Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Tereza Hrochová přivezla z atletického HMČR žactva stříbro

Posledním mistrovstvím republiky v letošní halové atletické sezoně bylo to žákovské, které bylo na pořadu minulou sobotu a neděli v jablonecké Corny aréně. Početné zastoupení tu měla i českolipská atletika. Atleti a atletky AC Česká Lípa se na mistrovství republiky nominovali v sedmi disciplínách.

Nejzářivějšího výsledeku dosáhla v běhu na 1500m Tereza Hrochová. Její druhé místo s vylepšeným osobákem o více jak 8s, byl pro povzbuzující českolipáky a především pro trenéra Milana Németha, velkým zážitkem. Tereza se s výkonem 5:00,24 min postarala o další nadějnější vyhlídky pro posílení extraligového družstva žen.

Na dlouhých tratích reprezentoval českolipský oddíl rovněž Ondřej Petr, nováček ze skupiny trenéra Jaroslava Hochmuta. Uvedl se velice dobře a vybojoval cenná finálová umístění. V běhu na 3000 m skončil na 5.místě časem 10:52,79 min.a na poloviční trati skončil devátý časem 4:49,93 min.

Dalších pět startů si připsaly svěřenkyně trenéra Gustava Süssnera. Nejcennější výkon předvedla sprinterka Petra Bracháčková, která si v rozběhu vytvořila vynikající osobák v hodnotě 8,00 s. To byl v rozbězích druhý nejrychlejší čas. V meziběhu potom Petra s přehledem pohlídala postup do finále(8,02s), kde vše završila celkově pátou příčkou za čas 8,09s. V této disciplíně se blýskla i další svěřenkyně Šárka Kalvová, která postoupila z rozběhu rovněž díky osobáku 8,26s. Celkově se umístila na solidním 11. místě. Šárka nastoupila i na trati 150m a výborným výkonem 20,66s obsadila celkově 13. místo. V další disciplíně, běhu na 300m nastoupila Jana Trčová a průměrným časem 46,21 si doběhla pro celkově 20.místo.

Vše si Jana vynahradila o den později, kdy spolu s Šárkou Kalvovou a Danielou Bendovou v silné konkurenci doběhly ve štafetě na 3x300 m na solidním 11.místě (z 22 štafet) s časem 2:18,69 min . Jana Trčová na svém úseku finišovala s výborným mezičasem kolem 44s.

Cenného úspěchu dosáhla Tereza Rejzková z Jablonného v Podještědí, svěřenkyně trenéra Petra Kopřivy, která ve skoku vysokém brala stříbrnou medaili za výkon 163 cm. Titul ztratila posledním pokusem soutěže, přesto jí to nemusí mrzet. V této kategorii je, stejně jako většina zmíněných, teprve prvním rokem.