal domácího gólmana Martina Beneše. Jenže v pokračující přesilovce rozhodčí zapískali přísné nedodržení vzdálenosti Jansovi a ve dvojnásobné početní převaze udeřil nejprve Svatoš a následnou klasickou přesilovku přetavil v gól také Marvánek.

Hosté ale pokračovali v kvalitním výkonu a několika brejky provětrali obranu domácího celku. Škoda jen, že produktivita tentokrát výkon severočeského celku neozdobila. To, co se však nepovedlo na konci první dvacetiminutovky, přišlo po změně stran. Přesilovou hru při trestu Ujhelyiho využil přesnou ranou Slaný.

Českolipští se pak soustředili na obranu, což jim vycházelo velmi dobře. Většina střel Sparty byla zablokována a k brankáři Dvořákovi ani nedolétla. Jenže nakonec paradoxně rozhodl právě závěr druhé části hry. Nejprve prošla za záda hostujícího brankáře rána Svatoše, na rozdíl dvou branek pak upravil Marvánek.

Jakkoli se Česká Lípa ve třetí části hry snažil s výsledkem něco udělat, Sparta si výborným taktickým výkonem tříbodový zisk hlídala. Nepomohla ani hra bez brankáře, při níž skóroval Ujhelyi a gólem na 5:2 rozhodl zápas. Ještě předtím navíc Dvořák zlikvidoval samostatný nájezd Křenka. V samotném závěru sice zamířil mezi střelce také Jaromír Ekl, ale jeho trefa 23 vteřin před koncem už znamenala jen drobnou korekci výsledku.

Hodnocení trenérky Lenky Bartošové: „Celý zápas bohužel rozhodly dvě minuty. Sice jsme neprožili dobrý začátek, v němž jsme kvůli vyloučením dvakrát inkasovali a když jsme skórovali, tak to ve výsledku moc nepomohlo. Po vyloučeních jsme však začali výborně bránit a nepustili Spartu k secvičeným signálům. Od druhé třetiny jsme se v útoku tolik neprosadili a poté, co domácí rozhodli v posledních minutách druhé třetiny, si už skvělým taktickým výkonem zápas pohlídali. Sparta navíc vyhrávala všechny souboje a zaslouženě zvítězila.“

ACEMA Sparta Praha – FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 5. Svatoš (Marvánek), 6. Marvánek (Garčar), 38. Svatoš (Křenek), 39. Marvánek (Pruner), 58. Ujhelyi – 5. Kněžour (Dzierža), 26. Slaný (Ekl), 60. Ekl (Štěrba).
Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 361. Střely na branku: 27:18.