S opravou silnice z České Lípy na Kozly se začne ještě letos

Verze pro tisk |

Liberecký kraj v letošním roce zahájí slibovanou opravu silnice III/2624 z České Lípy směrem na Kozly, která je dlouhodobě ve velmi špatném stavu. V souvislosti se zahájením stavby upozorňujeme občany na úplnou uzavírku provozu na této silnici, a to v úseku od křižovatky směrem na Bořetín (za autobusovou zastávkou „rozc. Bořetín“) až po křižovatku se silnicí I/15 (u elektrické rozvodny Babylon). Uzavírka potrvá od středy 28. října 9:00 až do 18. prosince 2020 18:00. Objízdná trasa do Kozlů a Kvítkova povede přes Sosnovou – Zahrádky – Stvolínky.

Ve stejném termínu bude v platnosti také částečná uzavírka provozu, a to na křižovatce ulice U Obecního lesa a silnice III/2601 před obcí Sosnová. Zde bude vždy v provozu jeden jízdní pruh.
Úplnou uzavírkou budou přímo dotčeny spoje linek 500291 Česká Lípa – Kozly – Žandov – Heřmanice a 500292 Blíževedly – Kravaře – Stvolínky – Česká Lípa – Dobranov (vybrané) + nepřímo spoje linky 500293 Česká Lípa – Zahrádky – Kravaře – Blíževedly – Skalka dopravce ČSAD Česká Lípa a.s. (celkem cca 17 obousměrných průjezdů spojů v pracovní dny a celkem 2 obousměrné průjezdy v neděli a ve státem stanovené svátky).

„Silnice z České Lípy na Kozly je dlouhodobě ve velmi špatném stavu, nicméně i přesto ji využívá mnoho našich občanů jako zkratku při cestě směrem na Kravaře. Uvědomuji si, že uzavírka přinese komplikace, nicméně jsem ráda, že Liberecký kraj k opravě přistoupil a že stavební práce zahájí bez zbytečných odkladů ještě letos. Těším se, až bude oprava hotová a naši občané budou bezpečně jezdit po zbrusu nové silnici,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.


 

Nahoru