Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

FBC si hladce poradil s Havlíčkovým Brodem

Velmi důležité utkání zvládli v sobotu hráči FBC BRZDY CZ, když v souboji o zajištění pozice v play off porazili devátý tým průběžné tabulky, Havlíčkův Brod poměrem 9:4. Důležité tříbodové vítězství jim zajistilo setrvání v souboji o první čtyřku 1. ligy, která bude mít možnost výběru soupeře v play off a také bude moci těžit z výhody domácího prostředí.

Nedělní předehrávka Pelhřimova však Českou Lípu zatím z této nadějné pozice vysunula, přestože hráči z Vysočiny tahali téměř celé utkání za kratší konec provazu, nakonec poslední tým ligy, Paskov Saurians, porazili 5:4 a na pár dní přeskočili českolipský celek. Ten má však k dobru nedělní utkání na hřišti předposledního Žďáru nad Sázavou.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – EruptingDragons Havlíčkův Brod 9:4 (2:1, 4:2, 3:1)

I přes absenci Tichého, Marhana, Jirsy, Karla a Vondráčka vstoupila Česká Lípa do utkání jako favorit a tempo hry udávala již od samého začátku. Tradiční hrozbu špatného vstupu do utkání zlomil již ve druhé minutě Slaný, když střelou téměř přes celé hřiště nachytal Tvrdého v nedbalkách a FBC rázem vedl 1:0. Nátlakový florbal přinášel domácím mnoho šancí, ty však většinou končily v zámezí, v desáté minutě se pak nedohodl ve vyložení šanci Procházka se Slaným a místo ohrožení branky Havlíčkova Brodu bylo srovnáno. Suchý nadvakrát překonal z brejku Ponomareva, 1:1. Střelecké trápení pak protrhnul Novák, který se na několikrát prosadil v brankovišti a poslal FBC vedení, které již nepustil.  Na konci první třetiny ještě aktivní Procházka orazítkoval břevno, vedení 2:1 však zůstalo do přestávky nezměněno.

Obraz hry ve druhé třetině se neměnil, díky aktivnímu stylu domácích tak rozehra Havlíčkova Brodu spočívala jen v dlouhých náhozech, se kterými si obránci FBC většinou s jistotou poradili. Šance tak zákonitě přicházely především v obraném pásmu brodských, jednu z nich pak využil Procházka, který si seběhl na rozehraný volný úder a zpoza branky rychlou kličkou nedal Tvrdému šanci. Dvoubrankové vedení však netrvalo dlouho, domácí ukázali jedno z dalších gest fair play, přiznali aut soupeři, který je za to ihned potrestal, volný úder z rohu dostal po několika dorážkách do Ponomarevovi branky Lupač, 3:2. Další trochu šťastná branka Dragons však nezanechala na České Lípě vážnější stopy a o pár minut déle rozebrala první pětka FBC celou obranu, Slaný našel na středu Jeřábka, ten hned uvolnil Procházku na mantinelu, který prostřelil Tvrdého, 4:2. Ještě veseleji bylo o dvě minuty déle, Merlíček trochu šťastně udal zpoza branky míčku takovou faleš, která ho dopravila záhadně do branky a vyhnala z ní havlíčkobrodského Tvrdého. Změna však nepřinesla nic jiného než další branku, s chutí hrající druhá formace zaznamenala další zásah, Motejzík našel před brankou Nováka a ten se z brankoviště opět nemýlil, 6:2. Na konci třetiny pak Slaný udělal zbytečnou chybu, když si naložil přespříliš, mezi třemi hráči ztratil míček a o pár okamžiků bylo Míkou sníženo, Ponomarev byl na jeho třetí dorážku již krátký.

FBC se povedl vstup i do poslední části, výborně hrající Vnuk se protáhl kolem mantinelu a přesně narýsoval na střed Merlíčkovi, ten se „mezi kruhy“ zorientoval přesně, 7:3. Další branku, kterou viděl jen rozhodčí, padla o dvě minuty déle, Procházka po hezkém kolotoči vystřelil do prostoru šibenice, odkud se míček záhadně odrazil před branku, Česká Lípa však ukázala před výbornou návštěvou další z gest fair play a po dohodě s rozhodčími branku neuznali. Chuť si spravili o dvacet vteřin déle, akce téměř přes kopírák, Mlejnek utekl kolem mantinelu a našel volného Merlíčka na středu, který kompletuje první prvoligový hattrick v kariéře, 8:3. Druhý hattrick si pak připsal Novák po akci s Motejzíkem, na jeho výjezd a střelu tahem byl Přibyl krátký. O poslední zápis se postarali hosté, ztrátu třetího útoku potrestal krásnou střelou a třicátou brankou v sezóně nejlepší kanonýr ligy, Radek Krajcigr.

Česká Lípa tak poklidném tempu bez mnoha opor porazila Havlíčkův Brod 9:4 a udržela kontakt s čelem tabulky první ligy. Další utkání je čeká v neděli na palubovce předposledního Žďáru nad Sázavou a za 14 dní se doma představí v pátečním šlágru kola proti první Pardubicím!

branky (asistence): 01:43 Štěpán Slaný (Lukáš Kotera), 15:12 Jakub Novák (Jan Merlíček), 24:30 Petr Procházka (Lukáš Kotera), 29:12 Petr Procházka (Martin Jeřábek), 31:07 Jan Merlíček (Štěpán Motejzík), 33:52 Jakub Novák (Štěpán Motejzík), 42:52 Jan Merlíček (Radovan Vnuk), 45:24 Jan Merlíček (Lukáš Mlejnek), 50:54 Jakub Novák (Štěpán Motejzík) - 12:11 Jan Suchý (Ondřej Míka), 26:34 Ondřej Lupač (Ondřej Míka), 37:13 Ondřej Míka (Jan Suchý), 54:00 Radek Krajcigr