Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Suverenita žákovských atletických družstev z Českolipska

V Liberci se uskutečnilo 1. finálové kolo krajského přeboru družstev staršího žactva. Za velice proměnlivého a nepříznivého počasí se radovala z vítězství dvě družstva z našeho okresu. V žácích se radovali s náskokem atleti z Jablonného v Podještědí, vedení trenérem Petrem Kopřivou.

K výbornému výsledku jim pomohli i hostující atleti z České Lípy – Radek Bekr, Patrik Stupka, Ondřej Petr a Jan Hlavatý. Velmi dobře si vedl rovněž vrhač Nikola Semančík, který posílil Cvikovský oddíl a ve vrhu koulí obsadil parádní šesté místo.

Suverénně si v kategorii žákyň vedla českolipská děvčata vedená Gustavem Süssnerem. Těm naopak zase pomohla hostující děvčata ze Cvikova a Jablonného v Podještědí. Své disciplíny ovládly Petra Bracháčková(60m), Jana Trčová(300m), Tereza Hrochová(800m), Tereza Rejzková(výška) a Petra Kopřivová(kladivo). Druhá místa k tomu přidaly dvakrát Šárka Kalvová(60m, 100m př), Kristýna Wágnerová(disk), Kateřina Valentová(výška), Daniela Černá(800m) a štafeta 4x60m ve složení Petra Bracháčková, Šárka Kalvová, Jana Trčová a Michaela Sejkorová.

Závody i přes nepřízeň počasí byly velice kvalitní a  disciplíny byly často obsazeny až 40 účastníky. Za týmy z Jablonného a České Lípy se v obou kategoriích umístily týmy Liazu Jablonec. První dva týmy žáků i žákyň  postupují na mistrovství Čech, svůj postup ovšem musí potvrdit v dalších dvou finálových kolech, která se uskuteční v červnu v Turnově a v září v Jablonci.