Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

Českolipští florbalisté znovu stoprocentní

Další dva zápasy měla o víkendu na programu 2. florbalová liga mužů. Do českolipské pevnosti zavítala nejprve Kadaň a poté Chomutov. Českolipští chtěli jistě odčinit jedinou prohru, které se jim dostalo minulou sobotu na půdě ústeckého FbC, což se jim také podařilo, takže českolipské kouzlo domácího prostředí trvá i nadále.

FBC Spilka & Horák Česká Lípa – FBC DDM Kadaň 16:3 (4:1, 10:0, 2:2)

Česká Lípa – Ačkoliv je v současné době tým Kadaně na předposlední příčce v tabulce, pro českolipské hráče stále představuje hrozbu. Je tomu tak od té doby, co Kadaň dokázala porazit v minulém roce Č. Lípu a sebrat jim naděje na postup do baráže. Českolipští však k zápasu přistoupili na 100%a se soupeřem si zcela jasně poradili, čímž umlčeli případnou kritiku.

Hráči Kadaně si nejspíše dali poněkud malou časovou rezervu a do Č. Lípy dorazili pouze zhruba čtvrt hodiny před začátkem zápasu, takže si žádné velké předzápasové rozcvičky neužili. Tento fakt však během úvodních minut nebyl příliš znát, Kadaň byla vyrovnaným soupeřem. Hra se přelévala ze strany na stranu. Ovšem ani domácí, ani hostující obrana nedovolily žádné „faux pas“. Nejnebezpečnější střelou se za hosty prezentoval Chládek, jenže jeho střelu domácí brankář vyrazil mimo. Skóre otevřel až ve 13. minutě Karel, který si s přehledem poradil v bezprostřední blízkosti kadaňského brankáře. Za minutu bylo ale srovnáno, Šímovu střelu tečovala domácí obrana a bylo to 1:1. Mohlo se zdát, že Kadaň začne utkání dramatizovat, jenže to by se nesmělo hrát v Č. Lípě, kde bývá zvykem, že soupeři odjíždějí s dvouciferným přídělem. Na řadu tedy přišli českolipští ostrostřelci. Během čtyř minut se trefili Merlíček, Filipec a Tichý, úvodní třetina tak nakonec zcela jasně vyzněla pro domácí v poměru 4:1.

Jestliže ovládli Českolipští nakonec první třetinu, nejspíše ani neexistuje správné slovo, kterým by se dala popsat třetina druhá, výsledek 10:0 hovoří za vše. Tuhle část zápasu by Kadaň nejspíše ráda vymazala ze svých florbalových vzpomínek. Gólovou hitparádu načal Vondráček, který dorážel Jirsovu střelu. Poté se přesnou střelou prezentoval také kapitán Mlejnek. Góly domácího týmu nebraly konce, fanoušci si třetinu jistě užili. Skvěle se prezentoval Vondráček, ve svém prvním zápase dokázal soupeři vsítit hned tři góly. Sedmi kanadskými body se blýsknul také obránce Tichý, obdobně se dařilo jeho spoluhráči z juniorské extraligy Merlíčkovi, který si ze zápasu odnesl šest bodů.

Třetí třetina už se nesla ve znamení „dohrávky“, hosté předvedli opět vyrovnanou hru, takže se nedočkali markantního navršení skóre, naopak dokázali ještě vsítit dva góly. Druhý vstřelil hostující Klešč půl minuty před koncem utkání. Č. Lípa si bez problémů došla pro další drtivé vítězství 16:3.

„Celý průběh utkání jsme měli ve svých rukou, na tvrdou hru Kadaně jsme byli připraveni, ale i díky kvalitním arbitrům k ní prakticky po celý zápas nedošlo. K vysokému skóre určitě pomohly i dvě nové tváře z extraligové juniorky, v podobě Honzy Filipce a Petra Vondráčka, autora premiérového hattricku za českolipský A tým,“ komentoval utkání sedmibodový domácí obránce Tichý.

Branky (asistence):

13:13 Karel (Tichý), 16:07 Merlíček (Jirsa), 16:56 Filipec (Vondráček), 18:57 Tichý (Merlíček), 21:32 Vondráček (Jirsa), 24:20 Mlejnek (Jeřábek), 25:03 Tichý (Marhan), 26:41 Tichý (Jeřábek), 27:32 Vondráček (Smolnický), 29:50 Mlejnek (Merlíček), 34:26 Vondráček (Tichý), 34:28 Tichý (Merlíček), 35:02 Merlíček (Marhan), 35:35 Filipec (Jirsa), 42:51 Novák (Merlíček), 45:40 Tichý

Sestava:

Mayer (Knol) – Tichý, Mlejnek, Vnuk, Jirsa – Bezouška, Jeřábek, Novák, Marhan, Filipec, Vondráček, Karel, Merlíček, Smolnický.

Trenér: Štěpán Slaný

Diváci: 123

Střely: 44:21

FBC Spilka & Horák Česká Lípa – FbC 98 Chomutov 14:2 (6:0, 3:2, 5:0)

Česká Lípa – Nedělní utkání mělo být velkým testem pro českolipskou tvrz, Chomutov dosud držel čtvrté místo v ligovém žebříčku. Českolipská pevnost se však v základech neotřásla, naopak Chomutov se přidal k dalším pokořeným týmům, které z Č. Lípy odjely s dvouciferným přídělem.

Postupně narůstající tempo, na které jsou českolipští fanoušci zvyklí, bylo najednou pryč. K zápasu nastoupil tým, který měl jasný cíl, jenže se mu podařilo naplnit téměř okamžitě. Zápas se nestačil přehoupnout ani do jedné třetiny a bylo rozhodnuto. Hned v úvodu se o překvapení postaral Tichý, když ve 37. vteřině zápasu dalekonosnou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Chomutov se s obtížemi dostával do tempa zápasu, Českolipští hostům dovolili jen pramálo. Druhý gól přidal Smolnický, kterému zpoza branky nahrával Vondráček, to byl však teprve začátek. Do konce třetiny padly ještě další čtyři góly! Do šaten se tak šlo po první třetině za hrozivého stavu 6:0 pro domácí. V čase 19:57 se ukázkově proměněným trestným střílením prezentoval junior Vondráček.

Do druhé třetiny se chomutovští rozhodli vystřídat brankáře, za Burdu nastoupil Vlček. Navíc měli hosté v úvodu třetiny šanci proměnit hned dvě přesilové hry, jenže českolipská obrana žádnou chybu nedovolila. V polovině zápasu se ale konečně hosté dočkali, nejprve přesnou střelou do horního rohu branky nedal domácímu gólmanovi šanci Boháček a chvíli na to rychlou protiakci úspěšně zakončil Štěrba. Domácí ale stihli odpovědět s ještě větší razancí než soupeř, stihli totiž přidat tři branky. Samostatný průnik proměnil Bezouška. Poté předvedli juniorskou souhru Filipec s Vondráčkem. Nakonec se radoval také Jeřábek, který přesnou střelou překonal Vlčka.

Rovněž třetí třetinu ovládli domácí hráči, kteří tak nakonec dokázali zvítězit v každé části hry. Navíc přidali dalších pět branek. Chomutovští si nejspíše takový výlet neplánovali a museli s pokorou přijmout drtivých čtrnáct gólů. V poslední části se dvakrát trefil Vondráček, který tak završil hattrick. Čtrnáctou branku přidal svým typickým způsobem Tichý, jenž si nejprve obkroužil hostující útočníky a potom nekompromisně „zavěsil“. Hosté skóre již změnit nestačili, domácí tak vyhráli v povedeném zápase poměrem 14:2.

„V týmu se mi hrálo dobře. Jsem rád, že jsem zapadl do kolektivu, to především napomohlo ke skvělému výsledku, kterým jsem byl i sám velmi potěšen. Doufám, že se bude dařit i nadále,“ řekl k utkání Petr Vondráček, pro kterého duel s Chomutovem představoval druhý zápas za áčko mužů. Vondráček zaznamenal v tomto utkání hattrick stejně jako v sobotním zápase, navíc si připsal ještě tři body za tři asistence, což znamená jistě záviděníhodný start v dresu mužů.

00:37 Tichý (Novák), 05:22 Smolnický (Vondráček), 09:30 Marhan (Merlíček), 12:27 Novák (Tichý), 18:49 Smolnický (Motejzík), 19:57 Vondráček, 29:45 Bezouška, 32:05 Filipec (Vondráček), 34:23 Jeřábek (Vondráček), 44:36 Vondráček (Filipec), 49:13 Bezouška (Tichý), 50:34 Vondráček (Tichý), 53:52 Motejzík (Tichý), 58:16 Tichý (Vnuk)